שתף קטע נבחר

הסערה חלפה, הבית נשאר מוצף בביוב: "איפה המדינה?"

בני משפחת יוסף מהמושב שער אפרים שבשרון התריעו למועצה המקומית שביטול תעלת הניקוז הצמודה יוביל להצפה. אחרי סוף השבוע הסוער ביתם הוצף עד לגובה של 40 ס"מ של מי ביוב: "כמו לפני שבעים שנה"

 

על אף שהסערה שהחלה ביום חמישי כבר חלפה, ביישובים רבים הנזק הרב שנוצר בעקבות תשתיות לקויות עדיין מורגש. בני משפחת יוסף מהמושב שער אפרים שבמועצה האזורית לב השרון, מתמודדים כבר מיום חמישי מהצפה בביתם שנוצרה לדבריהם כתוצאה מפעולה של הרשויות.

ביתו של נפתלי יוסף בשער אפרים הוצף במי ביוב (צילום: רענן בן צור)
נפתלי יוסף(צילום: רענן בן צור)

בית בשער אפרים הוצרף במי ביוב (באדיבות המשפחה)
40 ס"מ של ביוב(באדיבות המשפחה)

אב המשפחה, נפתלי יוסף, אמר כי המועצה המקומית ביטלה את תעלת הניקוז למי הגשם שעוברת סמוך לחצר הבית, ושתלו במקום דשא. "התרעתי שביטול התעלה יגרום להצפה בבית שלי, אבל במועצה לא התייחסו ואמרו שאין סיכוי שזה יקרה".

 

"אין מי שיעזור לי, אני ביקשתי מראש המועצה ועד לאחרון העובדים", אומר נפתלי. "אחרי שהגשם נגמר הגיעו לשאוב את המים, וכשהבינו שמדובר בביוב שמתחת לפני האדמה השאירו אותי עם המשאבה ואמרו לי לעבוד לבד. אני לא צריך לעשות את זה, אני לא עובד מועצה".

 

ילדי המשפחה ניסו במהלך היום לגרוף את המים באמצעות מגבים, אך הבית נותר מוצף: "אנחנו מתמודדים עם קשיים של לפני שישים ושבעים שנה. איפה המדינה שלי? איפה האחריות של המדינה?".

 

נפתלי מעיד כי גובה מי הביוב שהצטברו בביתו הגיע עד ל-40 ס"מ, ורכושו ניזוק: "זה ידוע שביוב זה מחלות. אני חולה עם חום, ולא יודע אם נדבקתי בגלל ההצפה ואולי גם אדביק את הילדים שלי. זה לא מעניין אף אחד".

 

המועצה האזורית לב השרון מסרה בתגובה כי "למועצה ידוע על הבית שהוצף. מרגע קבלת ההודעה המועצה שלחה סיוע במהלך כל סוף השבוע למשפחה. העבודות שבוצעו בנושא התעלה הנושא נמצאות בבירור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות המשפחה
עשרות ס"מ של ביוב
באדיבות המשפחה
מומלצים