שתף קטע נבחר

הנשיא הנמלט של אוקראינה מבקש להגיע לטיפול בישראל

נשיא אוקראינה הנמלט ינוקוביץ' מבקש להגיע לטיפול רפואי בישראל. אוקראינה הודיעה שתדרוש את הסגרתו, וישראל בדילמה מול רוסיה ופוטין פטרונו

ויקטור ינוקוביץ' (68), נשיאה לשעבר של אוקראינה שנמלט ב-2014 לרוסיה והודח מתפקידו בגין אחריותו לאירועי יברומאידן שבהם נהרגו 125 בני אדם בהתנגשויות עם המשטרה - מבקש להגיע לטיפול רפואי בישראל - מה שמעלה דרישות באוקראינה להסגרתו לידיה.  

מבקש להגיע לטיפול בישראל. ויקטור ינוקוביץ' (צילום: AP) (צילום: AP)
מבקש להגיע לטיפול בישראל. ויקטור ינוקוביץ'(צילום: AP)
 

ינוקוביץ' נפצע באמצע נובמבר בעת ששיחק טניס במוסקבה. הוא אושפז לטיפול חירום במרפאה פרטית. עורך דינו, אלכסנדר גורושינקי, אמר שהוא מבקש להגיע לטיפול רפואי בישראל.

  

הדיווחים על כך בתקשורת האוקראינית חוללו כצפוי סערה במדינה שדורשת את הסגרתו של ינוקוביץ' הפרו-רוסי. התובע הצבאי הראשי באוקראינה, אנטוני מאטיוס, אמר כי אם ינוקוביץ' אכן יגיע לישראל - אוקראינה תדרוש את הסגרתו.

  

ינוקוביץ' מבוקש על ידי האינטרפול ולכן ממעט לצאת מרוסיה מחשש שיעצרו אותו, ולכן הגיוני שאם ירצה להגיע לישראל הוא יבקש התחייבות קודם כל מהרשויות בישראל שלא יסגירו אותו. "יש שיתוף פעולה משפטי בין פרקליטות המדינה באוקראינה לבין מדינת ישראל. אם יגיע לישראל, אנו מחויבים לדרוש את הסגרתו", הוסיף מאטיוס.  

 

לפי פרסומים בישראל, רופא ישראלי אף טס למוסקבה ובדק את ינוקוביץ' והמליץ לו להגיע לטיפול רפואי. אם אכן ינוקוביץ' יבקש טיפול רפואי בישראל, הדבר עלול להעמיד את ירושלים בדילמה מדינית שכן סביר להניח שבקשה כזו תלווה גם בבקשה אישית מהנשיא פוטין המקורב לינוקוביץ'.

  

ממשרד החוץ בירושלים נמסר בתגובה: "משרד החוץ לא מכיר שום פנייה בנושא הגעת ינוקוביץ' לארץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
מבקש להגיע לטיפול בישראל. ויקטור ינוקוביץ'
צילום: AP
מומלצים