שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המצוד אחר חוליית המחבלים מעפרה: כוחות גדולים של צה"ל פועלים ברמאללה
  ברמאללה מדווחים כי כוחות צבא גדולים פועלים בעיר - שבאופן חריג פשטו על משרדי סוכנות הידיעות הפלסטינית "וואפא". זאת, כחלק מהמצוד אחר חוליית המחבלים מעפרה. דווח גם על עימותים במקום וכי הלוחמים משתמשים באמצעים לפיזור הפגנות. צה"ל החרים מצלמות מסוכנות הידיעות

   

   

  פעילות צבאית חריגה לאור יום: הפלסטינים מדווחים כי כוחות גדולים של צה"ל פועלים הערב (יום ב') ברמאללה כחלק מהמצוד אחר חוליית המחבלים שביצעה את פיגוע הירי בעפרה. לפי הדיווחים, הכוחות פעלו במשך כמה שעות בעיר ובעיקר ברחוב אל-אירסאל, אחד הרחובות הראשיים בה. דווח גם על עימותים במקום וכי צה"ל משתמש באמצעים לפיזור הפגנות.

   

  לפי הפלסטינים, צה"ל פשט באופן חריג על משרדי סוכנות הידיעות הרשמית של הרשות הפלסטינית בעיר, "וופא", ומנע כניסה ויציאה מהמבנה. בהמשך דווח כי כוחות צה"ל החרימו מצלמות אבטחה של סוכנות הידיעות ועזבו את המקום. עוד דווח כי הוחרמו מצלמות אבטחה מעסקים ומקומות נוספים בעיר.

  מצוד אחר חוליית מחבלים שביצעה פיגוע ירי בעפרה ()
  העימותים ברמאללה

  מצוד אחר חוליית מחבלים שביצעה פיגוע ירי בעפרה ()
  מחוץ למשרדי וואפא. פשיטה חריגה על משרדי כלי תקשורת פלסטיני

  החרמת מצלמות אבטחה מאחד העסקים ברמאללה ע
  החרמת מצלמות אבטחה מעסק ברמאללה

  מצוד אחר חוליית מחבלים שביצעה פיגוע ירי בעפרה ()

  מצוד אחר חוליית מחבלים שביצעה פיגוע ירי בעפרה ()

  מצוד אחר חוליית מחבלים שביצעה פיגוע ירי בעפרה ()

  מצוד אחר חוליית מחבלים שביצעה פיגוע ירי בעפרה ()

  במסגרת המצוד אחר חוליית המחבלים ברחבי אזור בנימין, צה"ל ביצע במהלך היום פעולות שונות בכפרים הסמוכים לעפרה, במטרה להתחקות אחר הרכב והמחבלים. במקביל, נאסרה כניסת פועלים לעפרה, שבכניסה אליו אירע פיגוע הירי.

   

  מוקדם יותר התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת סיעת הליכוד לפיגוע אמש, שבו נפצעה קשה שירה איש רן (21) יחד עם התינוק שנשאה ברחמה: "מחבלים זוועתיים ניסו לרצוח אם ותינוק שהיה ברחם של אמו. זה דבר מפלצתי. כוחות הביטחון רודפים אחר המרצחים. הם ילכדו אותם ואנחנו נמצה איתם את הדין ונבוא איתם חשבון". התינוק יולד בניתוח קיסרי דחוף, אך מצבו הידרדר במהלך הלילה, והרופאים נלחמים על חייו וחיי אמו. בעלה של שירה, עמיחי, נפצע קל.

   

   

  "כולנו מתפללים לשלומם של הפצועים בפיגוע הטרור הנורא אמש ומחזקים את ידיהם של הרופאים שנאבקים על חייו של התינוק", אמר נתניהו. "אני חושב שמיותר לצפות לגינוי מצד הרשות הפלסטינית, הם רק תורמים להסתה", הוסיף.

   

  במקביל, וברקע הקריאות להסדרת מעמד היישוב עפרה כתגובה לפיגוע, נתניהו ערך בנושא שיחות עם שרים וח"כים בליכוד, במטרה להתניע את המהלך. בחלק הסגור של סיעתו התייחס נתניהו להסדרת היישוב: "יש פה ראש ממשלה שעמד 12 שנים מול שני נשיאים אמריקנים מאוד מאוד קשים. ובנינו ובנינו ובנינו. ואנחנו מנהלים את זה עכשיו כדי שנקבל הכשר על ההתיישבות, כי עכשיו מנהלים נגדנו קמפיין אגרסיבי נגד יישובים שכבר בנינו".

   

  מה שאתם חושבים שפשוט הוא הרבה יותר מורכב, אבל אנחנו מנווטים בשכל כדי למצוא את הדרך וכשנמצא - גם נבנה וגם נקבל את הגיבוי של בית המשפט", המשיך ראש הממשלה. "אם זה ניתן זה מצוין ואם לא, נראה, אבל קודם אני מנסה להצליח להרוויח את הכל". 

   

  שר החינוך נפתלי בנט התייחס גם הוא לנושא בישיבת סיעת הבית יהודי: "היישוב נוסד לפני עשרות רבות של שנים ועד הרגע הזה, תושבי עפרה הם תושבים סוג ב' במדינה. אנו קוראים לרה"מ להסדיר באופן מיידי את היישוב ולהעניק לו מעמד של יישוב רגיל בישראל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים