שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  תלו דגל גאווה בחלון בת"א - וספגו איומים: "תורידו אותו - או שתחוו אינקוויזיציה"

  שני צעירים המתגוררים בדירת שותפים במרכז העיר ספגו איומים מצד שכנים. הסיבה: דגל גאווה שנתלה בחלון דירתם שבחזית הבניין. "שמו לנו ולדיירים נוספים מכתבי איום בתיבות הדואר", הם סיפרו ל-ynet. "כתבו לנו ש'זה כמו סדין אדום'. תורידו אותו מיד"

  הומופוביה בלב תל אביב: שני צעירים בשנות ה-30 לחייהם, הומו וסטרייט, שמתגוררים בדירת שותפים במרכז העיר, טוענים כי החלו לסבול בשבוע האחרון מהתנכלות של שכנים לאחר שתלו את דגל הגאווה מחוץ לחלון דירתם שבחזית הבניין. "מישהו שם לנו ולדיירים נוספים בבניין מכתבי איום בתיבות הדואר", סיפרו השניים בשיחה עם ynet.

   

  הטרדה של שכנים מהקהילה הגאה ()
  המכתבים המאיימים

  הטרדה של שכנים מהקהילה הגאה ()
  דגל גאווה שנתלה על דלת השותפים

  לדברי השניים, שעובדים כרופאים - אחד מהם בבית חולים גדול במרכז הארץ והאחר ביחידה מבצעית בצה"ל שמתגוררים בבניין כשנתיים - השיא היה מכתבי איום שקיבלו הם ובעלי דירות אחרות בבניין, שדרשו מהם להסיר לאלתר את הדגל. "מז*** ב***, רוצים פרובוקציה?", נכתב, "תסירו מיד את דגל הגאווה מהחזית המזרחית של הבניין. אם לא - תחוו אינקוויזיציה".

   

  במכתב אחר נאמר: "אתם בתוך הבית. לא רואים את דגל הגאווה שתליתם בקומה השלישית, אבל לנו זה מול החלון וכמו סדין אדום. תורידו אותו מיד".

   

  "אחרי מצעד הגאווה האחרון, התארח אצלנו זוג חברים, שהשאירו אצלנו דגל גאווה גדול", סיפר אחד מהם. "אחרי שהדגל היה בדירה כמה שבועות, החלטתי לתלות אותו מחוץ לחלון המטבח. בשבוע שעבר יצאתי מהדירה באחד הבקרים - וראיתי שבמהלך הלילה מישהו הדביק על דלת הדירה שלנו מדבקה של דגל הגאווה עם פס שחור עליה, ובתיבת הדואר חיכו לנו שני מכתבי איום.

   

  "על תיבת הדואר הודבקו מדבקות גאווה שנקרעו והושחתו. אחת השכנות פנתה לשותף שלי בחדר המדרגות, ושאלה אותו אם גם אנחנו קיבלנו מכתבים מאיימים; כלומר, גם השכנים קיבלו מכתבים כאלה. אין לנו שום מושג מי עומד מאחורי המעשים, מלבד הניחוש שמדובר בדיירים בבניין מולנו, בשל מיקום הדגל".

   

  ביום שישי האחרון הגישו השניים תלונה בתחנת לב תל אביב. "הופתעתי לחלוטין לחוות אירוע כזה במרכז העיר", סיפר אחד השותפים. "אנחנו מוטרדים מאוד מהמחשבה שמישהו בבניין הסמוך צופה בנו, יודע בדיוק איפה אנחנו גרים ואף הגיע עד מפתן דירתנו כדי להמחיש את איומיו. זו תחושה לא נעימה. אנחנו בדילמה לגבי הדגל. אני נגד הסרתו, כי כמו כל סוג של טרור, אם אתה נותן לו את מבוקשו - התיאבון שלו רק גדל; אבל אני יודע שחברי חושש".

   

  השניים פנו לח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) שאמר ל- ynet כי "טהרן לא תהיה כאן. בלתי נסבל שאזרחים יחששו לשלומם רק בגלל בורותם ושנאתם של אחרים שאינם סובלניים דיו לקבל את השונים מהם. אנחנו דורשים מהמשטרה להיכנס כאן לעובי הקורה ולא לאפשר השלטת מציאות של אימה על אחרים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים