שתף קטע נבחר

מחבל נהרג ואחר נפצע מאש לוחמי מג"ב בשני ניסיונות לבצע פיגוע דריסה

לוחמי מג"ב ירו אל רכב פלסטיני שפגע ברכב של פקח המינהל האזרחי בכפר אידנא. המחבל הדורס מת, לוחם מג"ב נפצע קל. באירוע אחר ירו לוחמים לעבר רכב שנסע לעברם בצפון הבקעה. מהירי נפצע מחבל

שני ניסיונות לבצע פיגוע דריסה בתוך דקות ספורות: לוחמי מג"ב ירו למוות הבוקר (יום ג') במחבל פלסטיני שפגע ברכב של פקח המינהל האזרחי בכפר אידנא שבאזור חברון. לוחם מג"ב נפצע קל. הכוחות היו במקום בפעילות פיקוח של המינהל האזרחי. בניסיון אחר לבצע פיגוע דריסה נפצע מחבל מאש לוחמי מג"ב, כשדהר לעבר הכוחות שהיו בפעילות אכיפה נגד מבנים לא חוקיים בצפון הבקעה. 

הרכב של נסיון הדריסה (צילום: דוברות המשטרה)
הרכב שעמו בוצע ניסיון הדריסה(צילום: דוברות המשטרה)
 

ירי לעבר ערבי רכב פלסטיני כפר אידנא בחברון נסיון הימלטות להימלט לוחמי מג
ליד מקום פיגוע הדריסה באידנא

 

מתחקיר ראשוני של התקרית באידנא, מצפון-מערב לחברון, עולה כי כוח מג"ב אבטח פעילות אכיפה של המינהל האזרחי נגד פלסטינים השורפים נחושת, לצורך מחזורה, באופן שמזהם את האוויר. במהלך הפעילות התנגש המחבל הפלסטיני עם רכבו במכונית של פקח המינהל, ניסה להימלט ותוך כדי כך דרס שוטר מג"ב שנפצע קל. הכוח ירה לעברו והרג אותו.

 

האירוע השני התרחש בזמן פעילות אכיפה של המינהל האזרחי נגד מבנה בלתי חוקי בכפר ג'יפטליק שבצפון הבקעה. במהלך הפעילות ניסה נהג פלסטיני לדרוס את הכוח המאבטח. הכוח ביצע ירי לאוויר, שבעקבותיו נעצר הרכב. הנהג נפצע וקיבל טיפול רפואי.

 

במקביל, כוחות הביטחון ממשיכים במצוד אחר חוליית המחבלים שביצעה את הפיגוע בעפרה. החיפושים, שנמשכו גם הלילה, מתרכזים במרחב החטיבה המרחבית בנימין, וכוללים שימוש ביכולות מודיעיניות שונות לצד כוחות הסורקים בשטח. בין היתר מתבצעים בידוקים מוגברים בכניסות וביציאות במרחב.

 

לפי הפלסטינים, כוחות גדולים של צה"ל פעלו אתמול ברמאללה במסגרת המצוד. עוד דווח כי הכוחות פשטו על משרדי סוכנות הידיעות הפלסטינית "וואפא" והחרימו מהמקום מצלמות. במערכת הביטחון חוששים כי הצלחתה של חוליית המחבלים להימלט מזירת הפיגוע בעפרה, יחד עם הבריחה המוצלחת של המחבל מפיגוע הירי בברקן, יובילו לעידוד מחבלים נוספים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אזור פיגוע הדריסה בכפר אידנא
מומלצים