שתף קטע נבחר

מפרק IDC לביהמ"ש: "משה חוגג מסרב להתייצב לחקירה - יש לזמנו בצו"

עו"ד גיל אורן טוען כי חוגג מסרב להתייצב בפניו לחקירה. באי כוחו של חוגג מסרו בתגובה: "הוא משתף פעולה לכל אורך הדרך, נפגש עם המפרק ואף הוצע לו מועד נוסף למפגש בזמן נקוב"

עו"ד גיל אורן, המפרק הזמני של חברת IDC בשליטת איש העסקים משה חוגג, פנה לבית המשפט בבקשה להורות בצו לחוגג להתייצב לחקירת המפרק הזמני – כך נודע ל"כלכליסט".

 

עוד בערוץ הכלכלה

 

ממשרד עו"ד גולדפרב זליגמן, באי כוחו של חוגג, נמסר כי "חוגג משתף פעולה לכל אורך הדרך, נפגש עם המפרק ואף הוצע לו מועד נוסף למפגש בזמן נקוב. לעניין חקירה, צוין במכתב התשובה כי במסגרת הבקשה לביטול מינוי מפרק הזמני אנו סבורים שאין לקיים חקירות עד להחלטת השופט".

  

המפרק הזמני, עו"ד גיל אורן, טוען כי הבקשה שהגיש אתמול מוגשת "נוכח סירובו של חוגג להתייצב לחקירה אצל המפרק הזמני. בית המשפט מתבקש לתת צו כנגד חוגג ולהורות לו במפורש להתייצב לחקירה שתיערך אצל המפרק הזמני ולכול המאוחר עד ליום 19 בדצמבר".

  

עוד נטען כי ב-28 בנובמבר הורה בית המשפט כי המפרק הזמני מוסמך לחקור כול נושא משרה ובעל תפקיד בחברה בהווה ובעבר. המפרק ציין כי ב-26 בנובמבר התקיימה פגישת רקע עם חוגג ועורכי דינו.

 

משה חוגג מגיע לבית וגן (צילום: אוהד צויגנברג)
משה חוגג(צילום: אוהד צויגנברג)
 

חוגג שימש דירקטור בחברה עד לאחרונה ומשכך ברורה חשיבות חקירתו. המפרק מציין כי פנה לזמן את חוגג לחקירה אולם ביום ראשון האחרון שלחו באי כוח חוגג "מכתב תשובה בו נדרש המפרק הזמני לבטל לאלתר את הזימון לחקירה שנשלח לחוגג ובו הובהר כי חוגג מסרב להתייצב לחקירה בפני המפרק הזמני.

 

סירובו להתייצב לחקירה מתבסס בין היתר על טענות נגד הצו בו הוקנו למפרק הזמני סמכויות חקירה ועל העובדה שהבקשה לביטול הצו למינוי מפרק זמני אמורה כביכול לעכב את המפרק הזמני מהפעלת הסמכויות שהוקנו לו על ידי בית המשפט... לאור כל האמור בית המשפט מתבקש להורות למר משה חוגג בצו שיפוטי להתייצב לחקירה שתיערך על ידי המפרק הזמני", מציין המפרק.

  

לבקשת המפרק הזמני צורף כנספח תשובת באי כוח משה חוגג, עוה"ד אהרון מיכאלי ויהודה רוזנטל ממשרד גולדפרב זליגמן, בו טענו כי אין למפרק הזמני סמכות לבצע חקירות בכלל. עוד נטען במכתב כי "במצב דברים שבו בפני בית המשפט עומדת בקשה לביטול מיניו של המפרק הזמני (שהוגשה על ידי קרן סינגולריטים שחוגג מכהן כיו"ר שלה – ל.ד) אשר צפויה להתברר בתוך זמן קצר אין הצדקה ואין טעם כי הפרק הזמני ימהר לבצע פעולות שעלולות להיות להן השלכות חמורות על החברה ועל יכולתה לשקם את עצמה לאחר שבית משפט יבטל את הפירוק הזמני".

 

 

קרן סינגולריטים מבקשת לבטל את מינוי המפרק זמני

לפני מספר ימים הגישה קרן סינגולריטים, שחוגג עומד בראשה, בקשה לבטל את צו המינוי של מפרק זמני ל-IDC .

  

הקרן היא בעלת מניות ב-IDC והיא ביקשה לבטל ההחלטה למינוי מפרק זמני שניתנה לאחר פניה של בעלי מניות בחברת אני אופשן שטענו כי IDC עמה התמזגה אני אופשן חייבת להם כספים. מנגד טענה הקרן וחוגג כי מדובר בבקשה מופרכת שכול כולה תכסיס משפטי.

 

 

בסוף נובמבר בית המשפט המחוזי בתל אביב מינה מפרק זמני לחברת IDC בשליטת איש העסקים משה חוגג (באמצעות קרן סינגולריטים). בכך נעתר השופט חגי ברנר לבקשתם של 17 בעלי מניות בחברת אני אופשן שנרכשה על ידי IDC. האחרונים הגישו בקשה למנות מפרק זמני ל-IDC זאת בטענה שחייבים להם כספים. עוד טענו המבקשים באמצעות עו"ד עפר פירט ועו"ד ליאור דגן ממשרד פירט, וילנסקי, מזרחי, כנעני כי חוגג מבריח כביכול נכסים מחברת IDC .

  

היום הגיש המפרק הזמני בקשה נוספת לבית המשפט לאפשר לו להעזר בעורכי דין נוספים ממשרדו, משרד יגאל ארנון, ולהסמיך אותם לסייע למפרק הזמני בביצוע חקירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים