שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  צה"ל: איתרנו ומילכדנו מנהרה שלישית של חיזבאללה

  דובר צה"ל הודיע כי הלוחמים איתרו מנהרת טרור התקפית נוספת שחצתה משטח לבנון לישראל: "תוואי המנהרה נמצא בשליטת צה"ל ואינו מהווה איום"

  צה"ל מסר אחר הצהריים (יום ג') כי הכוחות איתרו מנהרת טרור התקפית נוספת שחצתה משטח לבנון לשטח ישראל. "תוואי המנהרה נמצא בשליטת צה"ל ואינו מהווה איום", נמסר.

   

  מנהרות טרור (צילום: דובר צה
  מנהרות טרור(צילום: דובר צה"ל )

  עוד נאמר, כי "התוואי, כמו יתר התוואים, מולכד על-ידי צה"ל וכל מי שייכנס אליו מצדו הלבנוני מסכן את חייו. צה"ל פועל בשעות אלה לביצוע תהליך מחקר על תוואי המנהרה. האחריות על חפירת המנהרות משטח לבנון מוטלת על ממשלת לבנון. מדובר בהפרה חמורה של החלטה 1701 וריבונות מדינת ישראל.

   

  "כוחות צה"ל ממשיכים לפעול על פי התוכנית הסדורה שאושרה להמשך איתור וחשיפת מנהרות טרור".

   

  מנהרות טרור (צילום: דובר צה
  מנהרות טרור(צילום: דובר צה"ל )

  בלילה פרסם חיזבאללה תיעוד שבו נראה רובוט צבאי בפעולה באזור המנהרה של כפר כילא. בסרטון נראה אחד החיילים שולף את הרובוט מפיר שנחפר באדמה באמצעות חבל.

  תיעוד מהצד הלבנוני של עבדות צה"ל

  תיעוד מהצד הלבנוני של עבדות צה"ל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מלבד הפעילות של הרובוט, התיעוד האינטנסיבי של חיזבאללה חושף אתר עבודות חדש באזור היישוב הלבנוני בלידא, שבו לטענת הארגון החלו לחפור. חיזבאללה תיעד שיח בין קצין ישראלי לנציגים מיוניפי"ל. הארגון מקפיד לפרסם סרטונים ותמונות מדי יום, במעקב אחר הכוחות הפועלים באזור במסגרת מבצע "מגן צפוני" לאיתור מנהרות של ארגון הטרור השיעי ולהשמדתן.

   

  אתמול תיעד כתב של רשת "אל מנאר" ארוחה שאורגנה בשטח, קרוב מאוד לחיילים הישראלים הפועלים באזור, "על מנת להגחיך את המבצע הישראלי".

   

  כוחות ההנדסה של צה"ל משתמשים במגוון אמצעים טכנולוגיים ומכניים לאיתור המנהרות, בהם אמצעי ה"נמלה" - חיישנים שנפרסים על האדמה לאיתור תוואי המנהרה ורובוטים מסוגים שונים, חלקם חדשים, שמוחדרים ראשונים למנהרות לצורך חקר הנתונים שלהם כמו עומק, טווח, רוחב ואורך. עם רובוטים אלה ניתן לפרוס מטעני חבלה מסוגים שונים, בהם מטעני אל-הרג לצורך הפחדה והברחה פעילים שנמצאים בתוך המנהרות.

   

  מטען כזה הופעל לפני כשבוע נגד פעילי חיזבאללה במנהרה הסמוכה למטולה. סרטון הרובוט שתועד בלבנון הוא עדות גם למרוץ הלמידה חסר התקדים בין הצדדים: בארגון הטרור השיעי נדהמו מהגילוי של המנהרות על ידי צה"ל, וכעת מנסים להשלים את הפער באמצעות מעקב וצילום מקרוב, כמו זה של הרובוט הקטן שנשלח למנהרה, והרמתו חזרה אל הקרקע.

   

  ואולם, חיזבאללה לא מסתפק בכך ולפחות פעם אחת, ביום שבת, שלח את אנשיו, על אזרחי וללא נשק, לקחת את אמצעי הגילוי הטכנולוגיים שצה"ל פרס בשטח אך הורחקו בירי אזהרה על ידי הלוחמים.

   

  בצה"ל רואים את התיעודים של הלבנונים כחלק מהשגרה שהייתה עד כה, עם צילומי תקריב שחיזבאללה עושה מהצד הלבנוני בקו המגע כמעט מדי יום. חלק מהאמצעים שצה"ל מפעיל בגבול לא ניתנים לצילום בשל הסתרתם, אך ההחלטה של חיזבאללה להסתפק בצילומים בלבד ולא בירי ואף לא בהשלכת אבן, מוכיחה עד כמה הארגון מורתע מלפעול נגד כוחות צה"ל.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים