שתף קטע נבחר

בעלה של הנרצחת נעצר: "בכה וצרח - לא עשיתי את זה"

המשטרה חושדת שבעלה הטרי של אימאן עווד הוא זה ששיסף את גרונה בדירתם בעכו. היא הייתה בהיריון. שכנים סיפרו שראו אותה קודם בקניות, והיא ככל הנראה הודיעה לבעל שהיא תחכה בבית. "היה להם קשר טוב", סיפרו. מתחילת 2018 נרצחו 56 בני אדם מהמגזר הערבי בישראל, מהם 13 נשים

 

הנרצחת בעכו, אימאן עווד ()
הנרצחת אימאן עווד

בעלה של אימאן אחמד עווד, שנדקרה אחר הצהריים (יום ג') למוות בביתה ברחוב הרצוג בעכו, נעצר הערב בחשד שרצח אותה. הבעל מכחיש את החשד. בני הזוג התחתנו לפני כמה חודשים ועווד הייתה בהריון. מחר יובא הבעל לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בעכו. פרקליטו של החשוד, עו"ד באסל פלאח, אמר בתגובה: "מרשי מכחיש את כל המיוחס לו. הוא אמר לי 'אני לא רצחתי, אלא הזעקתי את כל גורמי ההצלה. לא הייתי בבית'. אני מאמין שהוא ישתחרר לאחר שנוכיח לבית המשפט שהוא לא קשור לרצח".

 

שכנים של עווד סיפרו ל-ynet שפגשו אותה בצהריים במהלך קניות בשוק. על האירוע הם גילו זמן קצר לאחר מכן, כשלדבריהם מהדירה עלו צעקות של בעלה. "הוא קרא בבכי 'רצחו אותה, רצחו אותה'", סיפרו. שכן אחר סיפר שעוד קודם לכן היא הודיעה לבעלה בסמס שחזרה הביתה והיא מחכה לו.

 

כוחות ההצלה שהוזעקו למקום על ידי הבעל מצאו את עווד כשגרונה משוסף. הבעל עוכב ותושאל על ידי המשטרה בין השאר משום שהשתולל בזירה, ובהמשך נגבתה עדותו. הרקע למעשה טרם ידוע. 

 

 

הנרצחת בעכו, אימאן עווד ()
הנרצחת בעכו, אימאן עווד


רצח אישה עכו משטרה (צילום: דוברות המשטרה)
מתחת לבית הנרצחת(צילום: דוברות המשטרה)

עווד (27) היא אימא לילדה שנולדה לה מנישואיה הראשונים. בעלה הנוכחי הוא השני והיא מעולם לא התלוננה עליו במשטרה. "היא הייתה אישה נהדרת, בקשר טוב עם כולם, תמיד מדברת יפה", סיפרה שכנה אחרת. "לה ולבעלה היה קשר טוב. הם תמיד היו יחד ולא ראיתי שום סכסוך".

 

שכנה אחרת סיפרה: "אנחנו מחכים לדעת למה היא נרצחה. אם לא נדע מה הרקע ומי רצח, אז כולנו נהיה בסכנת חיים. הכרתי את אימאן היטב. היא אישה צנועה שמעולם לא חשבה לפגוע באחרים. האנשים הטובים נופלים קורבן לפושעים ולאלימות. בשבוע שעבר ראינו הפגנות בכל הארץ נגד רצח נשים אבל לצערי הצעדים האלו לא עוזרים. חובה למצוא פתרונות. אי אפשר להסתפק בהפגנות והודעות לתקשורת".

 

קרובת משפחה ששוחחה עם ynet אמרה: "אנחנו עד עכשיו לא יודעים מה קרה. אימאן לא הייתה יכולה לפגוע בזבוב. אני מצפה מכל אדם שישים את עצמו במקומנו, שאנשים לא ידברו ויפיצו שמועות. התנהלות שלנו כחברה היא מתחת לכל ביקורת. מספיק. קרה לנו אסון ובמקום שהאנשים יתמכו בנו, הם ממצאים שמועות ומשקרים. אנחנו בחברה שלא רוצה להתקדם. בגלל זה אנחנו נישאר ברציחות".

 

 

 

עורף דין באסל פלאח  ()
עו"ד באסל פלאח

מתחילת 2018 נרצחו בישראל 56 אזרחים ערבים, מהם 13 נשים. מחצית מהרציחות לא פוענחו. הקורבנות הנוספים מעבר לעווד הן יארא איוב, שנרצחה לפני כשבועיים בכפר גוש חלב. ארבע תושבות יפו נרצחו השנה: האחיות חיאת ונורה מלוק על ידי אחיהן; סמר ח'טיב שנורתה למוות ליד ראשון לציון על ידי אלמונים, ופאדיה קדיס שנרצחה על ידי החבר של בתה.

 

בטירה נרצחו שתי נשים: זובידה מנסור (19) שנורתה למוות בכניסה לביתה ורימא אבו חיט (21), שנורתה כשהייתה עם הארוס שלה. בכפר דבוריה נרצחה רסמיה טהא (מסאלחה) וקרוב משפחה חשוד במעשה.

 

בנגב נרצחו שלוש נשים: מנאל אלפריזאת (40) מתל שבע, נורה אבו סלב (36) ואישה נוספת. קורבן נוסף היא תושבת חברון שגופתה נמצאה במזרח ירושלים.

 

ח"כ עיסאווי פריג' (מרצ): "רק בשבוע שעבר יצאנו להפגין וכבר השבוע המציאות המחרידה חוזרת. אין לנו עוד ימים לבזבז, התקציבים חייבים להגיע, הרשויות חייבות להתעורר. וכן, האחריות היא גם עלינו, אנשי הציבור בחברה הערבית. מחובתנו ללחוץ על הממשלה, ללחוץ על ראשי הרשויות, על מערכת החינוך והרווחה, על המשטרה. המציאות הזו פשוט לא יכולה להימשך. די".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים