שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גלנט: "שגרירות עם נוף לחומות י-ם? כל הקודם זוכה"
  כפי שפורסם ב"ידיעות אחרונות", משרד השיכון החל לתכנן רובע של שגרירויות בבירה. בראיון באולפן ynet אמר השר כי המסר שלו למדינות העולם הוא "כל הקודם זוכה". על המבצע להשמדת המנהרות: "בחיזבאללה יש מבוכה, הפתעה וחשש"

   

   

  שר השיכון יואב גלנט מכין את הקרקע לרובע השגרירויות בירושלים ומעביר מסר לשגרירויות העולם. "כל הקודם זוכה", אמר גלנט בראיון לאולפן ynet. "אם אתה רוצה נוף אל עבר חומות העיר העתיקה או מערבה לכיוון שפלת החוף - הדברים האלה מוגבלים. אני חושב שבהיבט הזה טוב יעשו מדינות העולם אם יכירו במציאות שכבר הוכרה על ידי ארה"ב, אוסטרליה ואחרים, שירושלים היא בירת ישראל הנצחית, ועכשיו ישימו את מעוזיהן ושגרירויותיהן במקום הזה".

   

  גלנט התייחס לפרסום הבוקר (יום ד') ב"ידיעות אחרונות" ואמר עוד: "אני צופה שגם אם הדברים יקחו שנה שנתיים או עשור, שגרירויות רבות יעברו לישראל כיוון שהדינמיקה תעשה את שלה. ירושלים עיר צפופה וגם מאוכלסת לכן איתרנו בשלב הזה שני אזורים במערב העיר ובמזרחה, או במרכזה, ובמקומות האלה הנחיתי את המנכ"ל ואת אדריכלית המשרד לתכנן רובע של שגרירויות".

   

  בפתח הראיון התייחס גלנט גם למבצע "מגן צפוני" להשמדת מנהרות חיזבאללה: "אני חושב שיש הצלחה טכנולוגית-מבצעית-מודיעינית יפה והייתי אומר שחיזבאללה מבין היטב - אין אור בקצה המנהרה. הם ניסו להגיע ולא הצליחו".

   

  נסראללה עדיין שותק.

  יש גם מבוכה, גם הפתעה וגם חשש גדול בצד של חיזבאללה. ראשית מפני שזה פרויקט שהושקעו בו שנות עבודה רבות של הרבה מאוד אנשים. זה היה אמור להיות מהלך פתיחה לכל מערכה כנגד ישראל בדמות החדרתם של מאות מחבלים לשטח ישראל ואנחנו את העניין הזה שללנו. אני מקווה שנעשה את זה גם ללא מחיר, קרי לא תוך כדי מציאות שבה תיפתח מערכה.

   

  אנחנו רואים את החיכוך שם, אתה לא חושש מהסיטואציה הזאת?

  אני לא חושש כי אני בוטח בכוחנו, בכוחם של חיילי צה"ל ובהחלטות שלנו. יחד עם זה, צריך להיות באמת ערוכים ומוכנים על המשמר ולקחת בחשבון שעלולות להיות טעויות וכשיש טעויות דברים יכולים לצאת משליטה. לכן העירנות מתחייבת ובהיכרותי העמוקה את מפקד פיקוד הצפון האלוף יואל סטריק ואת מפקד העוצבה תא"ל רפי מילוא, אני יודע שמדובר פה במיטב האנשים שיש לצה"ל, הם יידעו כיצד לנווט את הדברים.

   

  נסראללה על הכוונת של ישראל?

  אני לא נכנס לשיקולים, אבל דבר אחד ברור - אם חלילה תיפתח מערכה כנגד מדינת ישראל, כל מי שפועל נגדנו הוא יעד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים