שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  צביקה הדר: "כל חיי אני במאבק עם המשקל"

  העונה השנייה של "לצבי יש בעיה" נפתחת כשדמותו של צביקה הדר מביעה זעם בלתי נשלט כלפי מנחה מפורסם אחר: "הסדרה עוסקת בפחדים שלי, והפחד הכי גדול - שאסי עזר ייקח לך את העבודה", הוא אומר בריאיון ל-ynet, ומסביר למה הילדים שלו חוששים שיהפוך לפתטי. הוא גם נזכר בפגישתו עם יגאל בשן: "הוא היה מולטי טאלנט"

  "אני רוצה שאסי עזר ימות", צועק צביקה הדר. או ליתר דיוק, הדמות שלו בסדרת הטלוויזיה "לצבי יש בעיה", בפרק הראשון של העונה השנייה. הטריגר: אחרי שהחליף אותו כמנחה בתוכנית "הכוכב הבא", עזר חוטף מידיו גם את הסדרה הנוכחית. "שייצא לי מהחיים", אומר הדר על שפת הבריכה לאשתו (בגילומה של שיפי אלוני). גם בעונה הזו, הוא ממשיך לעסוק בפחד הגדול שלו, ושל כל מנחה טלוויזיה - אובדן הרלוונטיות.

   

  "כמה שהיא נקראת 'סדרת דרמה קומית', מבחינתי זה ריאליטי. אנחנו מספרים את החיים", אומר הדר בראיון ל-ynet, לקראת העונה החדשה שתעלה ערב (ה') ב"רשת". "אני מנסה להביא את נקודת המבט שלי, ובסוף לכולנו יש את אותם פחדים".

   

   

   

  למה דווקא אסי עזר? באמת יש קשר לכך שהחליף אותך ב"הכוכב הבא"?

  "זה התחיל ממש במקרה. אסי כתב לאורי (גרוס, ר"ב) משהו כמו 'מה, התחלתם לכתוב את העונה הבאה?', אז אורי כתב לו 'קשה לי להניע'. אסי ענה: 'אין בעיה, תכתוב שאני מת. תכתוב שהורגים אותי'. אורי אמר שזה רעיון מעולה, ועפנו על הדבר זה. פתאום עשינו פרק שמדבר על הפחד הכי גדול שלך - שאסי לוקח לך את כל העבודה. ככה זה עובד בשוק. גם אלברט, בעלו של אסי, השתתף בסדרה וגם ההורים שלו. הרי בניגוד למה שקורה עם הערוצים שונים - בתעשיית הטלוויזיה הטאלנטים די חברים. אם זה היה תלוי בנו היינו מפרגנים אחד לשני, לפחות רובנו".

   

  אמרת שהסדרה משקפת את המציאות. אתה עדיין חושש למקומך?

  "אני שואל האם אני רלוונטי. אפילו הילדים שלי מפתחים איתי שיחה בנושא. הם גאים בי מצד אחד - או שאני יוצא פאתט מצד שני. אלה דברים שבדרך כלל לא מדברים עליהם. הנשק היחיד שלי להישאר רלוונטי זאת הסדרה. אני הרי לא יכול לעשות אינסטושים מדליקים ודברים הזויים כאלה. אני אמנם נראה טוב לגילי - ואני בן 52 כבר - אבל אני מצוי במאבק עם המשקל כל החיים שלי".

   

  לפיו, "הרבה פעמים אני מרגיש שדווקא בעולם החדש הזה של התקשורת אני אולד פאשן, והמקום היחיד שאני יכול באמת לעשות לכולם בית ספר זה כנות ואמת. אנשים רגילים לראות את הפרסונה שלי עם חליפה, לבוש יפה. פתאום אני מביא משהו שהוא הקתרזיס הכי גדול שלי עם עצמי. אחרי שנים שהובלתי תוכניות ענקיות והייתי בתוך הדבר הזה, פתאום אני לא שם".

   

  הדר מודה שבימיו האחרונים כמגיש ריאליטי, חש חוסר-נוחות שהלך וגדל. "כשעברתי לשפוט ב'הכוכב הבא', למשל, היה לי חוסר רצון. לא רציתי להיות שופט בכלל", הוא משתף. באותה תקופה החליטו ב"קשת" לשוות לפורמט אופי מעודכן יותר, ולקחו את אסי עזר כמנחה. "רציתי פשוט לצאת החוצה, והדרישה של קשת הייתה 'אנחנו לא רוצים שתיעלם לגמרי'. אמרתי - 'אני לא זמר', היה לי נורא קשה עם המקום הזה של להיות שופט". 

   

  מתוך
  מתחיל להרגיש זר בעולם התקשורת. "לצבי יש בעיה"(צילום מסך באדיבות רשת)

   

  רק אחרי שעזב את "הכוכב הבא", הדר גילה שמחכה לו דרך לא פשוטה. "אמרתי לעצמי שאני מספיק חזק, וכל מה שאעשה - אנשים יעופו על זה. ואז אני מגלה שזה לא המצב", הוא אומר. "בהקראה הראשונה של 'לצבי יש בעיה' ב'קשת', אמרו לי 'מצחיק'. ואז לאט לאט אמרו לי 'תשנה'. אתה רואה שלא קולטים את זה כמו שחשבת. אתה אומר לעצמך, 'אני עובד כל כך הרבה שנים', אבל מבין שכבר אין לך את התוכנית שהיית מזוהה איתה, וזה כבר לא אותו דבר". לפיו, הצורך לבטא את עצמו בדרכים חדשות, הוא זה שדחף אותו בסופו של דבר לעזוב את "קשת": "היה בי דחף אמנותי ליצור משהו משלי. משהו בשפה אחרת, שמביאה את יכולות המשחק שלי ואת הכתיבה של אורי למקום אחר. לכן עברתי ל'רשת'. הבאסה הייתה שזה קרה אחרי שהרבה סדרות על אנשים יצאו כבר".

   

  מאז המעבר ל"רשת", הדר הגיש את תוכנית האירוח "מחר שבת", ששודרה בערבי שישי וירדה בתום שתי עונות ("התקציב לא הספיק למה שרצינו לעשות, היא הייתה מאוד יקרה"), הנחה את השעשעון "THE WALL" ועכשיו, כאמור, הוא מתמקד בסדרה על חייו. בנוסף, הדר מתחזק גם את הקריירה מחוץ למסך עם מופע הסטנדאפ שלו, שזוכה להצלחה כבר עם קרוב ל-400 הופעות, ותוכנית רדיו חדשה ב"רדיו דרום".

   

  "זה לא שהקשר עם הטלוויזיה התחיל להתרופף. אני חושב שנהייתי יותר בררן במה אני עושה", הוא מסביר, "אני זוכר את השיחה הקודמת שלנו, כשששאלת אותי על הנחיית 'האח הגדול'. אמנם לא דיברו איתי מעשית, אבל התחלתי לחשוב. קודם כל זאת מחמאה להנחות את 'האח הגדול', זאת תוכנית גדולה. אבל מצד שני אמרתי לעצמי, 'מה, אני עוד פעם אישאב לבית משוגעים הזה?'"

   

   

  צביקה הדר (צילום: ענבר לוי)
  דחף ליצור משהו משלו. צביקה הדר(צילום: ענבר לוי)

   

  והרדיו, זאת תשוקה שלך?

  "פנו אלי הרבה פעמים, ואני מודה שלא מצאתי זמן. ואז מצאתי את עצמי בחלון הזדמנויות, אחרי שגמרתי את העבודה על הסדרה". העבודה ברדיו אפשרה לו להתנסות בתחום מקצועי חדש, אך בו זמנית גם עוררה בו זיכרונות ישנים: "החבר'ה מרדיו דרום הם חברים שלי. אנחנו מתראים במשחקים של הפועל באר שבע, והם הציעו שאגיע הביתה. זה כיף לי. ככה אני חי את באר שבע, העיר שלי".

   

  לפני כמה שבועות, ריאיון שנערך עם איתי שגב בתוכנית "הכל אישי עם חיים אתגר" עורר סערה, לאחר שחבר "הקומדי סטור" לשעבר סיפר כי נאלץ לחיות ברחוב למשך תקופה בשל מצבו הכלכלי. הדר ושגב נשארו חברים לאורך השנים, ושגב גם עבד ב"טדי הפקות", החברה שבה משמש הדר בתור מפיק שותף. "אני ואיתי שגב בקשר כל הזמן", אומר הדר,  "ידעתי שהוא לא במצב אידיאלי. לא הייתי את צריך את הטלוויזיה בשביל לדעת מה קורה". לפיו, התוכנית עם שגב צולמה "ברגע מאוד נסער שלו, והוא כבר לא במצב הזה. אנחנו בקשר איתו ואוהבים אותו".

   

  השבוע הלך לעולמו יגאל בשן בגיל 68. היה לך קשר איתו?

  "הוא אייקון. בניגוד להרבה אמנים שמגיעים לגיל יותר מבוגר ומחפשים את הרלוונטיות שלהם - יגאל בשן זכה לאהבת קהל גם בגילו וגם במקום שהוא הגיע אליו. הוא נראה מדהים, ההופעות שלו היו מפורקות. הוא רצה להופיע רק פעם בחודש למרות שביקשו ממנו יותר". לפי הדר, "המקרה של יגאל בשן טראגי ועצוב בגלל הסוף, שהוא לקח את חייו, אבל מבחינה אמנותית אני חושב שהוא היה נאהב ואהוב. אנשים אהבו אותו בחייו וזאת נחמה מאוד גדולה לבן אדם".

   

  הדר ובשן עבדו יחד למשך תקופה קצרה, כשהזמר נקרא להלחין את שיר האודישנים של "כוכב נולד". "זה היה מדהים כי הוא היה כזה צנוע", הדר מספר, "הוא היה בא בשקט. פשוט ישב על כיסא עם גיטרה, לבוש ג'ינס, והצחיק אותנו בלי להתאמץ. זה הרג אותי שאני יושב עם יגאל בשן במשרד. אני זוכר שהתרגשתי מהביצוע שלו. יגאל היה מולטי טאלנט עוד לפני שהדבר הזה היה קיים".

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום מסך באדיבות רשת
  צביקה הדר
  צילום מסך באדיבות רשת
  לאתר ההטבות
  מומלצים