שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  3 שנים בכלא לעו"ד של טראמפ: "כיסיתי על מעשיו המלוכלכים"
  עו"ד מייקל כהן, איש סודו של הנשיא ומי שבעבר אמר כי יסכים לחטוף כדור בשבילו, נשלח למאסר על תשלום דמי שתיקה לנשים שטענו לרומן עם טראמפ ועל כך ששיקר לקונגרס: "נאמנותי העיוורת לאיש הזה הובילה אותי לבחור בדרך החושך". פרקליטו: "הוא נתן ראיה נגד האדם החזק במדינה"

  שלוש שנות מאסר נגזרו הערב (יום ג') על מייקל כהן, עורך דינו לשעבר של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, בגין חלקו בתשלום דמי השתיקה הבלתי חוקיים במהלך קמפיין הבחירות של טראמפ ב-2016 לנשים שטענו כי ניהלו איתו רומן, וכן בגין העובדה ששיקר לקונגרס על ההצעה להקים "מגדל טראמפ" ברוסיה.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  מייקל כהן יוצא מבית המשפט (צילום: AFP)
  עו"ד מייקל כהן, הערב ביציאה מבית המשפט(צילום: AFP)

  מייקל כהן יוצא מבית המשפט (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  כהן, שנחשב עד לא מזמן לאחד האנשים הקרובים ביותר לטראמפ ובעבר אף אמר שהוא "מוכן לחטוף כדור בשבילו", אמר הערב לשופט: "החולשה שלי ונאמנותי העיוורת לאיש הזה הובילו אותי לבחור בדרך החושך במקום בדרך האור. הרגשתי שמתפקידי לכסות על מעשיו המלוכלכים".

   

  שופט בית המשפט במנהטן וויליאם פאולי גזר על כהן 36 חודשי מאסר בגין תשלום דמי השתיקה, מעשה שהוא בגדר הפרה של חוקי המימון של מסעות בחירות, ושני חודשי מאסר נוספים בגין ההצהרות השקריות שמסר לקונגרס, אבל שני עונש המאסר ירוצו בחפיפה. גזר הדין של השופט נמוך מהעונש שעשוי היה להיגזר על כהן, ארבע עד חמש שנות מאסר, אך הוא עדיין מדגיש את חומרת האישומים נגדו.

   

  עורך הדין כהן, נזכיר, הודה באוגוסט באשמתו בפרשת דמי השתיקה, ובנובמבר הודה במסירת ההצהרות השקריות לקונגרס. היום הגיע כהן בן ה-52 לבית המשפט עם אשתו, בנו ובתו. צבא של כתבים וצלמים חיכה לו שם.

  נשיא ארה
  טראמפ. טוען שמולר משכנע את עוזריו להפיץ שקרים(צילום: MCT)

  מייקל כהן מגיע לבית המשפט (צילום: AP)
  מייקל כהן ומשפחתו בהגיעם לדיון בניו יורק(צילום: AP)

  התביעה הפדרלית בניו יורק טענה במשפט כי מעט לפני הבחירות לנשיאות בנובמבר 2016 שילם כהן לשחקנית הפורנו סטורמי דניאלס 130 אלף דולר, וכי סייע להסדיר תשלום של 150 אלף דולר לדוגמנית פלייבוי לשעבר קארן מקדגל, כדי שלא ידברו על מערכות יחסים שקיימו עם טראמפ כשכבר היה נשוי לרעייתו מלניה. טראמפ מצדו מכחיש כל העת שקיים איתן יחסים. כהן אמר לתובעים ששילם את הכסף בהנחייתו של טראמפ, ובדבריו אלה סיבך את הנשיא בעבירה אפשרית. לפי חוקי הבחירות בארה"ב יש להצהיר על כל תרומה "בעלת ערך כלשהו", ואדם פרטי אינו יכול לתרום יותר מ-2,700 דולר.

   

  הערב בבית המשפט אמר גאי פטרילו, אחד מעורכי דינו של כהן: "הוא התייצב והציע ראיה נגד האדם החזק ביותר במדינה. כהן שיתף פעולה אף שידע שהנשיא יכול להורות על סגירת החקירה של מולר".

  מייקל כהן יוצא מבית המשפט (צילום: APF)
  (צילום: APF)

  רוסיה, נזכיר, מואשמת על ידי סוכנויות המודיעין של ארה"ב כי במהלך הבחירות לנשיאות לפני שנתיים ניסתה לפעול, בין השאר בעזרת האקרים, כדי לשבש את הליך ההצבעה, הן כדי לערער את היציבות בארה"ב והן בתקווה שטראמפ ייבחר לנשיא, מתוך הנחה שהוא יהיה נשיא נוח יותר עבורה.

   

  טראמפ מכחיש כל העת שניהל קשרים כלשהם עם רוסיה בימי הקמפיין, ומאשים את הצוות של התובע המיוחד מולר כי הוא לוחץ על עוזריו לשעבר של הנשיא להפיץ שקרים על מעשיו, על הקמפיין שלו ועל מהלכיו בעולם העסקים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים