שתף קטע נבחר

בשורה לנהגים: ממחר ניתן להתחבר לאיילון דרום כבר משפיים

מחר ייפתח לתנועה המקטע שמחבר את כביש החוף לאיילון דרום כבר במחלף שפיים. כמו כן ניתן יהיה להתחבר דרך כביש 531 אל כביש 6. המהלך יביא להקלת העומסים באזור גלילות. תושבים מוחים: אין עדיין חיבור לכביש 4 לצפון

הקלה לנהגים: מחר (ו') ייפתח לתנועה המקטע האחרון של כביש 531 שמחבר בין כביש החוף לאיילון דרום. כמו כן, המקטע החדש מאפשר מעבר ישיר ונוח מכביש החוף לכביש 6.

מקטע כביש חדש 531 חיבור כביש 20 עם כביש 2 (צילום: נתיבי ישראל)
המקטע החדש(צילום: נתיבי ישראל)

המשמעות המיידית לנהגים היא שניתן יהיה להתחבר לאיילון דרום כבר במחלף שפיים במקום במחלף גלילות או הסירה. בעקבות כך צפויה הקלה משמעותית בעומסי התנועה עבור אלו שנוסעים מכיוון מחלף פולג אל כיוון תל אביב. 

 

למרות הבשורה החגיגית, תושבי השרון מחו לאור העובדה שהכביש לא מאפשר לבאים ממערב למזרח להשתלב בכביש 4 (כביש החוף הישן) לכיוון צפון. מי שירצה לעשות כן ייאלץ לצאת לכביש 4 לכיוון דרום ורק לאחר כמה קילומטרים לבצע פניית פרסה ולנסוע צפונה.

 

הבטחה בחנוכת הכביש החדש: 17 דקות מרעננה למרכז ת"א, לא בשעות העומס

25 מטרים מתחת לאדמה: תוכנית המטרו של גוש דן נחשפת

 

ישראל כץ (צילום: יוסי זינגר)
טקס החניכה היום(צילום: יוסי זינגר)

המחלף החדש נחנך היום על ידי שר התחבורה ישראל כץ: "החיבור הזה יקל מאוד על תנועת כלי הרכב באזור וישפר את איכות החיים והבטיחות. הכביש הוא חלק ממערכת שאנו בונים כאן הכוללת כבישים, תחבורה ציבורית, רכבות, רכבות קלות, שמיים פתוחים, נמלים ואוטובוסים. אנו הופכים את מדינת ישראל למדינה מודרנית, בטוחה ומתקדמת יותר".

 

כץ הוסיף: "הכביש יחסוך למשק מאות מיליוני שקלים, יתאים את תשתיות תחבורה לבנייתן של מאות יחידות דיור באזור ויפתח מגוון ערוצי נגישות לכל משתמשי הדרך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נתיבי ישראל
המקטע החדש
צילום: נתיבי ישראל
מומלצים