שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סיסי נגד המהגרים: רוצים אירופה? תתנהגו בהתאם
  ביקורת חריפה של נשיא מצרים על מי שבוחר לחיות במערב ומסרב להשתלב: "למה שמדינה ששומרת על אזרחיה תכניס אתכם? אתם תגרמו נזק"

  נשיא מצרים עבד אל פתאח א-סיסי הזהיר את המצרים שרוצים להגר למערב, ואמר שבאירופה לא יפתחו את השערים לאלה שמסרבים להשתלב בתרבות המערבית. "לכל מדינה יש את הזכות להגן על האזרחים והאינטרסים שלה", אמר א-סיסי.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  א-סיסי התארח בחודש שעבר בפורום הנוער העולמי בשארם א-שייח, ואמר שהמהגרים חייבים "לציית לחלוטין לחוקים, למנהגים, למסורת ולתרבות" של המדינה שבה הם בוחרים לחיות. כעת פרסם ארגון המחקר ממרי את אמירותיו של הנשיא, שפורסמו גם בדיילי מייל הבריטי.

  עבד אל פתאח א סיסי (צילום: רויטרס)
  א-סיסי בכנס בשארם א-שייח(צילום: רויטרס)
  נשיא מצרים מתח ביקורת על מי שמתלונן על מדיניות המערב, ולא על המדינות שמהן יוצאים המהגרים. הוא מעדיף שאזרחים של מדינות ערביות יתאמצו לפתור את הבעיות במולדתם, ולא יעזבו למערב.

   

  "במקום לשאול אותי מדוע מדינות במערב בוחרות לסגור בפנינו את השער, אתם צריכים לשאול את עצמכם למה אנשים באפגניסטן לא מקבלים יחס טוב יותר מהמדינה שלהם. למה הם רוצחים אחד את השני כבר 40 שנה?", אמר א-סיסי.

  עבד אל פתאח א סיסי (צילום: AP)
  (צילום: AP)
    

  "אנחנו נלחמים בינינו לבין עצמנו במדינות שלנו, ואז דורשים ממדינות שפועלות יום ולילה להגן על אזרחיהן ולשמור על סטנדרט מחיה מסוים עבורם לתת לנו להיכנס כדי לקחת חלק בהצלחה", אמר א-סיסי. לדבריו "גרמניה, אנגליה, איטליה וכל מדינה אירופית אחרת" צריכה להגן על הגבולות שלה "כדי לשמור על הישגים שהצטברו במשך שנים רבות".

   

  "אתם מצפים מהם לפתוח לכם את השער כדי שנגיע לשם ונדרוש לשמור על התרבות שלנו? התרבות שלנו יכולה להיות שונה מאוד ממוסר העבודה במדינות האלה. אתם רוצים להביא לשם את התרבות שלכם, ומבחינתכם זה לא נתון למשא ומתן. אתם אומרים 'זה מי שאנחנו ואתם צריכים לכבד אותנו מטעמי זכויות אדם'. לא. אל תצפו מהם שיפתחו לכם את השער כדי שתגיעו אליהם ותגרמו נזק. לא".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים