שתף קטע נבחר

הסתיימה השביתה: מיזוג הבינלאומי עם אוצר החייל יוצא לדרך

עובדי הבנק חזרו לעבודה הבוקר ויפתחו את הסניפים לקהל ביום א', אחרי שהושגו הבנות לגבי הסכם פרישה ותוספת שכר. יו"ר הוועד מזל בובליל: "מברכים על ההסכם, אך מיזוג לא מתכתב עם רצון הציבור, שמעוניין בתחרות. זה לא יוזיל עלויות ללקוחות"

עובדי בנק אוצר החייל חוזרים לעבודה והמיזוג בין הבנקים יוצא לדרך: הנהלת הבינלאומי הודיעה הבוקר (ו') שהגיעה להסכמות עם ועד העובדים של בנק אוצר החייל לפיהן מיזוג בנק אוצר החייל עם הבנק הבינלאומי יקרה בספטמבר השנה. 

 

מהנהלת הבנק נמסר כי עובדי הבנק, ששבתו כשבועיים, חזרו לעבודה הבוקר אך לא יפתחו את הסניפים. הם יקבלו קהל החל מיום א', כולל הסניפים שבדרך כלל סגורים בימי ראשון. השביתה מנעה מהלקוחות שירות בסניפים, אך אתר האינטרנט של הבנק פעל כסדרו.

 

לפי ההסכמות, המיזוג יבוצע בשיתוף פעולה של ועד העובדים ועובדי אוצר החייל יקלטו לבנק הבינלאומי ויעברו להסכמי השכר הקיימים בבינלאומי עד סוף 2019. כמו כן הושגו הבנות בנושא הסכם שכר אחרון באוצר החייל במסגרתו יקבלו העובדים תוספת שכר של כ-3% לשנת 2018. עוד נמסר כי העובדים שיפרשו יקבלו פיצויים מוגדלים וישולם להם מענק בגין עמידה ביעד הפרישה כפי ששולם בבנק הבינלאומי. מדובר בפרישה של כמה עשרות עובדים שמאיישים משרות זהות במטה. העובדים וההנהלה צפויים לחתום על ההסכם בשבוע הבא.

 

בתחילת השבוע הפגינו העובדים נגד המיזוג וטענו כי ההנהלה מוליכה שולל את עובדי ולקוחות הבנק כבר חצי שנה ופוגעת בשירות שניתן ליהם. כן טענו שהמיזוג יפגע בתחרותיות. בבנק כ-700 עובדים, שמפעילים כ-46 סניפים ומשרת בעיקר את עובדי מערכת הביטחון.  

 

לפי המיזוג, תבוטל הנהלת בנק אוצר החייל ולא יהיה לו דירקטוריון נפרד. יהיה מערך הנהלה של 20-15 עובדים, שכפוף למטה של הבנק הבינלאומי ויהיה נתון לשיקולים של הבנק הבינלאומי.

 

יו"ר הוועד: "מיזוג או פיטורי עובדים לא מועילים ללקוחות"

מזל בובליל יו"ר ועד העובדים אמרה ל-ynet: "הגענו להבנות אחרי מאבק קשה וארוך מאין כמוהו עם הנהלת הבנק הבינלאומי. השגנו שמירה על זכויות העובדים וגמלאי הבנק לפי ההסכמים הקיבוציים שנבנו במשך שנים וכן תגמול על 2018 והסכמה שהעובדים יקבלו את תנאי ההעסקה של הבנק הבינלאומי. יהיה תהליך שיבוץ ראוי בבינלאומי לעובדי אוצר החייל שיתייתרו בהנהלה הראשית ויוחל הליך פרישה מרצון למי שמעוניין לפרוש, מהטובים במערכת הבנקאית. מי שיילך - יילך בכבוד ומי שיישאר - ימשיך לעבוד בכבוד.

 

"השגנו המשך מינוף הקשר של הבינלאומי מול עובדי אוצר החייל - שזכו פעם אחר פעם בגביע השירות והאדיבות בסקרי משרד הכלכלה בקרב לקוחות. אנחנו מקווים שהם ידעו למנף את הקשר מולנו לאמצנו לתוכם".

 

בתחילת השבוע הפגנתם ואמרתם שהמיזוג הוא טעות ושהוא יפגע בתחרותיות

"נכון על אף שאנחנו מברכים על ההסכם, אנחנו ממשיכים לטעון שמיזוג בנק אוצר החייל זו טעות חמורה. הבנק חולש על 6% מהלקוחות הפרטיים בכל עיר.עד עכשיו התחרנו בבנק הבינלאומי ומעכשיו עוד בנק הולך לרדת מהמדף וזה חמור, כי זה יגרור אחריו את האחרים ומי שמפסיד אלה רק הלקוחות. לא ראיתי שום מיזוג, או התייעלות, או פיטורי עובדים, שהביאו להוצאה יותר קטנה של הלקוחות. שקל אחד הלקוחות לא רואים מהמהלכים האלה. זה לא מתכתב עם רצון הציבור, שמעוניין בתחרות, באפשרויות בחירה ובהורדת מחירים. לצערי המדינה פועלת הפוך מרצון העם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים