שתף קטע נבחר

דאעש נסוג מהעיר האחרונה בשליטתו בסוריה

צעד נוסף בדרך להכרעת המלחמה נגד המדינה האיסלאמית: הג'יהאדיסטים נסוגו מהעיר הג'ין, במובלעת של דאעש במזרח סוריה, אחרי מבצע שבו נהרגו 320 אזרחים. השבוע אמר טראמפ שהמערכה תסתיים בתוך חודש

דאעש נסוג בסוף השבוע מהעיר הג'ין במזרח סוריה, העיר האחרונה בסוריה שהייתה בשליטת הארגון. מדובר בציון דרך חשוב במלחמה נגד דאעש בסוריה, שמתקרבת להכרעה סופית.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

אתמול השתלטו לוחמים כורדים מהכוחות הסוריים הדמוקרטיים על הג'ין, שנמצאת על גדות נהר הפרת במובלעת האחרונה של דאעש במזרח סוריה. הג'יהאדיסטים נסוגו לכפרים במובלעת בקרבת הגבול עם עיראק. רמי עבדול רחמאן, ראש הארגון הסורי למעקב אחר זכויות אדם, דיווח שהקרב על הג'ין הוכרע בתום שבוע של לחימה קשה ומתקפות אוויריות של הכוחות הסוריים הדמוקרטיים – שמקבלים סיוע מהקואליציה שמובילה ארה"ב נגד דאעש.

לוחמות כורדיות בהלוויה של לוחם שנפל בקרב לשחרור העיר הג'ין מידי דאעש מזרח סוריה (צילום: AFP)
לוחמות כורדיות בהלוויית לוחם שנפל בקרב לשחרור הג'ין(צילום: AFP)

לוחמות כורדיות בהלוויה של לוחם שנפל בקרב לשחרור העיר הג'ין מידי דאעש מזרח סוריה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

 

 

לפי עבדל רחמן במערכה נגד דאעש במובלעת במזרח סוריה משתתפים 17 אלף לוחמים מהכוחות הסוריים הדמוקרטיים, רובם לוחמים כורדים. המבצע נפתח ב-10 בספטמבר, וגבה מניין קורבנות גדול. לפחות 900 ג'יהאדיסטים ו-500 לוחמים כורדים נהרגו בקרבות. יותר מ-320 אזרחים נהרגו – רבים מהם מתו בתקיפות האוויריות של הקואליציה שמנהיגה ארה"ב.

 

שחרור הג'ין עדיין לא מציין את סוף המלחמה נגד דאעש במזרח סוריה. דאעש איבד כמעט את כל השטח שהיה בשליטתו בעיראק ובסוריה. הג'יהאדיסטים עדיין שולטים בכמה כפרים בסוריה, ובשטחים מדבריים קטנים ממערב לנהר הפרת - בעיראק, שם כבר הכריזו בדצמבר אשתקד על ניצחון במלחמה נגד דאעש. בסוף השבוע חגגו בעיראק שנה להכרזת הניצחון. 

עיראק שנה לניצחון על דאעש חגיגות בעיר כרבלא (צילום: AFP)
חגיגות בכרבלא: שנה לניצחון על דאעש בעיראק(צילום: AFP)
 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ העריך השבוע שהמערכה לסילוק דאעש תושלם בתוך כחודש. "עשינו עבודה גדולה מאוד נגד דאעש", הצהיר הנשיא האמריקני בשלישי. "מעטים מהם נשארו באזור הזה של העולם. בתוך 30 ימים נוספים כבר לא יישאר מהם אף אחד".

 

בכיר אמריקני אמר היום שהלחימה נגד דאעש במובלעת האחרונה של ארגון הטרור בסוריה "מתקדמת טוב מאוד". הקולונל שון ראיין, דובר הקואליציה שמובילה ארה"ב, אמר שדאעש עדיין מהווה איום ושלוחמיו מתארגנים מחדש, ומטמינים מטעני חבלה מאולתרים כדי להאט את התקדמותם של הכוחות הסוריים הדמוקרטיים ולשבש את המתקפות שלהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
לוחמות כורדיות בקרב לשחרור הג'ין
צילום: AFP
מומלצים