שתף קטע נבחר

ערב של יריות ורצח בלוד: "הילדים לא מפסיקים לבכות"

אווירה של מתח ופחד בלוד בעקבות רצח שלושה בני אדם בערב אחד. ג'דוע אזברגה ואשתו ההרה אמנה נורו למוות. אחריהם נרצח עלי אבו אל-ריחאן, וייתכן שנפגע בשוגג. תושב העיר: "הילדים שואלים אותי 'אבא, הם רוצים לירות בנו?'"

 

 

ג'דוע אזברגה (38), אשתו ההרה אמנה (37) ועלי אבו אל-ריחאן (42) הם שלושת קורבנות מעשי הרצח בערב אחד בלוד. ג'דוע ואשתו, הורים לשלושה, נורו למוות במכוניתם ליד יחידת להב 433. המכונית רוססה בירי ועליה נמצאו לפחות עשרה סימני כדורים. עלי אבו אל-ריחאן, תושב רמלה, נפגע מירי, וייתכן שמדובר בירי בשוגג במהלך ניסיון לנקום את רציחתם של ג'דוע ואשתו.

 

בלוד חוששים כעת מגל אלימות נוסף ומספרים על ערב רווי בקולות ירי ובבכי של ילדים. עבד אל-רחים, תושב העיר, סיפר על ילדיו שחוששים לחייהם: "חייבים לעצור את נקמת הדם, אחרת יהיו לנו עוד קורבנות. חיינו בסכנה. החלטתי היום לא להישאר בלוד. עברתי עם בני משפחתי לישון אצל קרובי משפחה. הילדים שלי לא מפסיקים לבכות. הם שואלים אותי 'אבא, הם רוצים לירות בנו?'. אני עכשיו צריך להישאר לידם ולהרגיע אותם".

הרכב שבו בוצע הרצח הכפול ליד משרדי להב 433 לוד (צילום: אבי מועלם)
הרכב שבו נורו למוות ג'דוע ואמנה אזברגה(צילום: אבי מועלם)

 

נרצח רצח לוד ג'דוע אזברקה ()
נרצח יחד עם אשתו ההרה. ג'דוע אזברגה

רצח נרצח לוד עלי אלאעסם אבו אלריחאן ()
ייתכן שנורה למוות בשוגג. עלי אבו אל-ריחאן

 

עשרות מבני משפחתם של בני הזוג אזברקה התאספו בצומת הסמוך לכניסה ללהב 433 ובשלב מסוים התעמתו עם כוחות משטרה שהגיעו לאבטח את הזירה. כוחות רבים, בהם זיהוי פלילי ושוטרי מרחב שפלה, פעלו במקום במשך כמה שעות. גם כוחות של רכבת ישראל הגיעו לאזור כדי לאבטח מעבר רכבת עקב הסמיכות הרבה למסילת ברזל וההתגודדות של עשרות התושבים.

תושבת לוד סיפרה כי המצב בעיר מפחיד. "אנחנו לא יכולים לצאת לרחובות. אני מפחדת גם לשלוח את הילדים שלי לבית הספר כי לא יודעה אם יקרה. עוד נקמת דם ואנחנו וילדינו נהיה חלק מהקןרבנות".

 

אחרי מעשי הרצח בלוד נקבע מותו של מוחמד אבו דיאג (22) שנורה למוות ביפיע ופונה לבית החולים האנגלי בעיר נצרת. שם נקבע מותו.

זירת רצח בלוד  (צילום: מתן טורקיה )
זירת הרצח של עלי אבו אל-ריחאן בלוד (צילום: מתן טורקיה )

רצח כפול ליד משרדי להב 433 (צילום: אבי מועלם)
זירת הרצח כפול ליד משרדי להב 433(צילום: אבי מועלם)

זירת הרצח גבר אישה נורו למוות רצח כפול בלוד (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

גבר אישה נורו למוות רצח כפול לוד ()

ח"כ חנין זועבי אמרה כי "המשטרה יודעת הכול על סכסוכים בין ארגוני פשע, יודעים הכול על איומי ארגוני פשע על אנשים נורמטיביים, יודעים הכול על מחבואי הנשק, יודעים הכול אבל בוחרים לשתוק. המשטרה שותפה לרצח, והיא יותר מסוכנת מאשר ארגוני הפשע עצמם. משטרה זו חייבת לעמוד בעצמה מול חקירה פלילית".

 

שלשום נרצח ביפו אשרף אבו קאעוד (43) בידי אלמונים. המשטרה חוקרת את כל המקרים וטרם דווח על מעצרים. מתחילת השנה נרצחו בחברה הערבית 61 בני אדם בהם 14 נשים. במחצית מהמקרים המשטרה עדיין לא הגיעה לרוצחים.

 

לפני כחודשיים נרצח ביפו נאדר שקרא, בנו של אחד מהסוחרים המוכרים בשוק הכרמל - עבד שקרא, אשר מוכר בכינוי "ינעל העולם". שקרא בן ה-32 נרצח ביריות ברחוב עבד אל גני בעיר. כוחות משטרה הגיעו לזירה ופתחו בחקירת נסיבות האירוע. הרקע לירי, כך מסרה המשטרה, פלילי. גבר נוסף נפצע באירוע, גם הוא בשנות ה-30 לחייו, באורח בינוני.

 

 

 

 


פורסם לראשונה 16/12/2018 00:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ייתכן שנורה למוות בשוגג. עלי אבו על-ריחאן
מומלצים