שתף קטע נבחר

הסכסוך עובר לקומיקס: "קפטן פלסטין" נגד "שרוליק-מן"

בלוגר פלסטיני הציג גיבור-על ש"נלחם נגד הכיבוש", מאייר ישראלי הגיב עם שרוליק המפורסם - בגרסה שרירית

 

קפטן שרוליק קפטן פלסטין קומיקס סכסוך ישראלי פלסטיני ישראל סאמר עוואידה  ()
שרוליק-מן

סאמר עוואידה הוא בלוגר פופולרי יליד רמאללה. במהלך כנס אנטי־ישראלי באוניברסיטת UCLA שבו נאם, הוא הציג לראשונה את "Captain Palestine" - דמות מעוררת אימה שנלחמת נגד הכיבוש בעזרת קרן לייזר ורודה שיוצאת מהראש שלה. הוא סיפר שאת הדמות, שדומה לו מאוד, אייר חבר שלו, קריקטוריסט בשם כריסטיאן פנגיליאן.

 

עוואידה גם העלה לרשת את איור גיבור־העל, וכתב: "כובשים היזהרו: קפטן פלסטין נמצא כאן כדי לשחרר את העם".

קפטן שרוליק קפטן פלסטין קומיקס סכסוך ישראלי פלסטיני ישראל סאמר עוואידה  ()
קפטן פלסטין

קפטן שרוליק קפטן פלסטין קומיקס סכסוך ישראלי פלסטיני ישראל סאמר עוואידה  ()
סאמר עוואידה עם עאהד תמימי

התמונה התגלתה במהרה לחברי רשת DigiTell, פורום שהוקם על ידי המשרד לנושאים אסטרטגיים ומאגד תחתיו פעילים וארגוני הסברה שנלחמים למען ישראל ברשתות החברתיות. אחד הפעילים, המאייר שי צ'רקה מארגון TICP (The Israeli Cartoon Project) הכין תגובה: שרוליק־מן ("Srulikman"), גיבור־העל הציוני המבוסס על "שרוליק", הילד המיתולוגי עם כובע הטמבל של הקריקטוריסט קָרִיאֵל גַרדוֹש (דוש), שחוץ מסנדלים תנ"כיים אינו מצויד בכלי נשק ראויים לציון. "כוח־העל שלנו, היהודים, אינו בשרירים ופרצופי תעוזה פתטיים אלא בהומור עצמי", הסביר צ'רקה.

 

מתברר שזה נשק לא רע. אתמול הועלתה תמונתו של שרוליק כתגובה לפוסט של עוואידה תחת חשבון הטוויטר הפיקטיבי אך הפופולרי "המוסד", ש-100 אלף איש עוקבים אחריו. הכיתוב היה: "זורק אבנים בקצב אך לא מהווה תחרות לשרוליק".

 

עוואידה זעם והגיב: "אני לא יודע אם זה מצחיק או עצוב, אבל המוסד הישראלי תקף אותי על הציור. האם אני אמור להיות מאוים מגיבור־העל שהם יצרו? הוא נראה כמו בוהן, וכוח־העל היחיד שלו הוא פחדנות וציוצים בטוויטר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים