שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גילתה עצמה בפרסומת "אני נשאית HIV" ותפוצה ב-125 אלף דולר
  ארה"ב: צעירה שהצטלמה למגזין וגילתה שסוכנות ממשלתית השתמשה בתמונתה למסע פרסום בנושא HIV תבעה מיליון דולר. ביהמ"ש פסק שהיא "סבלה ממצוקה והשפלה", אך קבע ש-125 אלף "יהיה פיצוי סביר"

  צעירה אמריקנית תפוצה ב-125 אלף דולר אחרי שסוכנות ממשלתית השתמשה בתמונה שלה ללא רשותה, והפכה אותה ל"פנים של נגיף ה-HIV". כך פסק בשבוע שעבר בית משפט בניו יורק.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  אבריל נולאן, צעירה כבת 20 מברוקלין, הצטלמה בשנת 2011 למגזין במסגרת כתבה על טעמם המוזיקלי של תושבי ניו יורק. הצלם מכר אחר כך את תמונתה לסוכנות הצילום "גטי אימג'ס", וזו נתנה למחלקת זכויות האדם של מדינת ניו יורק רישיון להשתמש בתמונה עבור מסע פרסום בנושא HIV.

  אבריל נולאן HIV ארה
  עמית לעבודה חיבק אותה ושאל: "אני אדבק במשהו?". נולאן

  נולאן גילתה על השימוש בתמונתה ב-2013, כשמכר שלח לה עותק של מודעה מעיתון. במודעה הופיעה תמונתה לצד הכיתוב "אני נשאית HIV, יש לי זכויות". תמונתה הופיעה בארבע מודעות מודפסות ובשלוש מודעות באינטרנט. היא סיפרה כי לאחר מכן, עמית לעבודה ניגש אליה, חיבק אותה ושאל: "אני אדבק במשהו?". לדבריה, עובדת אחרת שלחה לה "ברכה" לרגל יום האיידס העולמי.

   

  אחרי שגילתה על השימוש בתמונתה תבעה נולאן את המדינה על "המבוכה, ההשפלה והפחד שחוותה, והמשיכה לחוות במשך זמן רב". היא דרשה בתביעתה לקבל פיצוי של מיליון דולר. המדינה טענה כי היא זכאית ל"פיצויים סבירים" והציעה שלא תקבל יותר מ-25 אלף דולר.

   

  בית המשפט פסק לטובתה של נולאן, שאינה נשאית HIV, משום שבמודעות לא הובהר שמדובר בדוגמנית. בית המשפט קבע עוד כי היא לא נתנה אישור לשימוש בתמונה שלה, שצולמה בהקשר אחר לגמרי, וכי בשל הפרסום נגרם לה לחץ בעבודה, והיא הפכה "פרנואידית" מחשש שזרים יזהו אותה. "היא סבלה ממצוקה רגשית והשפלה", קבע השופט שהוסיף כי 125 אלף דולר יהיה "פיצוי סביר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הפכה ל"פנים של נגיף ה-HIV" ללא ידיעתה. נולאן
  מומלצים