שתף קטע נבחר

לוחמים הושעו: ניסו לשחרר ממעצר מתנחלים שיידו אבנים והתעמתו עם שוטרי מג"ב

עימות חריג בין לוחמים לשוטרי מג"ב: לאחר ששלושה מתנחלים נעצרו בחשד ליידוי אבנים על בתי פלסטינים ליד בית אל, ניסו שני לוחמים מגדוד "נצח יהודה" לשחרר אותם מהמעצר. הם התעמתו עם המג"בניקים, ובעקבות זאת הושעו מתפקידם

עימות בין שוטרי מג
העימות הלילה בין שוטרי מג"ב ללוחמים מ"נצח יהודה"

אירוע חריג בזמן הפגנה ליד מחסום פוקוס הסמוך לבית אל: שני לוחמים מגדוד "נצח יהודה", המשרתים באזור, ניסו לשחרר ממעצר שלושה מתנחלים שיידו אבנים לעבר בתי פלסטינים. בעקבות זאת התפתח עימות בינם לבין שוטרי מג"ב, שעצרו את המתנחלים.

 

בצה"ל אמרו כי בפעילות הלילה של שוטרי מג"ב בפאתי רמאללה, התקיימה הפגנה בלתי חוקית של כ-50 מתנחלים. במסגרת ההפגנה נעצרו שלושה חשודים אשר יידו אבנים לעבר בתים פלסטינים. לאחר שנעצרו, הגיעו שני חיילי צה"ל שמשרתים באזור, בניסיון לשחרר את העצורים. במקום התפתח עימות. שוטרי מג"ב העבירו את החיילים להמשך טיפול של מפקדיהם. החיילים המעורבים באירוע הושעו מתפקידם עד לסיום תחקור משותף של האירוע על ידי מפקדי צה״ל ומג"ב.

 

 

בעקבות התקרית החריגה הלילה קרא עו"ד איתמר בן גביר לחקור את שוטרי מג"ב שהיו מעורבים באירוע, ואף להעמידם לדין על התנהלותם ועל התערבותם במקצועיות עבודתם של חיילי "נצח יהודה".

 

לדברי בן גביר, "לא אחת שוטרי מג"ב מנצלים לרעה את סמכותם וחורגים מתפקידם, אלא שאירוע זה הוא בבחינת חציית קו אדום בהתנהלותו המחפירה של מג"ב. אם עד כה חשבנו כי נראה את שוטרי מג"ב מתנכלים למתיישבים היהודים, כפי שהם עושים לא אחת ולא שתיים, הרי שמאמש אנו עדים להתנכלות חדשה - התנכלותם של שוטרי מג"ב לחיילים אשר חבריהם לשירות הצבאי נרצחו זה עתה, וכל פשעם היה סיוע למתיישבים הגיבורים שמחו על אותו רצח. זה פשע מוסרי, אויבינו רואים את התמונות וצוחקים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים