שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שוטר התחזה לבת 11 והביא למעצר 8 חשודים בפדופיליה
  "חם אש", "נהג מונית באר שבעי" ואחרים התכתבו עם השוטר - כשהם סבורים שמדובר בילדה - וביקשו להעביר אליהם תמונות מיניות
  יחידת הסייבר בימ"ר חוף של המשטרה עצרה הלילה (א') שמונה חשודים בעבירות פדופיליה ברשת, בתום חקירה שנמשכה כחצי שנה. במסגרת החקירה, התחזה שוטר מהיחידה לילדה בת 11 בשם אנה, וניהל שיחות בעלות אופי מיני עם החשודים, חלקם כבר בעלי עבר בתחום עבירות המין. הם הציגו עצמם בין היתר בשמות "חם אש", "נהג מונית באר שבעי" ו"אביאלי".

   

  משהשתמש בזהותו הבדויה, פנו אל השוטר גברים שונים שעודדו אותו לבצע בעצמו מעשים מגונים, תוך כדי תיעוד עצמי, ולשלוח אליהם את התמונות. באחד המקרים, התחזה אחד החשודים לצעירה בת 18 והציע לשוטר לקיים יחסי מין עם מי שהציג כאחותו בת ה-17. חשוד נוסף, שנעצר במסגרת החקירה, ביצע את העבירות בעת שהיה אמור לשהות במעצר בית בתנאים מגבילים, זאת בשל הליך משפטי המתנהל נגדו בתיקים אחרים ובגין עבירות זהות.

  פדופיליה ברשת ()
  "עודדו ביצוע של מעשים מגונים". תיעוד השיחות

  פדופיליה ברשת ()

  פדופיליה ברשת ()

  פדופיליה ברשת ()
    

  גורם משטרתי המקורב לחקירה אמר ל-ynet כי לפני השיחות קיבלו החוקרים תדרוך מהפרקליטות באיזה ביטויים מותר או אסור לשוטר המתחזה להשתמש, על מנת שניתן יהיה להפליל את החשודים בפדופיליה. "ברוב המקרים די היה בשיחה אחת כדי לאסוף מספיק ראיות שיביאו להפללת החשוד, ואז מאתרים אותו ברשת", סיפר הגורם.

   

  "בחלק מהמקרים מדובר היה בחשודים מתוחכמים יותר, שהיה קושי לאתר אותם ואת המחשבים בהם גלשו. אך גם אליהם הגענו ונגיע בהמשך. גם הפעילות בצ'אט הייתה מהירה מאוד. זמן קצר מאוד לאחר שהשוטר היה מתחבר בתור ילדה, בחדר שיחה כללי, היו מגיעות שיחות והצעות בעלות אופי מיני, ואף בקשות לתמונות מיניות". הגורם הוסיף כי לנוכח מגעם עם פדופילים וחומרי תועבה שונים, עוברים החוקרים סדנאות שמסייעות להם להתמודד עם החומרים הקשים בהם הם נתקלים במהלך עבודתם.   

  מהמשטרה נמסר כי מבצעים מסוג אלה, יחד עם פתיחת מוקד 105 נועדו להגביר את ההגנה על קטינים במרחבי הרשת, מפני אלו המשתמשים בה לטובת ניצול. בשל אופי החקירה, בה לכאורה מתחזה השוטר לילדה, היא בוצעה בליווי הפרקליטות.

   

  החשודים, המתגוררים במקומות שונים בארץ, יובאו היום לדיון בעניינם בבית משפט השלום בעכו, והמשטרה תבקש את הארכת מעצרם. במשטרה התייחסו לפעילות המוקד במסגרת המבצע: " המטרה היא לשמור על נפשם וגופם של קטינים מפני תקיפות ופגיעות מיניות ברשת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים