שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "לצאת לעוד חומת מגן"; שרים מחו נגד הממשלה לצד תושבי יו"ש
  מאות השתתפו בהפגנת הימין בירושלים, גם שרים מחו למעשה נגד מדיניות הממשלה. בנט: "שבענו מהבטחות, הפיגוע בבית אל - כי מערכת הביטחון החליטה להעדיף את זכויות הפלסטינים". ראש מועצת שומרון, יוסי דגן: "לצאת למבצע חדש". ח"כ אורן חזן: אם לא נצא למבצע, לא אתמוך בחוק סער

   

   

  שרי הממשלה נגד מדיניות הממשלה: יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ושרים נוספים ממפלגתו ומהליכוד נכחו היום (א') בהפגנת תושבי יהודה ושומרון מול משרד ראש הממשלה בירושלים בעקבות גל הטרור, וחלקם אף נשאו דברים ודרשו מראש הממשלה בנימין נתניהו לשנות את מדיניותו.

   

  בעקבות ההפגנה, שבה משתתפים מאות, חסמה המשטרה לתנועה הרחובות קפלן-זוסמן. נתניהו עצמו התייחס בפתח ישיבת הממשלה למתיחות ביהודה ושומרון: "הטרוריסטים הפלסטינים חושבים שיעקרו אותנו מלב ארצנו אנחנו מבהירים להם ולעולם כולו - אנחנו כאן כדי להישאר".

  נפתלי בנט בהפגנה בעקבות הפיגועים האחרונים במועצות בנימין, בית אל ושומרון (צילום: אלכס קולומויסקי)
  "מעדיפים את ביטחון הפלסטינים על ביטחון התושבים". בנט(צילום: אלכס קולומויסקי)
      

  יילת שקד בהפגנה בעקבות הפיגועים האחרונים במועצות בנימין, בית אל ושומרון (צילום: אלכס קולומויסקי)
  "להסדיר את מעמד ההתיישבות". שקד(צילום: אלכס קולומויסקי)

   

  הגיע הזמן שישראל תחזור לנצח", אמר השר בנט בנאומו. "האירוע בבית אל קרה כי מערכת הביטחון החליטה להעדיף את זכויות הפלסטינים על ביטחון התושבים ולכן ברוח בג"ץ קבעו שפותחים צוהר בחומה. ביום שישי, דרך הפתח הזה נכנס מחבל ופצע חייל צה"ל באורח קשה. מטרת האויב היא לנסות לשבור אותנו. יאוש? יש כאן עוצמה אדירה. אבל ידינו קשורות מאחורי הגב בגלל פייק משפט ורק כאשר נשחרר את הידיים נוכל לעצור את זה".

   

  הוא ציין כי "היום אנחנו מביאים להצבעה את החוק לגירוש מחבלים ואת חוק מרקם חיים כי תושבי יו"ש הם לא סוג ב'. גם כאן לא נסכים לדחיות וראש הממשלה יצטרך להחליט אם הוא בעד או נגד. אנחנו שבעי הבטחות. ראש הממשלה הבטיח שתוך 48 שעות ייהרסו בתי מחבלים, אבל עדיין לא הרסו את הבתים של רוצחי ארי פולד ושל רוצחי החיילים בגבעת אסף. אני קורא לראש הממשלה - הבטחת, תקיים".

   

  בין מבקרי ההפגנה נמצא יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, שהתייחס אליה כאל בדיחה: "אין בדיחה עצובה יותר משרי ממשלה וקבינט שמפגינים נגד עצמם. צה"ל והשב"כ התריעו שוב ושוב בדיונים בטחוניים שהשטח עומד בפני התלקחות. במקום לצאת למהלך מדיני מעמדת כוח, במקום לנצל את התיאום הבטחוני לדיכוי הטרור, נתניהו לא עשה כלום והשרים היו עסוקים בעיקר בהדלפות. עכשיו הם מוחים על כך שהם עצמם הפקירו את הביטחון".

    

  בהפגנה נאם חברו של בנט למפלגה, שר החקלאות אורי אריאל: "אין אף אחד בעם שמסכים שיהיה טרור - לא בעזה, לא בצפון ולא ביו"ש. לא רק הבית היהודי, אלא גם הליכוד דורש ביטחון. הדרישה הזו מופנית לשר הביטחון וראש הממשלה והדרישה ברורה - תנו לצה"ל לנצח. צהל יודע לעשות את העבודה גם בשלוש חזיתות".


  אורן חזן בהפגנה בעקבות הפיגועים האחרונים במועצות בנימין, בית אל ושומרון (צילום: אלכס קולומויסקי)
  "ללא מבצע ביטחוני - לא אתמוך בחוק סער". חזן(צילום: אלכס קולומויסקי)

  אלי כהן בהפגנה בעקבות הפיגועים האחרונים במועצות בנימין, בית אל ושומרון (צילום: אלכס קולומויסקי)
  "אתמוךבהסדרת עפרה". השר כהן(צילום: אלכס קולומויסקי)

  שר הכלכלה אלי כהן אמר: "חשוב לי להביע הזדהות. כאן יש תשובה ציונית אחת והיא חיזוק ההתיישבות והבנייה. אני מתחייב שאתמוך בהסדרת עפרה". פרט לכהן ולשרי הבית היהודי, נכחו בהפגנה גם שרי הליכוד יריב לוין ואופיר אקוניס.

   

  ח"כ אורן חזן, שנאם אף הוא, אמר כי לא יצביע עם ממשלת ה-61 על "חוק סער" - עד שלא ייפתח מבצע ביו"ש. "לא אצביע על שום חוק פרסונלי כזה או אחר על שם שר כזה או אחר עד שלא ייצאו למבצע למיגור הטרור בשומרון. היום אנחנו עולים להתקפה. מאסנו באי החלטות, אנחנו רוצים לחסל מחבלים".

   

  שרת המשפטים איילת שקד אמרה כי מפלגתה תצביע היום בוועדת השרים לחקיקה על חוק מרקם חיים שיסדיר את ההתיישבות הצעירה בשומרון, ופנתה לנתניהו בבקשה להסדיר גם את מעמד היישוב עפרה: "מדובר באחת מאבני הבניין של ההתיישבות ביהודה ושומרון".

  הפגנה בעקבות הפיגועים האחרונים במועצות בנימין, בית אל ושומרון (צילום: אלכס קולומויסקי)
  (צילום: אלכס קולומויסקי)

  הפגנה בעקבות הפיגועים האחרונים במועצות בנימין, בית אל ושומרון (צילום: אלכס קולומויסקי)
  (צילום: אלכס קולומויסקי)
    

  שר הבינוי והשיכון יואב גלנט התייחס לבנייה ביהודה ושומרון: "אני גאה בבנייה בכל היישובים, ניתן להם תוקף ונמשיך לבנות. ההתיישבות שלכם היא הציונות האמיתית של ימינו. אנחנו נבסס ביטחון ביהודה ושומרון, לא משנה מה יהיה המחיר. כל מחבל יסיים את חייו בכלא או בבית הקברות". 

   

  ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן דרש לצאת ל"חומת מגן" חדשה: "אנחנו לא רוצים להסתתר מאחורי בטונדות ודורשים להחזיר את המחסומים. אנחנו דורשים מהממשלה להורות לצה"ל על פעולות תגמול נגד מי שעומד מאחורי הטרור. אנחנו דורשים מהממשלה לצאת למבצע חומת מגן חדש ולהחזיר את הביטחון".

   

  ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן פנה לנתניהו: "אדוני ראש הממשלה,תהפכו לגיהנום את חיי חבורת המחבלים מרמאללה, שלא יישאר להם כסף לסוכריות. אנחנו דורשים לנצח במלחמה". ישראל גנץ, ראש המועצה האזורית בנימין: "נפגשנו עם ראש הממשלה, אלוף הפיקוד ודנו בטיפול הטרור - אבל כנראה שהטיפול הפרטני לא מרתיע את הטרור. לחפש רוצחים זה לא מספיק וצריך לטפל במי ששולח אותו. את ההתיישבות אנחנו דורשים להסדיר לא בקוסמטיקה ולא בדיבורים, אלא במעשים".

   

  חננאל דורני, יו"ר מועצת יש"ע: "אדוני ראש הממשלה, באנו לכאן הבוקר כי אי אפשר יותר לשתוק. יש להחזיר את ההרתעה שהלכה לאיבוד. צריך להחזיר את המחסומים ולהגביל את התנועה. כך יחזור הביטחון לכבישי יהודה, שומרון ובקעת הירדן. תחזור להילחם בטרור כמו שאתה יודע. לצד חיסול הטרור, דבר חשוב מאין כמותו, יש לפתח את ההתיישבות. יש להסדיר את כל נקודות ההתיישבות בזמן הקצר ביותר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים