שתף קטע נבחר

המדריך לגולש באתר היכרויות: מהפרופיל, דרך התמונה ועד הדייט הראשון

אתם חולמים על אהבה ומתקשים למצוא אחת. חבריכם לוחצים עליכם להירשם לאתר היכרויות, אבל איך מתחילים בכלל? מה כותבים בפרופיל ואיך יוזמים שיחה? קבלו את המדריך שיעזור לכם למצוא זוגיות ברשת

 

 

הקשר האחרון שלכם הסתיים לפני כמה חודשים, ואתם רוצים להכיר בן זוג פוטנציאלי חדש. המצב האידיאלי כמובן הוא לפגוש את אהבת חייכם בבר השכונתי או באיזה אירוע גרנדיוזי, כשברקע מתנגנת מוזיקה שאתם ממש אוהבים. אבל לא תמיד זה מתאפשר, ולשם כך נוצרו אתרי ההיכרויות למיניהם. כל שכן במציאות שבה כולנו מעבירים את רוב שעות היום מול המסך.

 

כיצד שינו אתרי ההיכרויות את החיים של כולנו?

כל הדרכים שמשאירות אתכם לבד

מחקרים שיעזרו לכם להצליח בדייט

 

לצערי, רבים עדיין תופסים את אתרי ההיכרויות כצעד שמסמל "בושה" או "נואשות", ומרגישים סוג של כישלון אישי כי הם לא הצליחו להכיר בעולם האמיתי. אז אם אתם מאלו שעדיין תקועים בשלב הזה, יועצים ומאמני זוגיות רבים יגידו לכם ש"לא נעים מת מזמן", ושהגיע הזמן להתאפס ולהתחיל את ההרפתקה הבאה שלכם. חוץ מזה, גם אם מעולם לא יצאתם עם מישהו מאתר הכרויות או אפליקציית הכרויות, תמיד יש פעם ראשונה. איך עושים את זה נכון?

 

 ( )
 

"אחד החסמים הבולטים בכל הקשור במציאת זוגיות הוא להצהיר על כך בפומבי", מסבירה מאמנת הזוגיות, הדר זוהר. "אלא שבלי יצירת הזדמנויות וחשיפה על ידי שימוש בכל המעגלים הקיימים – משפחה, חברים, קולגות וכמובן אתרי הכרויות, לא נצליח למצוא אהבה וזוגיות". אל חסם הבושה מתווספות שלל התנגדויות של רווקים ורווקות, טוענת זוהר, בין היתר מצידם של נשים וגברים שאינם רוצים להיות חלק מ"שוק הבשר", לדבריהם. "יש מי שמרגיש השפלה מלפתוח כרטיס, ויש גם המון שמתביישים שמכרים יראו אותם והתדמית שלהם תיפגע", היא מסבירה.

אישה גולשת באתר היכרויות (צילום: Shutterstock)
אתרי היכרויות. בואו אליהם בגישה אופטימית(צילום: Shutterstock)
 

לדבריה, חוק המספרים הגדולים בסטטיסטיקה עוזר למי שפותח כרטיס באתר להגיע למקסימום חשיפה, וגם להרבה מאוד הזדמנויות להכרות עם סוגים שונים של אנשים שככל הנראה לא היינו פוגשים בשגרת היום-יום שלנו. "הדבר הכי חשוב כשאנחנו נמצאים בשלב שהוא לפני הקמת הפרופיל באתר, זה להבין שאנחנו נמצאים לקראת תהליך שיימשך זמן לא ידוע. רמת האי-ודאות במקום רגיש כזה מרעידה את אמות הסיפים", מוסיפה ד״ר אורית ארבל, יועצת זוגית. "ההמלצה היא לבוא לאתרים הללו בגישה חייכנית, סלחנית, חיובית ואופטימית".

 

 ( )

כשמתחילים משהו חדש, תמיד כדאי לגשת אליו באופטימיות. אז גם אם כבר יצא לכם לפתוח כרטיס בעבר ולא יצא לכם מזה כלום, נסו לחשוב כיצד לשפר את הפרופיל שלכם בשביל למקסם את ההזדמנויות הללו וליצור כמה שיותר פניות שיגיעו מבני המגדר אליו אתם נמשכים. "מטרת הכרטיס האישי שלנו באתר היא לקדם את המותג, והמותג הזה הוא אני", מדגישה זוהר. היא סבורה שכך צריך להתייחס אל הפרופיל שלנו - במלוא הרצינות ובצורה הכי מעניינת שאפשר. "נסו לחשוב איך אני יכול לעורר סקרנות אצל הגבר או האישה הפוטנציאליים שלנו, איך ניראה אטרקטיביים בעיניהם. אלו שאלות שכל אחד מאתנו צריך לשאול את עצמו לפני שהוא ניגש למילוי הפרטים".

 

זוהר טוענת שלא צריך לחשוף הכול על עצמנו על ההתחלה, אבל בהחלט לא לשקר. זה אומר שכשאנחנו מחליטים להירשם ולבחור שם משתמש באתר, כדאי שנשתמש בשם האמיתי שלנו, נחשוף את הגיל האמיתי שלנו ואת העיסוק שלנו. בסופו של דבר, עתידו של כל שקר להתגלות, אז למה לכם להיכנס לתסבוכת הזו?

 

אחרי מילוי הפרטים הבסיסיים נעבור למילוי תחביבים ותכונות. "חשוב שעל ההתחלה תופיע אנרגיה חיובית באמירות שלנו", מעידה זוהר, ומוסיפה צעד שמומלץ לכל אחד מאיתנו לאמץ: "כנסו לפרופילים של אלו שסקרנו ומשכו אתכם, בדקו מה הם רשמו על עצמם ומה הם מחפשים בבני הזוג שלהם, ונסחו את הפרופיל שלכם בהתאם". זוהר ממליצה לכתוב את כל מה שנדמה לנו שיכול לשקף אותנו בצורה אטרקטיבית ותמציתית, אך לא להגזים במלל. "לאנשים אין סבלנות לקרוא מגילות", היא מבהירה.

 

ד"ר ארבל מאשרת: "עדיף לכתוב טקסט קצר וקולע, ולזכור שככל שיש יותר תחומי עניין ועיסוק - כך נראה האדם מעניין יותר". טיפ נוסף ששתיהן מציעות הוא להימנע משליליות, שזה אומר לא לציין מה אנחנו לא אוהבים ולא רוצים בקשר שלנו.

 

 ( )
 

כמה פעמים יצא לכם להיכנס לאפליקציות ולאתרים ולמצוא שם כרטיסים שאין בהם תמונות? נכון שלא רציתם להגיב לאדם כזה ומיד חשדתם בו? כעת מסתבר שזה לא רק הכרחי וחשוב להכניס תמונות שלכם, גם לפרצוף שאתם מביעים בתמונה יש משמעות. "מחקרים מראים שיש פנייה גדולה ב-20% לתמונות של אנשים מחייכים, משום ששמחת חיים וחיוביות הן תכונות מושכות ואטרקטיביות", מדגישה בפנינו המאמנת זוהר.

 

כך שאם יש לכם תמונה עם פרצוף ט' באב, עדיף לא להעלות אותה. יודעים מה? בכלל תמחקו אותה מהסמארטפון שלכם. למה להיראות עצובים ביום-יום? "צריך לחייך, חיוך תמיד כובש ומושך. וגם לחשוף קצת עור", מציעה ד"ר ארבל, שלא מתכוונת להעלאת תמונות מחוף הים עם בקיני, אלא ללבוש מחמיא שאינו סוגר עלינו. "אל תבחרו תמונה עם חולצת גולף שמסתירה אתכם. חולצות אחרות שנחשבות ליותר פתוחות מאפשרות לגלות את האדם שמאחורי הבגדים", היא אומרת. עוד דבר שכדאי לכם לעשות הוא לוותר על תמונה עם משקפי שמש, בעיקר כי היא משדרת ריחוק והסתרה, לדבריהן של זוהר וארבל.

גבר כועס משתמש בלפטופ (צילום: shutterstock)
פחות תמונות זועפות, כפרה(צילום: shutterstock)

 

 ( )

אחרי שהקמנו פרופיל עם טקסט ותמונה, רובנו נקפוץ ישר למלאכת ההכרות, וניגש להתכתב באתר עם בני זוג שנראים לנו מתאימים. אך יש צעד נוסף שחשוב לבצע לפני כן – בדיקת הכרטיס שלכם על ידי גורם חיצוני, רצוי מהמגדר שאליו אתם מכוונים. "אני ממש ממליצה לתת לכמה אנשים מהמין השני לקרוא את הפרופיל שלכם ולחוות את דעתם", אומרת זוהר. "באופן זה הם יוכלו לומר לכם מה הרושם שנוצר, מה הם קלטו מכם, מה המסרים שעברו. כמובן שגם את התמונות צריך להראות להם. נשים וגברים מסתכלים על דברים בצורה שונה, בעיקר בכל הנוגע לתמונות".

 

אז אם את בחורה שנתנה לחברה הכי טובה שלה לבדוק לה את הפרופיל, זה לא באמת יעזור לך. "אין זה רלוונטי שכל חברותייך יאמרו שהתמונות שלך מקסימות. את צריכה לבדוק את זה מול מספר גברים, ובעיקר כאלה שאת מחשיבה את דעתם והם הסגנון שהיית רוצה למשוך", היא אומרת. נכון, יש בזה משהו טיפה מביך, בעיקר אם הם מעולם לא ראו אתכם באתר הכרויות. אבל פייר? אין לכם מה להפסיד, ויותר מזה – יש לכם בעיקר מה להרוויח מפידבק שתקבלו. זה יכול לעזור לכם ללמוד המון דברים על עצמכם, ועל מה שאתם משדרים כלפי חוץ.

 

 ( )

הגעתם אל רגע האמת. אתם מוכנים לצאת לעולם ההיכרויות המטורף שיש ברשת, ולהכיר את שנפשכם חשקה בו. איך עושים את זה? מה אומרים? ובכן, אין כאן נוסח קבוע, אבל באופן כללי כדאי מאוד לפנות כשאתם מגיעים ממקום חיובי ואופטימי. ואם בכל זאת אתם זקוקים לכמה משפטים טובים, להלן מספר דוגמאות שיוכלו לשמש אתכם: האפשרות הראשונה, הפשוטה והנפוצה תהיה: "היי, אשמח להכיר". הקטע זה שמדובר במשפט התחלה גנרי וצפוי. בשביל לתפוס את תשומת ליבו של הצד השני כדאי טיפה יותר להשקיע. אז אם מצאתם מישהו או מישהי שממש מצאו חן בעיניכם, כנסו לפרופיל שלהם ולמדו אותו. קחו משם משהו שאהבתם, רצוי תחום עניין או נושא משותף, ואיתו תתחילו את השיחה.

 

"היי, ראיתי שאתֿה אוהב בעלי חיים, לכלב המקסים שלי קוראים...". או למשל - "היי, ראיתי שחוף הים הוא המקום האהוב עלייך, גם עליי". אופציה נוספת היא "היי, איזה ספר טוב קראת לאחרונה?" או "היי, איזה סרט טוב ראית לאחרונה?" - הכול בהתאם לתחביבים ותחומי העניין שמופיעים בכרטיס של האדם שמעניין אתכם. חוץ מזה, המאמנת נועם בצר מעודדת נשים לצאת לפעולה, ולא לחשוש להתחיל בעצמן: "בגדול, תמיד יותר כיף להיות בצד המחוזר, אבל אם את בכל זאת רואה מישהו שממש בא לך לצאת איתו והוא עדיין לא פנה אלייך, עשי פעולה קצרה של בדיקת השטח מולו ותראי אם יש זרימה. אם לא, שחררי", היא אומרת.

אישה גולשת באתר היכרויות (צילום: Shutterstock)
למדו את הפרופיל של מי שמעניין אתכם ושאלו אותו שאלות בהתאם(צילום: Shutterstock)
 

בצר מוסיפה כי חשוב לבוא באנרגיות טובות ועם ביטחון עצמי. "אם את יודעת מי את ומה את שווה, זה גם יורגש בהודעה שלך", היא אומרת. "ביטחון עצמי גבוה זאת התשובה האמיתית למציאת אהבה". זכרו גם שזה אחד היתרונות הגדולים באתרי הכרויות – האפשרות לפנות לכל אדם, בכל רגע נתון, מבלי להרגיש מובכים מולו. עם זאת, חשוב ממש לדעת להתנסח כמו שצריך, גם כאשר נדמה לנו שכולם זמינים ונגישים. אנשים אוהבים שמשקיעים בהם, גם כשזה מגיע לתקשורת וירטואלית.

 

 ( )

צלחתם את השלב הקודם בהצלחה ומצאתם בן זוג שעונה על כל דרישותיכם באתר. יופי! עכשיו צריך לחשוב בחוכמה כיצד לנהל איתו שיחה בשביל שהיא תגיע לדייט במציאות. המאמנות מבהירות שחשוב שהצ'אט באתר יהיה קצר, שתהיה הכרות בסיסית מאוד, ורק לאחר מכן לבקש לעבור לשיחת טלפון. לדבריהן, עדיף שגם היא תהיה קצרה יחסית, כדי שהסקרנות תישאר וכדי שהקשר ייבנה בהדרגתיות.

 

זוהר מספרת כי שיחות ארוכות אינן נכונות בשלב זה של הקשר: "פעם אחר פעם אני רואה כיצד ניהול לא נכון של ההתכתבות מייצר פגיעה בקידום הקשר", היא אומרת. "צ'אטים ארוכים שמגיעים לרמות אינטימיות גבוהות ותחושות חיבור מדהימה, הם בדרך כלל אשליה שתתפוצץ לנו בפרצוף". כלומר, אם אתם נוהגים להתכתב ולחפור שעות ארוכות בצ'אט, אתם כנראה טועים ואולי בגלל זה גם תאבדו את בן או בת הזוג בהמשך. "לרוב בני האדם קל יותר להיפתח מאחורי מסך, וקשה להם לעשות זאת פנים מול פנים. החשיפה הגבוהה והארוכה בצ'אט תוביל למצב שיהיה קשה לשמור על אותה פתיחות בדייט, מה שעלול לגרור אכזבה וחוסר רצון להמשיך", היא מסכמת.

 

"כדאי לקבוע פגישה אחרי התכתבות קצרה שאין בה ׳נתקים'", מוסיפה בצר. "כלומר, לאחר שמרגישים שהבן אדם בצד השני נוכח וקשוב". אם נוצר קשר שיש לו פוטנציאל, הקפידו לשמור על מידה מסוימת של סקרנות ומסתורין, כך שהרצון שלכם להכיר את הבן אדם יישאר לאורך זמן. ומסר חשוב לכל הבנות שתוהות מה קרה לבחור החמוד שהן בדיוק התחילו להתכתב איתו, והוא נעלם כעבור יומיים: "אם הוא נעלם זה סימן שכרגע אינו מעוניין להכיר", מבהירה בצר. "שחררו אותו ואל תיקחו אישית. תתקדמו הלאה".

 

 ( )

יצרתם קשר וקבעתם דייט בבית קפה או בבר? מעולה. עכשיו הכול תלוי בכם. כמו בהתחלה, לאורך כל הדרך חשוב לשדר אופטימיות ואנרגיה חיובית. אם אתם חוששים ולחוצים, הירגעו. זוכרים את מה שאמרנו בהתחלה? ברגע שתחייכו, יהיה לכם הרבה יותר קל. צאו והגיעו לדייט בגישה שמחה, ולא משנה מה קורה במהלכו, שימרו על קלילות.

 

"הימנעו מגישת 'ראיון עבודה', ואל תראיינו ותחקרו את הדייט שלכם כמו בוס שמנסה ללהק עובד חדש. בואו פתוחים, אל תפסלו ואל תשללו מראש. זה מסע שדורש סבלנות ומאמץ", מסכמת ארבל. והכי חשוב – אם תעזו קצת יותר, לא תאמינו כמה דלתות ייפתחו בפניכם.

 

בהצלחה!

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Shutterstock
אתר היכרויות. להתגבר על הבושה ולהתחיל לחפש אהבה
צילום: Shutterstock
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים