שתף קטע נבחר

4 מיתוסים בהשקעות נדל"ן שחייבים לנפץ

שוק הנדל"ן פורח, ואיתו פורחות מגוון השקעות שמציעות חברות, קטנות כגדולות. המומחים של הגשמה, חברת ההשקעות בנדל"ן הגדולה והמובילה בישראל, נרתמו להפריך את המיתוסים הפופולריים ביותר בתחום

חבר שלכם השקיע בפרויקט באירופה, המוכר במכולת השקיע בנכס בארה"ב, ובארוחות שישי השקעות בנדל"ן הן הנושא החם סביב השולחן. אבל למרות שלכל אחד ואחת יש מה להגיד בנושא, לא כולנו באמת מומחים בהשקעות נדל"ן. אז אם אתם מתעניינים בתחום או אפילו כבר משקיעים בפועל, אלה המיתוסים שחשוב לנו לנפץ עבורכם.

 

להגשמה ניסיון של כמעט עשור בהשקעות נדל"ן, ומאחוריה 145 אקזיטים ומעל 300 השקעות; ביררנו עם אנשי המקצוע של החברה - עורכי דין, רואי חשבון, כלכלנים ומומחי נדל"ן - אילו מיתוסים בתחום חייבים לנפץ.

 

מיתוס ראשון: השקעה בנדל"ן היא לעשירים בלבד

 יפריך את המיתוס: יו"ר הגשמה, עו"ד חנן שמש

 

"עד לפני קצת פחות מעשר שנים, השקעה בנדל"ן הייתה אפשרות שפתוחה רק בפני השחקנים הגדולים במשק, אלה שיש להם מספיק כסף בשביל להשקיע בפרויקטים בקנה מידה גדול. הגשמה הייתה החברה הראשונה בארץ שלקחה את תחום גיוס ההמונים - שהיה אז בחיתוליו - למקום של השקעות נדל"ן.

 

קרן הגשמה תוכן מסחרי (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

"במסגרת מודל ההשקעה של הגשמה, משקיעים פרטיים בעלי 30,000 דולר ומעלה יכולים להצטרף לקבוצת השקעה ובכך להיכנס למגרש של הגדולים. בעקבות המהפכה הזאת שהובלנו בתחום, אין צורך בסכום כסף אסטרונומי כדי להיות חלק מהשקעה בקנה מידה גדול, אלא צריך לחבור לגוף מקצועי, שיודע להוביל השקעות באחריות.

 

"בימים אלה הגשמה מובילה מהפכה נוספת בתחום, ומשיקה את CoFund X - קרן השקעות בנדל"ן עם רף כניסה של 5,000 דולר ומעלה. השקעה ב- CoFund Xמעניקה פיזור אופטימלי בלפחות ארבע השקעות שונות - בארצות שונות, בסקטורים שונים ועם אפשרות לפיזור מטבעי. כך שהיום, כבר ממש לא חייבים להיות עשירים כדי להשקיע בנדל"ן".

 

מיתוס שני: בשביל להשקיע בנדל"ן חייבים להכיר את השוק שבו משקיעים

 יפריך את המיתוס: ראש תחום עסקאות ופיתוח עסקי, שמאי מקרקעין גילי נסים

 

"זה נכון, בהשקעה לבד. כמשקיע בודד, הסיכוי שלך לזהות עסקה עם פוטנציאל, כלומר השקעה שכוללת מיקום מבוקש, יזם בעל ניסיון ותנאי מימון טובים, הוא נמוך. אבל כשאנשי המקצוע הטובים בארץ בודקים בשבילך כל מה שחדש בשוק, ומחפשים עבורך אפיקי השקעה חדשים ותת-שווקים חדשים, וכשהגשמה משתפים פעולה עם יזם מקומי, שלא רק מכיר את השוק אלא ממש חי אותו - האפשרות לאתר עסקה מוצלחת גדלה באופן משמעותי.
קרן הגשמה תוכן מסחרי (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
"בהגשמה, הסינון הראשון של ההשקעות הוא במחלקת הפיתוח העסקי - אחוזים בודדים צולחים את השלב הזה, שכולל בחינה מדוקדקת של היזם ושל הפרויקטים שהוא ביצע עד כה. ההשקעות שעברו את הסינון הראשוני עוברות לבדיקות נאותות (Due Diligence) במחלקת האנליזה, שכוללת בדיקה קפדנית של התוכנית העסקית, השוואת מחירים באזור הנכס, בחינה של תנאי המימון ועוד. כשמאחוריך עומד כזה צוות של מומחים שחיים את שוק הנדל"ן, אין צורך בהיכרות מעמיקה עם התחום".

 

מיתוס שלישי: עם המס שצריך לשלם על השקעות בחו"ל כבר לא שווה להשקיע

תפריך את המיתוס: סמנכ"לית כספים, הדסה רוזנברג, רו"ח

 

"אני תמיד אומרת שאם אתה או את צריכים לשלם מס, אתם ככל הנראה במצב טוב, כי זה אומר שהרווחתם. במקרה שבו הרווחתם, אמנם תיאלצו לשלם מס, אבל ככל הנראה הכסף שלכם יעשה יותר לעומת כסף שסתם יושב בבנק. כך או כך, במטרה לסייע למשקיעים, הגשמה שומרת על מיצוי זכויות המשקיעים בתשלום המס בארץ ובחו"ל, כמובן, תוך הקפדה על חוקי המס".

 

קרן הגשמה תוכן מסחרי (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

מיתוס רביעי: מומלץ להשקיע במקום שהבטיח לי את התשואה הכי גבוהה

יפריך את המיתוס: מנהל מחלקת תשקיפים, מוטי חכם, רו"ח

 

"התשואה בהשקעה היא פרמטר חשוב, אבל היא רק אחד מהפרמטרים שצריך להסתכל עליהם בבואנו לבחון עסקה. בכל מקרה, אי אפשר להבטיח תשואה, אין חיה כזאת, תמיד זה יהיה צפי לתשואה על פי התוכנית העסקית, שיכולה להשתנות בגלל מיליון סיבות שונות. ככל שהתשואה הצפויה בפרויקט נדל"ני גבוהה יותר, כלומר הסיכוי גדול לרווח גדול יותר, כך עולה גם הסיכון בהשקעה. ואין מה לעשות, זה יהיה תמיד ככה - עסקאות שנראות פשוטות, אם יש בהן פוטנציאל לתשואה גבוהה, מתחבא בהן גם סיכון.

 

"בהשקעות ריאליות תמיד קיים סיכון. הגשמה מנסה להפחית אותו ככל האפשר, באמצעות צמצום חוסר הוודאות שנלווה לעסקה - קבלת היתרי בנייה כבר בתחילת ההשקעה, קביעת תנאי מימון עם הגוף המלווה לפני הכניסה להשקעה והסכמה על עקרונות התקשרות עם החברה הקבלנית. בנוסף לכך, הגשמה מספקת למשקיעים מבחר הגנות, כמו בעלות ישירה בחברת הנכס, קדימות בחלוקת הרווחים, מנגנון ערבות אישית של היזם ועוד. רק גוף חזק, גדול, אחראי ובעל ניסיון יידע להעניק למשקיעים את התנאים האלה".

 

למידע נוסף על השקעה בנדל"ן בינלאומי החל ב-5,000 דולר

 

תמורת ההצעה הראשונה בתשקיף קופאנד 10 מיועדת להשקעה בשני נכסים. בכוונת הקרן להשקיע לפחות בארבעה נכסים, בכפוף לגיוס סכום הגיוס המקסימלי ולהיתר רשות ניירות ערך לפרסום דוחות הצעת מדף.

 

השקעה בפרויקטים מוצעת באמצעות שותפויות ייעודיות. ההשקעה בפרויקטים טומנת בחובה סיכויים, כמו גם סיכונים בקשר עם כספי ההשקעה. המידע אינו מהווה הצעה לרכישת ניירות ערך של החברה או הזמנה לקבלת הצעות כאמור. אין באמור לעיל משום הבטחת תשואה כל שהיא. האמור בתיאור לעיל מהווה הצגה עקרונית וכללית בלבד.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים