שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שוב תקלה: הקו המהיר לירושלים פועל באופן חלקי

  נמשכות התקלות הסדרתיות בקו הרכבת המהיר בין ירושלים לנתב"ג שנמצא בהרצה. חודשה חלקית התנועה בקו שבוטלה בגלל תקלה

  תנועת הרכבות בקו המהיר בין נתב"ג לירושלים, שבוטלה הבוקר (יום ב') בגלל תקלה, חודשה באופן חלקי. לעת עתה פועלות הרכבות בתדירות של רכבת אחת בשעה לכל כיוון. זו התקלה הרביעית שמדווחת בקו החדש בשבוע האחרון, וברכבת הדגישו שמדובר עדיין בתקופת הרצה.  

  רכבת קן תל אביב ירושלים (צילום: AFP)
  קו הרכבת המהיר לירושלים. ארכיון (צילום: AFP)

  בעקבות התקלות, ברכבת הוחלט אתמול להוריד את תדירות הקווים משניים לאחד בשעה. בשני ובשלישי הושבתה תנועת הרכבות בקו המהיר לירושלים בגלל תקלה ברכיבי התקשורת בתחנת ירושלים-נבון. ברכבת ישראל ציינו כי צוותים טכניים טיפלו בתקלה והתנועה חודשה בתום התיקון. כשבועיים קודם לכן חוו נוסעי הרכבת סדרת תקלות וביטולים, כאשר בשיאה בוטלו שש רכבות ביום אחד בשל התרעת עשן.

   

  פתיחת קו הרכבת הישיר מירושלים לתל אביב נתקלה בכמה קשיים עוד מתחילת דרכה: תחילה היא נדחתה מפסח השנה ל-23 בספטמבר וכעת היא פועלת רק בקטע שבין ירושלים לנתב"ג. ביצוע הפרויקט עצמו סבל מדחיות ומעיכובים ועלה למדינה מיליארדי שקלים.

   

  וגם זה קרה אמש ברכבת: נוסעים שהתבקשו לרדת מרכבת פרברית שסיימה את נסיעתה בחדרה, במקום להמשיך לקיסריה-פרדס חנה ובנימינה, פתחו בהפגנה ספונטנית. הם מנעו מרכבת מהירה לכרמיאל שעצרה בתחנה להמשיך בדרכה ואיימו לא לשחרר אותה אם היא לא תעצור גם בתחנות הביניים. לאחר כ-20 דקות של מחאה שחררו המוחים את הדלתות. הרכבת המשיכה בנסיעתה, אך הנוסעים לקיסריה-פרדס חנה נותרו ברציף בחדרה והמתינו לרכבת הפרברית הבאה.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: משי בן עמי
  הקו המהיר לירושלים. תקלות סדרתיות
  צילום: משי בן עמי
  מומלצים