שתף קטע נבחר

משפחות הנרצחים בברקן על הריסת בית המחבל: "לא מקבלים חצי עבודה"

אחיו של זיו חג'בי ואביה של קים לבנגרונד-יחזקאל מתחו ביקורת חריפה על אופן ההריסה של בית המחבל אשרף נעאלווה. "את חצי העבודה שלהם שימכרו למי שהם רוצים", תקפו השניים באולפן ynet. הבוקר נפגש רה"מ עם משפחת חג'בי, ואביה של קים טען: "אני לא מוזמן בגלל הביקורת שהשמעתי"

 

 

בעקבות עבודות ההריסה של בית המחבל מהפיגוע בברקן, בני המשפחה של קים לבנגרונד יחזקאל וזיו חגב'י ז"ל מתחו הבוקר (ב') ביקורת קשה על אופן ההריסה בריאיון לאולפן ynet. משפחת חג'בי צפויה להיפגש הבוקר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, אך אביה של קים, רפי, לא ישתתף בשיחה לאחר שלדבריו בלשכת רה"מ לא אוהבים את הדברים שהשמיע נגדם.

 

הריסת בית מחבל אשרף נעאלווה פיגוע ברקן  ()
"לא מקבלים חצי עבודה"

קים יחזקאל וזיו חג'בי (צילום: יריב כץ)
קים יחזקאל וזיו חג'בי(צילום: יריב כץ)

לבנגרונד התייחס לפעולות צה"ל בכפר שוויכה, שממנו יצא המחבל, ואמר כי "קודם כל - לא נהרס שום דבר. מה שהם מתכוונים לעשות זה תיקוני טיח. כולנו יודעים שקומה שנייה לא יכולה להישאר כשאין קומה מתחת, אז אם הם עושים תיקוני טיח הם יכולים לוותר על הפעולה, כי חבל שייפגע חייל". 

 

לבנגרונד הוסיף: "אני לא מקבל חצי עבודה. לא פצעו את בתי. שחטו אותה והוציאו אותה להורג. יש זיקה ישירה בין האח, האמא והאבא למחבל. יש להם כתבי אישום על סיוע לרצח, הם לא סתם עצורים. לכן אני דורש להרוס להם את כל הבית. חצי בית שלא יהרסו, חבל על המשאבים והחיילים שייפגעו שם".

 

טל חג'בי, אחיו של זיו, הסכים עם דבריו של לבנגרונד. "זה מה שאמרנו מהתחלה. הם באים לעשות חצי עבודה. כשהמחבל רצח את אחי ואת קים הוא לא התכוון לעשות חצי עבודה. כל המשפחה ידעה על כוונותיו של המחבל, והייתה חלק מזה. הוא גר בבית הזה, האח לא שמע אותו יורה מאחורי המבנה? הוא לא שמע את האמא מדברת על זה שהצבא צפוי להגיע ולתחקר אותם? איך אפשר להגיד שלא הייתה זיקה?".

הריסת בית מחבל אשרף נעאלווה פיגוע ברקן  ()
ביתו של המחבל בכפר שוויכה

הריסת בית מחבל אשרף נעאלווה פיגוע ברקן  ()

הריסת בית מחבל אשרף נעאלווה פיגוע ברקן  (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

- איך אתה מסביר את זה?

"מה הם כבר יגידו? יתחילו לחפש אם יש זיקה או אין זיקה? את מי זה מעניין?", אמר חג'בי. "כל המשפחה הזאת טרוריסטית, כל המשפחה הייתה חלק מזה. גם אם שמעת בחצי אוזן, אתה שותף לפשע שלא הלכת ודיווחת על כך שאחיך הולך לעשות פיגוע".

 

לשאלה מה הוא מתכוון לומר לרה"מ נתניהו, חג'בי אמר כי גם שם הוא מתכוון לטעון נגד אופן ההריסה. "בדיון האחרון בבג"ץ אלוף פיקוד מרכז ביקש להרוס את הקומה הראשונה ואת הקומה התחתונה, ואמרו לנו שאם נתחיל להציק לבג"ץ בסוף יוחלט שלא להרוס את הבית", אמר חג'בי. "כשמשפחה מערערת על עונש מאסר של רוצח, גם אז השופט יגיד לנו שאם נציק לו אז המחבל יצא מהכלא?".

 

הריסת בית מחבל אשרף נעאלווה פיגוע ברקן  (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

על היעדרו מהפגישה עם נתניהו אמר לבנגרונד: "אני אומר את האמת בפנים, זה לא נשמע טוב - אז לא מזמינים אותי. את חצי העבודה שלהם הם יכולים למכור למי שהם רוצים, אבל לא לי".

הוא הוסיף כי "אם בעבודה שלי אעשה חצי עבודה - יזרקו אותי הביתה. אני מצפה מראש הממשלה, שהוא גם שר הביטחון ובקרוב גם יהיה מפכ"ל, והוא כל יכול, שיעשה את העבודה שלו כמו שצריך. ואם הוא לא יכול - שיילך הביתה".

 

למרות הביקורת הקשה, לבנגרונד מבהיר שהוא לא ביקש להיפגש עם נתניהו. "אין לי צורך להיפגש עם אנשים לא אמינים. אם הם חושבים שאפשר לפרסם שבית המחבל נהרס - זאת עבודה בעיניים על הציבור. בעיקר שהם אומרים שזה מה שבג"ץ אישר. מה שהוא מאשר תלוי במה מבקשים. יש גם עונש מוות בחוק, אבל אם לא מבקשים הוא גם לא יהיה".

 

- אתה מרגיש שנוקמים בך בכך שלא הזמינו אותך?

"אני לא נפגע מהם, הם עוד לא מכירים אותי. כל מה שעשיתי עד היום זה הקצה הכי קטן של החוט. אני מתכוון לעשות להם עוד הרבה בעיות איפה שאני רק יכול. רבע עבודה שיעשו למישהו אחר, לא לי".

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה לטענותיו של רפי לבנגרונד כי "ראש הממשלה נפגש עם כל משפחה שכולה המבקשת להיפגש עימו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים