שתף קטע נבחר

נחשפה רשת שסחרה בנשים ממזרח אירופה והפעילה "מוקד זנות"

נשים שהפכו לשפחות מין עם נחיתתן בארץ, מוקד טלפוני, נהגים שהסיעו זונות והון שהולבן במסגרת ארגון פשע. עם הגשת כתב אישום נגד שני ראשי הארגון מחיפה, נחשפה פרשה חמורה

סחר בבני אדם, סרסרות והלבנת הון במסגרת ארגון פשע. עבירות אלו ועבירות נוספות מיוחסות לנודרי קבדזה (26) ונגד יורי סמיונוב (32) מחיפה בכתב אישום חמור שהוגש נגדם הבוקר (יום ב') עם חשיפת רשת שסחרה בנשים ממזרח אירופה וסרסרה בהן.

 

הארגון הפעיל רשת שאיתרה נשים ממזרח אירופה והכניס אותן לארץ בתירוצים שונים כגון תיירות וביקור קרובים וסחרה בהן במטרה להביאן לארץ בכדי לעסוק בזנות. הם הפעילו בארץ מוקד שפעל 24 שעות ביממה במטרה לספק שירותי מין ללקוחות. הארגון דאג לפרסם את שירותיו ללקוחות באינטרנט ובדרכים נוספות.

ארכיון  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ארכיון (צילום: מוטי קמחי)
 

כאשר לקוח היה מעוניין בקבלת שירותי מין, הוא התקשר למוקד, קיבל סיסמה שבאמצעותה נכנס לאתר שהכיל את תמונות הנשים לבחירתו, והתשלום חושב על פי שעה ומרחק הנסיעה מחיפה. נהגים שפעלו מטעם הארגון הסיעו את הזונות ללקוחות.

 

בתום חקירה ממושכת, חלקה באופן סמוי, הותרה היום לפרסום הפרשה שהבשילה לכתב אישום שהגישה פרקליטות מחוז חיפה לבית המשפט המחוזי בחיפה. קבדזה וסמיונוב פעלו, לפי האישום, בארגון פשיעה וגרמו לנשים לעזוב את ארצן לשם העסקה בזנות.

 

היחידה המרכזית במחוז חוף גיבשה תשתית ראייתית נגד ראשי הארגון. במהלך החקירה נחקרו עשרות חשודים ומעורבים בסחר בבני אדם ובסרסרות באותן נשים שהפכו עם נחיתתן בארץ לשפחות מין ובהלבנת הון מרווחי הארגון.

 

מכתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד יעל ויסהוף מפרקליטות מחוז חיפה עולה כי הנאשמים פעלו בתבנית מאורגנת, שיטתית ומתמשכת להבאת נשים לארץ לצורך העסקתן בזנות ואף סחרו בהן בארץ ובחו"ל.

 

"הנאשמים ביצעו את העבירות במסגרת ארגון פשיעה תוך הפעלת מנגנון מסודר ומוקפד למשעי, הכולל תחומי טיפול וחלוקת תפקידים, ובכלל זה נהגים, אחראי תפעול, מתווך דירות, הפעלת אתרי אינטרנט, העברות כספים וכיו"ב, וניכר כי קיימת תחת ידיהם תחלופה ערה של נשים המובאות מחו"ל", לפי כתב האישום.

 

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על הארכת מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם, וטוענת כי יש בידה ראיות לכאורה להוכחת אשמתם של הנאשמים. בין הראיות: עדויות הנשים, האזנות סתר שמהן עולות שיחות של הנאשמים ואחרים באשר להבאת הנשים ארצה, שיכונן בדירות וקבלת פניות של לקוחות, פלטי העברות כספים מצד הנאשמים למוטבים בחו"ל, הודעותיהם של לקוחות שקושרים את הנאשמים לקבלת שירותי מין ועדויות נהגים שהופעלו להסעת הנאשים למקום המפגש עם הלקוחות.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אילוסטרציה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים