שתף קטע נבחר

דרום-מזרח: האזור הבא של ת"א

תנופת הנדל"ן בעיר תל אביב-יפו מתפשטת לאזורים חדשים: שכונת הארגזים, שהייתה סמויה מן העין, מתחדשת במגדלים ובאוכלוסייה חדשה. "מדובר באזור שמשווע להתחדשות עירונית, שכונה עם אחד הפארקים הגדולים והמרכזיים של המטרופולין שנגישה לנתיבי תחבורה ראשיים"

בשיתוף אלעד ישראל מגורים

 

הצפיפות ומחירי הדיור במרכז תל אביב-יפו ובצפונה הפכו את הדרום והמזרח של העיר לאטרקטיביים עבור משקיעים, זוגות צעירים ומשפחות שמעוניינות לגור במטרופולין. התנופה של אזורים אלה ניכרת גם בתוכנית המתאר של העיר תל אביב-יפו (תוכנית 5000) - בשנים הקרובות מרבית יחידות הדיור החדשות מתוכננות להיבנות בשכונות הדרום והמזרח של העיר. "אני חושב שזה אזור שפשוט היה נסתר מהעין של רוב הציבור, והרשות המקומית נותנת רוח גבית מאוד חזקה לאזור הזה. עיריית תל אביב-יפו רוצה לפתח את האזור הזה - והיא תומכת בפיתוח תשתיות שמצריכים מיזמי הבינוי", אומר רונן יפו, מנכ"ל אלעד ישראל מגורים, חברה העוסקת ביזמות נדל"ן.

 

פארק ת
רוח גבית: הרשות המקומית מפתחת את שכונות דרום העיר ומזרחה(באדיבות אלעד מגורים ישראל)
 

יש תחושה שאנשים מפחדים מדרום ת"א, מהם החששות?

יפו: "אני חושב שאת החששות האלה בדרך כלל רואים בתחילתו של פרויקט מגורים. בהתחלה מי שמגיעים לקנות דירות הם בעיקר משקיעים שמוכנים לקחת את הסיכון, ורק אחריהם מגיעים הזוגות הצעירים והמשפחות שמוכנות לבוא למקום שהוא קצת יותר מיושב - מתוך הסתכלות שהיא בסופו של דבר תהיה שכונה למשפחות, שכונה שתכיל בשלב הראשון 600 משפחות ובשלב שני 2,500 משפחות, שהיא בעצם שכונה עצמאית עם כל הצרכים שיש לשכונה".

 

פארק ת
תחילה משקיעים ואז משפחות - הסיפור של דרום ת"א(באדיבות אלעד ישראל מגורים)
 

 

אלעד ישראל מגורים (באדיבות אלעד ישראל מגורים)
שכונת הארגזים מתחדשת - פרויקט נדל"ן למגורים לצד פארק ציבורי (באדיבות אלעד ישראל מגורים)

 

את האצת תהליכי הפיתוח וההתחדשות העירונית ניתן כבר כיום לראות בשכונת הארגזים, הממוקמת בדרום-מזרח העיר תל אביב-יפו. "הנקודה הזו בשכונת הארגזים היא מרכז המטרופולין", אומר האדריכל דורון צפריר ממשרד צפריר אדריכלים. "אזור שמשווע להתחדשות עירונית, אזור שיושב על פארק, אחד הגדולים והמרכזיים של המטרופולין, והמיקום של השכונה נגיש מבחינת נתיבי תחבורה ראשיים. כל התנאים פה מהווים הזדמנות יוצאת מהכלל ליצור פה התחדשות ולהניע פיתוח של כלל האזור", מוסיף האדריכל צפריר.

 

פארק דרום  ()
ירוק בעיניים: פארקים גדולים סמוך לשכונת המגורים

 

פיתוח שכונות הוא הליך שעתיד להימשך עשרות שנים - זוגות צעירים ומשקיעים רבים מהרהרים בשאלה מתי יהפכו דרום העיר ומזרחה לצפונה. "אני חושב שמה שנעשה פה בהתחלה היה לקחת משהו שהוא פריפריאלי בתוך ת"א, אני קראתי לזה קצת ציונות בת"א, ולהעביר אותו למקום אחר. מצד שני אני חושב שהאזור הזה, שכונת הארגזים, יש לו עוד הרבה לאן לצמוח. צריך להאמין שיש פוטנציאל מצד אחד, ומצד שני לראות כבר משהו בשטח, כדי לעבור באמת לגור פה כבר היום", אומר יפו.

 

"היופי בדרום-מזרח תל אביב-יפו זה שיש מסביב מגוון גדול מאוד גם של מרקמים וגם של אוכלוסיות. אני משער שעיריית תל אביב מתכוונת להשאיר את המאפיינים הרומנטיים המיוחדים של שכונת התקווה כדי לשמר את המרקם. למיטב ידיעתי גם היא תהיה מועמדת להתחדשות עירונית, לפיתוח ולכניסה של אוכלוסייה חדשה לתוך האזור הזה", אומר האדריכל צפריר.

 

פארק דרום  ()
יש לאן לצמוח - בניינים חדשים בשכונת הארגזים

 

כבר למעלה משלוש שנים נבנת בהדרגה שכונה חדשה העונה לשם "פארק תל אביב", דרומית לשכונת התקווה וסמוך לפארק מנחם בגין. מדובר בשכונה חדשה בעלת שמונה מגדלים שמכילים 70 יחידות דיור. "זה פרויקט מאוד מורכב, מפני שהוא מחייב מהלך די קשה של מגע עם מאות משפחות שחיות פה. במקביל אנחנו עובדים יחד עם עיריית תל אביב כדי לתכנן פה שכונה מסודרת ומאורגנת. יש לשכונה הזו פוטנציאל כל כך גדול להתחדשות עירונית, לשם צריך לרוץ כדי לפתח", מסכם האדריכל צפריר.  

 

 

פארק ת
הנוף הנשקף מאחת הדירות: "יש לשכונה הזו פוטנציאל"(באדיבות אלעד ישראל מגורים)

 

בשיתוף אלעד ישראל מגורים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות אלעד ישראל מגורים
אלעד מגורים פארק ת"א תל אביב פסגת הנדל"ן נדל"ן
באדיבות אלעד ישראל מגורים
מומלצים