שתף קטע נבחר

"מי שתקף אותי - פגע במאות ילדים"

ארגון "לא תשתוק" יוצא בקמפיין גיוס תרומות של 36 שעות, כדי למנוע את הפגיעה המינית הבאה במגזר החרדי. יעקב סלע, שעבר פגיעה מינית בילדותו, סיפר באולפן ynet: "היה טיוח גדול, אבל אני שמח שקמו גורמים מתוך הציבור החרדי והחליטו לשים לזה סוף"

 

ארגון "לא תשתוק" ליווה את יעקב סלע ואחרים רבים במהלך חשיפת פגיעתם. הארגון נוסד על-ידי רחלי רושגולד וצביקי פליישמן, והמטרה שלו הייתה להעלות את המודעות לפגיעות מיניות בקרב הציבור החרדי. הפעילות שלו, מספר יעקב, "הפכה להרבה יותר רחבה, בעיקר בגלל הצורך.

 

"עברתי פגיעה מינית בילדות, פגיעה מתמשכת. זה היה בערך בסביבות גיל 12-10. פוגע אחד שידוע בשכונה פגע במאות ילדים ויותר. התברר שבמשך 20 השנים שעברו מאז הפוגע לא הפסיק, המשיך לפגוע. היה טיוח גדול".

 

שאנה אהרונסון, מנכ"לית JCW בארץ, סיפרה באולפן ynet כי מבצע ההתרמה הנוכחי זה יכול לגייס עד מיליון דולר לארגון. "הגיוס הזה הוא בשביל הפעילות שלנו. ארגון JCW התחיל בארצות הברית, ועכשיו הוא פועל גם בישראל, בקנדה ובאוסטרליה ואנחנו מקבלים פניות מכל העולם".

 

"לוקח זמן לציבור החרדי להיפתח", היא מוסיפה, "פתחנו דף פייסבוק באנגלית על הנושא של פגיעות מיניות ומאז פשוט פונים אלינו. בהתחלה לא רצו להיחשף, הכל היה אנונימי. עכשיו יש לנו מחלקה של שירותים סוציאליים, קבוצות תמיכה ואנשים מכל העולם".

 

וכמה אפקט הטיוח עדיין נפוץ בחברה החרדית? זה עדיין קורה?

"כן, לצערי כן. יש לנו עוד הרבה מה לעשות", מדגישה ארהונסון.

 

ואתה מקבל פניות, יעקב?

"כן, המון. אפילו הבוקר כשהעלתי בקשה לתרומה בטוויטר, משתמש אנונימי כתב לי שגם הוא עבר פגיעה מינית במרתפי 'שומרי החומות' - בית הכנסת שבו אני עברתי את הפגיעה. נשמח אם תיכנסו לדף הפייסבוק 'לא תשתוק', ותתרמו; כל תרומה תעזור לטיפול פסיכולוגי ולהסגרת אותם הפוגעים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך הריאיון באולפן ynet
יעקב סלע
מתוך הריאיון באולפן ynet
מומלצים