שתף קטע נבחר

תושב יפו הורשע ברצח אשתו במהלך נסיעה בשומרון

נאסר שוא (51) הורשע ברצח בכוונה תחילה של אשתו הואידה. תחילה הוא דיווח שהיא נרצחה במהלך שוד, אך לאחר מכן התברר כי הוא האחראי למעשה. אחותה של המנוחה: "לקח לה את הנשמה, לא התאוששנו". קרובת משפחה אחרת: "הרס לנו את החיים"

בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע היום (ה') את נאסר שוא, בן 51 מיפו, שרצח את אשתו במהלך נסיעה בשומרון. גזר דינו יינתן במועד מאוחר יותר.  

הואידה שוא. רצח אכזרי ()
הואידה שוא. רצח אכזרי

 

שוא, תושב יפו בן 51, הואשם בנובמבר 2016 שרצח את אשתו הואידה שוא במהלך נסיעה בשומרון, למרות שהוא מיהר לדווח וטען שהיא נרצחה במהלך שוד. כתב האישום שהוגש נגדו אז לבית משפט המחוזי בלוד ייחס לו עבירות רצח, שיבוש מהלכי משפט ומסירת ידיעות כוזבות.

 

אחותה של המנוחה אמרה בבית משפט טרם הקראת גזר הדין:"אחותי הייתה אישה טובה והיה אכפת לה מילדיה - הפוך מהנאשם. היא כל הזמן דאגה שחייהם יהיו שקטים והוא, בלי רחמים, רצח אותה.

 

"עד היום אנחנו שואלים למה? היא לא עשתה כלום. הוא לקח את הנשמה שלה. לא התאוששנו. החיים לצידו היו קשים לה. אמרנו לה להתגרש. היא רצתה, אבל הוא אמר שכנע אותה להמשיך את הנישואים. הוא רצח אותה והשתמש בסכין יפני ובמשקולת שהייתה אצל הוריי בבית. הוא ניסה להגיד שמדובר בשוד - אבל שיקר".

 

קרובת משפחה נוספת אמרה: "הואידה לא הייתה יוצאת כל היום. הוא החליט לנסוע איתה. באותו יום היא אמרה לנו שהיא תגיע בשעה 22:00. הם איחרו והתקשרנו אליו. הוא לחש וההתנהגות שלו הייתה מוזרה. היא סבלה למען ילדיה. הוא הרס לנו את החיים".

 

 

הכה את אשתו במשקולת ברזל

לפנות בוקר ב-23 באוקטובר 2016 התקבל במשטרה דיווח על אירוע שוד בין הכפר בידיא ליישוב ברקן. כוחות שהגיעו למקום מצאו את שוא פצוע ואת אשתו ללא רוח חיים. הוא טען שהם חזרו מביקור משפחתי בכפר בידיא, ובמהלך הנסיעה שמעו פיצוץ בחלק האחורי של המכונית. כשעצרו לבדוק מה אירע, טען, הגיחו רעולי פנים ושדדו אותם, פצעו אותו ורצחו את אשתו בת ה-44. בשל סתירות בין עדותו לכמה מהממצאים, שוא נעצר.

נאסר שוא כפי שצולם לאחר האירוע ()
נאסר שוא כפי שצולם לאחר האירוע

על פי האישום, במהלך הנסיעה עצר הבעל את המכונית בצד הדרך, באזור היישובים ברקן וקריית נטפים, והכה את אשתו במשקולת ברזל ואבנים גדולות שמצא. מיד לאחר מכן, נטען, הוא כיסה באדמה את המשקולת המגואלת בדם, הכניס את אשתו שעדיין חיה למכונית והמשיך בנסיעה לאזור התעשייה ברקן. ושם עצר, הוציא אותה מהרכב - ושוב הכה אותה.

 

לאחר מכן גרר הנאשם את המנוחה בחזרה למכונית, המשיך בנסיעה קצרה, עצר בשלישית בשול הדרך, הוציא את גופת אשתו מהמכונית והניח אותה על הקרקע. מותה נקבע כשהגיעו כוחות ההצלה.

 

המשטרה אספה עדויות אזרחים ועוברי אורח ששמעו את צעקות הקורבן לעזרה וראו מכונית לבנה עומדת בצד הדרך. מניתוח התיעוד של מצלמות אבטחה בתוואי עלה נתיב וזמני נסיעת הרכב.

 

לבני הזוג ארבעה ילדים בני 14 עד 24. בתו שנכחה בזמן האישום אמרה אז "שיסתכל לי בעיניים ויגיד למה הוא עשה את זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים