שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  3 שנות מאסר לחבר קיבוץ בן 71 שירה במזכיר קהילה
  מזכיר הקהילה הורה לנתק את החשמל בביתו של איתי קריגר, חבר קיבוץ רשפים, על רקע חוב של עשרות אלפי שקלים. קריגר המתין לו עם אקדח במעטפה, ירה בו מטווח קצר - ונמלט

  בית המשפט המחוזי בנצרת גזר היום (רביעי) שלוש שנות מאסר בפועל על איתי קריגר, בן 71 מקיבוץ רשפים שבעמק המעיינות, לאחר שהודה והורשע כי ירה לפני כשנה במנהל האגודה ומזכיר הקהילה בקיבוץ, איתן בלינקוב. הרקע לירי היה סכסוך בין הנהלת הקיבוץ לנאשם, בשיאו נותק זרם החשמל לביתו של הנאשם.

   

  בלינקוב נורה בפלג גופו התחתון ונזקק לאשפוז של מספר ימים. הנאשם הודה במיוחס לו במסגרת הסדר טיעון, שלא כלל הסכמה לגבי העונש. גזר הדין מפרט את האירועים שקדמו לירי, בהם מתואר הסכסוך כספי בין הנאשם לאגודה שהפסיקה לספק לו שירותי טלפון, אינטרנט, גז ועוד.

  זירת הירי (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
  זירת הירי(צילום: דוברות המשטרה)

  איתן בלניקוב (צילום: דוברות בית החולים העמק) (צילום: דוברות בית החולים העמק)
  איתן בלניקוב(צילום: דוברות בית החולים העמק)

  בין האגודה לנאשם התנהלו הליכים אזרחיים במהלכם לא שילם את חובותיו שתפחו לכדי עשרות אלפי שקלים, וב-2 בנובמבר 2017, לאחר מספר התראות, הורה בלינקוב לנתק את זרם החשמל לביתו של הנאשם.

   

  באישום נטען כי בעקבות האירוע החליט הנאשם לפגוע בבלינקוב. שלושה ימים לאחר ניתוק החשמל, הוא הצטייד באקדח ברטה אותו החזיק ברישיון והמתין למזכיר סמוך לבניין מזכירות הקיבוץ. כאשר זה בושש לבוא, חזר קריגר לביתו והתאמן בירי באקדח מבלי שטען אותו בכדורים.

   

  בשעה מאוחרת יותר באותו יום, שב קריגר לאזור המזכירות והמתין לבלינקוב כאשר האקדח הטעון מוסתר במעטפה. "הנאשם חיכה שאיתן ייצא מהרכב ואז התקרב ונעמד בסמוך אליו", מתארת הפרקליטות באישום. "קריגר הושיט את המעטפה עם האקדח לכיוונו של איתן ואמר לו 'הבאתי לך מעטפה'. איתן התקרב אל הנאשם ואז, ממרחק של כחצי מטר, ירה הנאשם באמצעות האקדח שלוש יריות לכיוון פלג גופו התחתון של איתן. שתיים מהיריות פגעו באיתן, לאחר מכן נמלט הנאשם מהמקום".

   

  זירת הירי ברשפים    (צילום: שמיר אלבז)

  זירת הירי ברשפים    (צילום: שמיר אלבז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  סנגורו של קריגר טען בדיון כי במשך מספר ימים ישב הנאשם בביתו ללא חשמל, כשהוא חסר ישע וחש נבגד. "הוא היה מספר ימים בקור, בחושך, ללא יכולת להדליק חימום, ללא יכולת לחמם אוכל. המזון שהיה במקרר נרקב, והוא פשוט היה בסיטואציה כשהוא חסר ישע", אמר. בלינקוב, קורבן הירי, ציין כי נפגע לא רק פיזית אלא גם נפשית, בעקבות החרדה והפחד. הוא סיפר עוד כי פוטר מעבודתו בקיבוץ לאחר האירוע, וכי קיבוצים נוספים דחו את מועמדותו לתפקיד.

  "כיום הוא עובד בחצי משרה וחש כי שמו הטוב נפגע מהטלת האשם דווקא בו". הוא הוסיף כי גם כיום הוא חושש שהנאשם יבוא "להשלים את משימתו וישוב לפגוע בו".

   

  הנאשם עצמו טען בדיון ששקל להתאבד לפני שירה במנהל הקהילה. השופט ציין כי הנאשם הוא האחראי היחיד למעשה, והוסיף כי במהלך התכנון יכול היה פעם אחר פעם להתחרט, אך לא עשה זאת. 

   

  מתחם הענישה ההולם שנקבע נע בין 3 ל-7 שנות מאסר. הוא אמר כי החליט לקבוע את הרף הנמוך, בין השאר תוך התחשבות בגילו של הנאשם, מצבו הבריאותי וכן מצבו הכלכלי, שהיווה את עיקר המחלוקת בינו לבין קורבנו. מלבד עונש המאסר בפועל, גזר השופט על קריגר מאסר על תנאי של שנה, והוא יפצה את קורבנו בסכום של 20 אלף שקל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוברות בית החולים העמק
  קורבן הירי, איתן בלינקוב
  צילום: דוברות בית החולים העמק
  מומלצים