שתף קטע נבחר

"פרקליט המדינה צפוי לאמץ את חוות הדעת: להאשים את נתניהו בשוחד בתיק 4000"

על פי ההערכה, שי ניצן יאמץ את חוות הדעת שהוגשה לו בתיק בזק-וואלה: להעמיד לדין את רה"מ על שוחד. בנוסף, ממליצים בפרקליטות להאשים את נתניהו בשוחד גם בתיקים 1000 ו-2000 - אך לפי חוות דעתם עבירת השוחד בתיקים אלו היא גבולית. נתניהו: "הראיות יוכיחו - לא היה כלום"

 

 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט יכנס בראשית השבוע הבא את הצוות המורחב העוסק בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו, לקראת ההחלטות בפרשות השונות. ההערכה היא שמנדלבליט יכריע בתיקים לקראת חודש פברואר.

 

בימים האחרונים העביר פרקליט המדינה שי ניצן את חוות הדעת שהשלימה פרקליטת מיסוי וכלכלה ליאת בן-ארי, אשר ליוותה את תיקי החקירה. בן ארי, שתשמש גם כתובעת בתיק - אם וכאשר - סבורה כי ישנן ראיות מספיקות להעמדת ראש הממשלה לדין בפרשת 4000 (בזק-וואלה) בעבירות של שוחד, קבלת דבר במרמה ומרמה והפרת אמונים.

 

בנוסף, בן ארי ממליצה להעמיד את נתניהו לדין על עבירת שוחד, מרמה והפרת אמונים בתיק 1000 (המתנות מארנון מילצ'ן), ואת מילצ'ן בעבירה של מתן שוחד. בתיק 2000, שיחות מוזס-נתניהו, היא ממליצה להעמיד לדין את נתניהו על בקשת שוחד ואת מוזס על הצעת שוחד. עם זאת, הפרקליטה בן ארי סבורה בחוות דעתה שעבירת השוחד בשני תיקים אלו היא גבולית, וייתכן שבסופו של דבר הם יוגשו כעבירה של מרמה והפרת אמונים, כשתיק 2000 משמש כעדות שיטה לתיק 4000.

 

החלטותיה הוצגו בפני פרקליט המדינה ניצן וצוותו והוא הנחה את בן-ארי להשלים כמה נושאים. פרקליט המדינה הכחיש כי גיבש את דעתו והמלצתו והבהיר כי יקבל אותה במקביל להחלטת היועץ המשפטי לממשלה. עם זאת גורמים בכירים מעריכים כי ניצן יאמץ את החלטתה של בן ארי, בשל נסיונה הרב בניהול תיקים פליליים ובקיאותה בראיות.

 

 

בתגובה אמר נתניהו: "ההדלפות והלחצים התקשורתיים נועדו גם הפעם להפעיל לחץ פסול כדי שיוגשו כתבי אישום נגד ראש הממשלה נתניהו בכל מחיר.

אנו בטוחים שבחינת הראיות תוך התעלמות מרעשי הרקע תוכיח שלא היה כלום".

 

היום נאם ניצן בוועידת גלובס ואמר כי חוות הדעת בעניין תיקי נתניהו מתפרסות על פני 800 עמודים: "לאחר שקיבלנו את הטיוטות מחקירותיו של ראש הממשלה קיימתי פגישות שבהן הוצגו לי ולבכירים בפרקליטות חומר רחב היקף וראיות שונות. הוכנה לבקשתי חוות דעת ובימים הקרובים יתחילו הדיונים אצל היועץ המשפטי לממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
נתניהו
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים