שתף קטע נבחר

הדינוזאור עם הקרניים שחי לפני 73 מיליון שנה

גובהו היה יותר משלושה מטרים, הוא שקל כ-700 ק"ג ומעל עיניו היו שתי קרניים. חוקרים גילו באריזונה מין לא מוכר של דינוזאור שניזון מצמחים

פליאונטולוגים גילו מין חדש של דינוזאורים, שחיו לפני כ-73 מיליון שנה בצפון יבשת אמריקה. החוקרים מעריכים כי הדינוזאור, שלו היו שתי קרניים, הוא קרוב משפחה של הטריצרטופס.

 

איור של הדינוזאור (איור: סרגיי קרסובסקי)
איור של הדינוזאור(איור: סרגיי קרסובסקי)

 

הדינוזאור נקרא בשם הקליט Crittendenceratops krzyzanowskii, על שם סוג הסלע שמתחתו נמצא המאובן וגם על שמו של המדען החובב, סטן קריזנובסקי. למעשה, עצמות הדינוזאור נמצאו כבר לפני כ-20 שנה באריזונה, אבל רק לאחרונה חוקרים ממוזיאון המדע בניו מקסיקו מצאו כי מדובר במין חדש של דינוזאור.

 

על-פי החוקרים, גובהו של הדינוזאור היה קצת יותר משלושה מטרים ומשקלו כ-700 ק"ג. בנוסף החוקרים מצאו כי הדינוזאור ניזון מצמחים - ממש כמו קרובי משפחתו.

 

החוקר הראשי, ספנסר לוקאס, אמר כי הדינוזאור חי בתקופה שבאריזונה היה אגם גדול ועצים רבים. הוא הוסיף כי באזור חיו אז דינוזאורים שונים ובהם טירנוזאוריים, שאותם כינה "מרושעים". הוא הוסיף כי באותה תקופה האקלים באזור היה טרופי למדי ולכן לדינוזאורים, בעיקר אלו שניזונו מצמחים, היה מזון רב.

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איור: סרגיי קרסובסקי
הדינוזאור עם הקרניים
איור: סרגיי קרסובסקי
מומלצים