שתף קטע נבחר

לילה משובע: כוכב מסתורי בשמי סין

אור בוהק במיוחד, שבתמונות נראה הופך מהפטגון למעגל, נצפה השבוע במזרח סין. למומחים יש תשובה לתעלומה

 

כוכב מסתורי תעלומה סין ()
האור המסתורי שצילם ז'אנג

אור מסתורי שצורתו השתנתה כל העת נצפה שלשום (יום ג') בלילה במזרח סין, והותיר את המקומיים מבולבלים. עדי ראייה שיתפו תמונות של העצם הבלתי מזוהה בשמי העיר הנגז'ו שבמחוז זג'יאנג בסביבות השעה 4:20 לפנות בוקר שעון מקומי.

 

ז'אנג, שעדיין עבד באותה שעה, אמר כי מיד כשראה את האור המסתורי החל לצלם. הוא אמר כי התופעה המזוהה ארכה יותר משעתיים, לפני שהעצם המואר נעלם בסביבות השעה 6:40, בערך כשזרחה השמש. מומחים במצפה הכוכבים ננג'ינו אמרו כי העצם המואר עשוי להיות כוכב הלכת נוגה, אחד מכוכבי הלכת הבהירים ביותר בשמי כדור הארץ.

כוכב מסתורי תעלומה סין ()
בצורת הפטגון (משובע)

כוכב מסתורי תעלומה סין ()
וגם בצורת מעגל (צילומים: קיאנג'יאנג איבנינג ניוז)

 

 

בתמונות נראה האור המסתורי משתנה מהפטגון (משובע בעברית, מצולע בעל שבע צלעות) למעגל, כשהוא נותר באותו מקום בשמים. "העצם נראה בוהק באור בהיר מאוד בשמי הלילה", אמר ז'אנג לעיתון המקומי קיאנג'יאנג איבנינג ניוז. "זה היה מאוד מסתורי". לטענתו, הוא ראה עצם קטן יותר חג מסביב לאותו אור, לפני שהתחלק לשניים.

 

ברשת החברתית הסינית וייבו ציינו גולשים כי ככל הנראה מדובר בנוגה, אחד מכוכבי הלכת הבהירים ביותר, והמומחים הסכימו איתם. "נוגה נראה בהיר מאוד הלילה", אמר איש צוות במצפה הכוכבים הסיני זיג'נשאן. לדבריו, הסיבה שצורתו נראתה שונה בתמונות היא כנראה עקב בעיות בפוקוס האוטומטי של המצלמה.

 

נוגה הוא אחד מחמשת כוכבי הלכת שאותם ניתן לראות בלי טלסקופ, לצד כוכב חמה (מרקורי), מאדים, צדק ושבתאי. ב"דיילי מייל" נכתב כי נוגה כה בהיר כי ענניו הסמיכים מחזירים את רוב האור שמוחזר אליו בחזרה לחלל, וכי הוא כוכב הלכת הקרוב ביותר לכדור הארץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בצורת משובע. הכוכב שנצפה בשמי סין
מומלצים