שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו על מנהרות חיזבאללה: "פועלים באמצעים מיוחדים, נגביר את מאמצי הנטרול"
  ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפארק הסייבר למדע בבאר שבע כי ישראל "חיילינו עושים הכול כדי לנטרל את המנהרות. לא נפחית את המאמצים - אלא נגביר אותם. עושים זאת בגיבוי מלא של ארצות הברית"

   

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (ה') בפארק הסייבר למדע בבאר שבע למאמצי נטרול מנהרות חיזבאללה בצפון ואמר: "נמשיך בפעילות עד שנשלים אותה".

   

  לדברי נתניהו, "אנו מפעילים אמצעים מיוחדים כדי להביא לנטרול של המנהרות הללו.  נמשיך לפעול בצורה תקיפה מאוד נגד הניסיונות של איראן להתבסס בסוריה. בשתי הנסיבות הללו איננו מתכוונים להפחית את המאמצים שלנו - אלא להעצים אותם. אני יודע שאנחנו עושים זאת בתמיכה ובגיבוי מלא של ארה"ב".

  מפגש פסגה של בנימין נתניהו עם ראש ממשלת יוון ונשיא קפריסין (צילום: קובי גדעון, לע״מ)
  נתניהו ומנהיגי יוון וקפריסין(צילום: קובי גדעון, לע״מ)

  נתניהו פנה באנגלית למנהיגים ואמר: "לפני כמה שבועות, ישראל התחילה קמפיין שחושף את המנהרות בצפון מול לבנון. המנהרות האלה נבנו על ידי חיזבאללה. זה האיום האיראני האגרסיבי במזרח התיכון שמאיים גם על אירופה ועל כל העולם".

   

  "בזמן שאנחנו מדברים, החיילים שלנו ממשיכים לעשות כדי לנטרל את המנהרות. אנחנו לא הולכים להפחית את המאמצים שלנו, אנחנו הולכים להגביר את המאמצים. אנחנו חולקים ערכים משותפים וצריכים לעמוד ביחד כי ביחד אנחנו חזקים יותר".

   

  ראש הממשלה אמר את הדברים בפגישה עם נשיא קפריסין, ניקוס אנסטסיאדיס. בנוסף, הוא ייפגש גם עם ראש ממשלת יוון, אלכסיס ציפראס. שלושת המנהיגים יחתמו על הסכמים בנושאי שיתוף פעולה בתחום הגנת הסייבר וכן על הסכם חילופי מידע בנושא רגולציה של ערים ובתים חכמים.

   

  שיתוף הפעולה בין שלוש המדינות החל כבר ב-2016, כשישראל, יוון וקפריסין סיכמו על כינון ברית אסטרטגית. במפגש בין ראשוי המדינות שהתקיים לפני כשנתיים בניקוסיה, סוכם לכונן ועידת משולשת כדי לתכנן אפשרות של קו צינור שיוביל גז ממאגרי הגז הטבעיים של ישראל לאירופה דרך יוון וקפריסין.

   

  שנה לאחר מכן ב-2017, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין חתם עם יושבי הראש של הפרלמנטים בקפריסין ויוון על הסכם שיתוף פעולה בתחומים רבים, ובהם ניצול משאבי מים, שינויי אקלים, יזמות, מחקר וחינוך. סוכם שבתי הנבחרים יחלקו ביניהם ידע מקצועי ויקיימו דיונים משותפים. כמו כן, מאז שהחל שיתוף הפעולה בין המדינות, יחידות מיוחדות של צה"ל התאמנו בקפריסין כבר כמה פעמים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים