שתף קטע נבחר

ישראל למילניאלס

הקונסוליה הישראלית בניו יורק אירגנה מסע מיוחד לישראל לכתבים צעירים מאוד של אמצעי תקשורת מובילים. היה מוצלח

בשבוע שעבר יצאה מארה"ב משלחת מיוחדת שהובילה הקונסוליה הכללית של ישראל בניו יורק למען הסברה חדשה. המטרה: להוביל מילניאלס מצליחים בתחום המדיה להבין ולהכיר קצת יותר על המדינה. האמצעי: נסיעה של כתבים צעירים בני 23-35 לישראל.

 

תשעה כתבים צעירים מגופי מדיה מוכרים כמו הניו יורק פוסט והדיילי מייל הגיעו לישראל ונחשפו להיבטים השונים בתרבות, בחברה ובפוליטיקה של המדינה היהודית במזרח התיכון.

 

כל בכתבים משרתים בתפקידי מפתח. מעוזר העורך השל ניו יורק פוסט, לכתבת מרכזית בדיילי מייל, עד לכוכבת אינסטגרם שסחפה אחריה קהל קוראים וכתבה ספר שהוא רב מכר בניו יורק טיימס. "ממש כמו בתחומים אחרים“, מסבירים בקונסוליה, "גם בתחום התקשורת ישנה מגמה במסגרתה צעירים תופסים עמדות מפתח בעולם התקשורת האמריקאית. אנחנו מזהים אותם כבכירי עולם התקשורת העתידיים. בנוסף, בשונה מהארץ, היום בארה"ב

המילניאלס צורכים חדשות לרוב ממערכות חדשות של מילניאלס, אין מקביל לזה בארץ. מערכות שמופצות במדיה החברתית לרוב ולא עוסקות בפוליטיקה עמוקה, אלו גופים מאוד ליברליים שעוסקים בעיקר בנושאים חברתיים״.

המשלחת החלה את דרכה עוד בניו יורק במפגש גיבוש במסעדת 12 CHAIRS ומשם המשיכה לטיסה לישראל. שם, הספיקו הכתבים להיפגש עם תושבי עוטף עזה, ומפגש בחברת סודה סטרים, לבקר בכנסת, שוק מחנה יהודה והעיר העתיקה. הם הגיעו למפגש עם מעצבים ישראלים, זכו לחוות את חיי הלילה של ת״א, לערוך מפגש היכרות עם הקהילה הגאה, לבקר בחיפה ועוד ועוד. "מבחינתנו זו הצצה לאיך שהדברים יראו בעוד 10 שנים ואיך אנחנו מנסים להשפיע על קצב ההשתנות המסחרר של התקשורת האמריקאית".

 

- ()
-

- ()
-

 

קיילה ברנטלי, כתבת של הדיילי מייל, התרשמה מאוד מהביקור: "לעמוד סמוך לגבול בין עזה לישראל הפך את הסכסוך למשהו אמיתי עבורי, כמי שכל כך לא מחוברת לגיאוגרפיה. שמענו מקהילת נתיב העשרה שתיארו את הפחד המתמיד לגור ביישוב בזמן שדרך המרפסות שלהם רואים את החומה ולצידי הכבישים פרוסים מקלטים".

גם ברוק רוג'רס, עוזרת עורך עמוד הדעות בניו יורק פוסט, סיפרה כי הביקור העניק לה הבנה עמוקה יותר על החיים שלנו, כישראלים. "מצאתי בין הקהילות שוני באמונות, באוריינטציה, באתניות ובדעות", אמרה. "האנשים מלאים בתקווה, כל כך חזקים ומוכנים לפתוח את בתיהם, הסיפורים שלהם והשולחנות שלהם. המסע העניק לי קשר מחודש ומבט פנימי חשוב לתוך החיים והעמדות של האנשים שחיים ועובדים באזור".

 

אלמוג אליכיס, קונסול התקשורת בקונסוליה הכלכלית בניו יורק, שליוותה את המשלחת לישראל, סיכמה עבור 'ידיעות אמריקה' את המשימה: "בשנים האחרונות, מספרם של הצעירים שתופסים עמדות מפתח במערכות התקשורת המרכזיות בארה״ב ובניו יורק גדל. לאור המגמה הזו היה חשוב לנו להוציא משלחת של כוכבי מדיה צעירים מפלטפורמות תקשרותיות, מסורתיות ודיגיטליות, ולספק להם הצצה לישראל ולמורכבותה במגוון היבטים: המצב הביטחוני, הקהילה הגאה, גיוון אוכלוסיות, המטבח הישראלי ועוד.

 

״הרעיון המנחה היה לחשוף צעירים עם אלפי עוקבים ברשתות החברתיות לזוויות חדשות, מעניינית ו״רעננות״ יותר על מורכבותם. אחרי שבוע בו דיברו עם תושבים בנתיב העשרה, פגשו אוכלוסיות שונות בפסיפס הישראלי, ראיינו חברי כנסת משתי קצוות המפה הפוליטית, נחשפו למיעוטים בישראל, וטעמו מהעצה הקולינרי המגוון, אני יכולה לומר שהמשלחת חוזרת לניו יורק עם הבנה טובה יותר של היופי והמורכבות של הארץ שלנו“.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים