שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הצעת חוק: הארכת זמן ההסגר לכלבים משוטטים
  הצעת חוק שהוגשה ע"י חברות הכנסת נורית קורן ולאה פדידה מציעה להגדיל את מספר הימים בהם כלב משוטט ישהה בהסגר מ-10 ל-21 יום. המטרה: לאפשר פרק זמן ארוך יותר לאיתור בעליו ולמציאת בית מאמץ לפני שיוחלט לגבי המשך דרכו. בנוסף, הוצע להקים מאגר צילומים של הכלבים שהועברו לרשויות שיסייע באיתורם

   

   

  הצעת חוק להסדרת הפיקוח על הכלבים שהוגשה ע"י חברות הכנסת נורית קורן (ליכוד) ולאה פדידה (המחנה הציוני) אל שולחן הכנסת בשבוע שעבר, מנסה לצמצם את שיעורי ההמתה הרבים של כלבים חסרי בית בישראל.

   

  על פי יוזמות הצעת החוק, במידה ולכלב לא יימצאו בעלים, הווטרינרים יידרשו למסור את בעלי החיים לאימוץ או לחסות של עמותה למען בעלי חיים. לדברי ח"כ קורן, הצעת החוק נועדה לשנות את מספר הימים בהם הכלב שוהה בהסגר לפני שיוחלט מה יהיה המשך דרכו, מ-10 ימים ל-21 יום.

  כלבים במכלאה (צילום: shutterstock)
  כלבים במכלאה(צילום: shutterstock)

   

  "נגזר דינם של כלבים שבעליהם איחרו לאסוף אותם מהמכלאות"

   "מדובר בהצעת חוק חשובה הנאבקת בהמתה מיותרת של כלבים ותמנע צער בעלי חיים. המצב כיום זועק לשינוי לנוכח כלבים שנגזר דינם למות בגלל שבעליהם שכחו או איחרו לאסוף אותם מהמכלאות וצריך לשים לזה סוף", מציינת ח"כ קורן.  "ההצעה תשים סוף לקלות הבלתי-נסבלת בה ניתנת כיום ההוראה על המתת הכלבים ותמנע צער בעלי חיים".

   

  ח
  ח"כ נורית קורן וח"כ לאה פדידה

   

  ח"כ לאה פדידה מציינת כי חוותה מקרוב המתה של כלבה האהוב בוני לפני מספר שנים. "כלבים מומתים בתוך פרק זמן קצר מבלי שייעשו הפעולות האלמנטריות אשר יאפשרו הימנעות מהמתה מיותרת שכזו", היא אומרת.

   

  "כך לצערי, מצא את מותו כלבי האהוב בוני בעת שהייתי באותה שעה בחו"ל. יש האוחזים בתפיסת עולם ולפיה הכלבים הם בגדר מטרד סביבתי שיש לחתור להסירו מהר ככל הניתן".

   

  ח"כ פדידה מדגישה כי הצעת חוק נתמכת על ידי ארגונים רבים הפועלים בתחום, "תבטל את יישומה של תפיסת עולם אכזרית שכזו ותוביל ליישום האימרה הידועה ולפיה הכלבים הם חבריהם הטובים ביותר של בני האדם".

   

  כלב במכלאה (צילום: shutterstock)
  כלב במכלאה(צילום: shutterstock)

   

  על פי הצעת החוק, כלבים שהגיעו לכלביות עירוניות, הווטרינרים העירוניים יהיו מחוייבים לאתר את בעלי הכלבים באמצעים העומדים לרשותם, במידה והבעלים נמצאו, הם יהיו מחוייבים לעדכנם במצבו של הכלב לפני שיימסר לאימוץ או לחסות עמותה למען בעלי חיים.

   

  הקמת מאגר צילומי כלבים שהועברו לרשויות המקומיות

  על פי הצעת החוק, נקבע כי במשרד החקלאות תוקם וועדה מייעצת שתקבע בתקנות את הפעולות שעל פיהן יצטרך הווטרינר העירוני לנקוט כדי לאתר את בעלי הכלב.

   

  ח"כ קורן מציעה בנוסף, להקים מאגר תצלומים שיהיה נגיש לציבור ברשת בו יפורסמו צילומים של כלבים שהועברו לחזקתן של הרשויות המקומיות וזאת כדי לסייע לבעלי הכלבים לאתרם.

   

  ח
  ח"כ נורית קורן והכלבה צ'ויס

   

  לדברי קורן, כלבתה צ'ויס, בת ה-14 אבדה לה מספר פעמים במהלך השנים האחרונות והיא מציינת כי "תהליך איתורה היה כמעט בלתי אפשרי מכיוון שנלקחה להסגר בעיר אחרת. זו אחת הסיבות לרעיון הקמת מאגר התצלומים האינטרנטי ככלי יעיל לאיתור מהיר של הכלב האובד". 

   

  רוצים לאמץ כלב או חתול? בואו למדור האימוץ של ynet

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים