שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נחקר: "שוטרים הכו אותי עד אובדן הכרה". המשטרה: "הוא נפל"
  א', תושב נס ציונה בן 31 ללא עבר פלילי, נלקח לתשאול. פרקליטו טוען כי בשלב מסוים הבינו החוקרים כי הוא אינו יכול לסייע להם - והוא הועבר לימ"ר מרכז, הוכנס לחדר החקירות. הפעם הבאה שבה התעורר הייתה בבית החולים כשהוא מוכה וחבול קשות. המשטרה: "הוא נפל כשעמד בחצר, המקרה יועבר לידיעת מח"ש"

  איך קורה שצעיר ללא עבר פלילי מגיע לתשאול ביחידה משטרתית מובחרת ומוצא את עצמו בבית חולים עם חבלות קשות בפנים, חתכים ואיבוד הכרה? מקורביו טוענים: "הוא הותקף כי לא ענה לשוטרים מה שרצו לשמוע". במשטרה טוענים מנגד כי הוא נפל בעת שעמד בחצר.

   

  תקיפה במהלך חקירה ()
  נחקר - והתעורר בבית החולים. א'

  על דבר אחד אין חולק, ביום רביעי שעבר הגיע צוות בילוש מלהב 433 ולקח את א', תושב נס ציונה בן 31, כאמור - ללא עבר פלילי - לתשאול כללי במסגרת חקירת סמים שהם מקיימים. לדברי עו"ד עופר אלמוג, שנשכר על ידי המשפחה, כשהבינו בלהב 433 שא' לא יכול לעזור להם בקידום החקירה, ולטענתו מעשן מדי פעם קנאביס – הם הזעיקו את בלשי ימ"ר מרכז והעבירו אותו אליהם.

   

  א' הגיע למשרד היחידה המרכזית ברמלה - ומשם, כך מתברר, העסק הסתבך: לדבריו, הוא הוכנס לחדר החקירות, ובעוד שהחוקרים מטיחים בו שאלות בצעקות תוך שהוא מוסר כי אין בידיו מידע - הגיח מאחוריו חוקר ולטענתו הכה אותו בחוזקה בראשו. כתוצאה מכך, איבד א' את הכרתו - והפעם הבאה שתקשר עם הסביבה היה כשהבחין שבני משפחתו ליד מיטתו בבית החולים אסף הרופא.

   

  קרובי משפחתו טוענים כי בית החולים יצר עמם קשר ומסר להם כי א' מאושפז לאחר שהוכה. כשהגיעו בני המשפחה - הם נדהמו לראות את החבלות על פניו של א'.  עו"ד עופר אלמוג הגיש תלונה במח"ש בבקשה שיבדקו את התנהלות השוטרים, שלדבריו התנערו מא' לאחר שאיבד את הכרתו בחקירה.

   

  יצוין כי לאחר ששוחרר א' מבית החולים - הוא לא נדרש עוד לתשאול על-ידי המשטרה. 

   

  "המדובר באירוע חמור בו מספר שוטרים נוטלים את החוק לידיהם ומכים אדם בצורה כה קשה" אמר עו"ד אלמוג בשיחה עם ynet. "אני חושב שהפעם התמונות מדברות בעד עצמן. אין ספק שהאירוע הנ"ל מחייב בדיקה מיידית שלהמחלקה לחקירות שוטרים ואני מתכוון לפקוד את המחלקה לחקירות שוטרים יחד עם מרשי על מנת להגיש תלונה נגד השוטרים שתקפו אותו, מתוך תקווה שהם יועמדו לדין על מעשיהם".

   

  עו
  עו"ד עופר אלמוג

  מהמשטרה נמסר בתגובה: "הטענות מופרכות וחוטאות לאמת. החשוד עוכב לחקירה בתום חיפוש שנערך בביתו על-פי צו שופט בחשד לאחזקת סמים. במגבלות צנעת הפרט נציין כי מדובר באדם בעל מגבלה בריאותית, והדבר גם ניכר במהלך חקירתו.

   

  "בסיום החקירה, שלא כללה כל שימוש בכוח, שוחרר החשוד בערובה ולאחר שיצא ממשרדי החקירות והמתין בחצר היחידה - נפל ונחבל בפניו; וזאת ככל הנראה בשל מצבו הבריאותי. למקום זומן אמבולנס מד"א והוא פונה בהכרה לטיפול לבית חולים. למען הסר ספק, תעביר משטרת ישראל את פרטי המקרה לידיעת המחלקה לחקירות שוטרים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים