שתף קטע נבחר

4 מקרי רצח: נפתח המשפט בתיק 1131. התביעה: "הראיות בלתי ניתנות להפרכה"

חיסולים, ניסיונות רצח, אמל"ח בגן ילדים ושני עדי מדינה: המחוזי דן בתיק העוסק בשרשרת חיסולים בין כנופיות עבריינים בשפלה. בין הנאשמים: מוטי חסין. הפרקליטות מודה: חלק מהמקרים לא נחקרו בגלל חוסר משאבים

תיק החיסולים של כנופיות העולם התחתון: משפט הענק של הנאשמים בפרשה 1131 נפתח הבוקר (ב') בבית המשפט המחוזי בתל אביב מול הרכב בראשות סגן הנשיא גלעד נויטל. כתב האישום המרכזי שהגישה הפרקליטות לפני יותר משנתיים כולל שורה של נאשמים בעבירות חמורות. בין היתר הוא כולל סעיפי אישום בגין ארבע מעשי רצח, ניסיונות רצח, החבאת אמצעי לחימה בגן ילדים ועוד. שני עדי מדינה צפויים להעיד במשפט נגד חבריהם.

 

 

כתב האישום מגולל כיצד בשנת 2008 התפצלה חבורה עבריינית בראשון לציון לשתי חבורות נפרדות. חלק מהמתפצלים היו בקשר עם ארגון הפשע של העבריין יצחק אברג'יל, שהיה מסוכסך עם משפחת מוסלי.

 

במסגרת המלחמה בין הארגונים והחבורות השונים אירוע שורה של אירועים פליליים שמופיעים בכתב האישום. בין היתר עוסקים האישומים ברצח רמי אמירה, שנורה ב-2011 בעת שרכב על אופנוע בראשון לציון.

 

רצח נוסף הוא זה של ג'ורדן אזולאי, שב-2011 הובא באמתלת שווא לחולות פלמחים ואף נקבר שם. כתב האישום מתייחס גם לרצח של יצחק גפן בתחנת הדלק סמוך לבית החולים וולפסון וכן לרצח של שרון "במבה" מזרחי ב-2012.

 

בין הנאשמים - העבריין מוטי חסין מראשון לציון, המקורב ליצחק אברג'יל. חסין נידון לאחרונה לחמש שנות מאסר בתיק פלילי גדול אחר, פרשה 512. כתבי האישום הוגשו גם נגד עמית פוגל, בן 30 מראשל"צ, יהושע רבי, בן 32 מבת ים, אופיר ניאמצ'יק, בן 32 מבת ים, שלומי ניאמצ'יק, בן 33 מבת ים, שלמה גבריאלי בן 30 מתל אביב ויעקב "אכא" שמעון.

 

מוטי חסין בבית משפט המחוזי בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
מוטי חסין, אחד הנאשמים המרכזיים(צילום: מוטי קמחי)

שלומי ניאמציק נאשם בבית משפט המחוזי תל אביב (צילום: מוטי קמחי)
שלומי ניאמצ'יק, אחד הנאשמים בפרשה(צילום: מוטי קמחי)


אחד הקורבנות, ג'ורדן אזולאי (צילום: מיכאל קרמר) (צילום: מיכאל קרמר)
אחד הקורבנות, ג'ורדן אזולאי(צילום: מיכאל קרמר)

 

 

התובע בתיק, עו"ד יוסי קורצברג מפרקליטות מחוז תל אביב, הסביר בנאום הפתיחה כיצד החל התיק: "הפרשה התחילה עם מעצרו של אדם בשם א.א (עד המדינה בתיק, ג"מ) בתיק סחיטה. במהלך המעצר שלו הוא חתם על הסכם עד מדינה שבמסגרתו סיפר על אירועים רבים. הוא סיפר על עשרות אירועים והעיד על שנים ארוכות של חיי פשע. נאלצנו לסנן - אירועים שנחקור וכאלה שלא, בגלל מגבלות משאבים ואמצעים. לבסוף הוגשו כמה כתב אישום הגדול והמרכזי בפניכם".

 

על אמינות עדי המדינה אמר עו"ד קורצברג: "קיבלנו מ-א.א הודאה לגבי תיק רצח שנוהל כלפי משפחת מוסלי ואחרים (מדובר בתיק אחר שבו מסר עדות דרמטית, ג"מ). הוא מסר ראיות שסתרו את הראיות בתיק מוסלי וגרם לשחרורו ממעצר של אדם. העד גם מסר הודאה בפרשה 512 (תיק גדול אחר שנוגע לארגוני פשיעה, ג"מ) וגרם לכירסום בראיות התביעה".

 

לדבריו עד המדינה מסר הודאות בתיקי רצח מהשנים 2012-2011 שבלעדיהן לא ניתן היה לבסס ראיות. "בעקבות גל המעצרים הראשון נעצרו הנאשמים ומעורבים אחרים, ועוד אדם בשם ב.ב שהפך גם הוא לעד מדינה", הוסיף התובע. "שני עדי המדינה מסרו מידע על שלושה מקרי רצח ועוד שני מקרי רצח שאין בגינם אישום. בין שני העדים לא היה קשר זמן רב, אבל הם סיפרו אותו דבר. הראיות בלתי ניתנות להפרכה". 

 

את הנאשמים בתיק מייצגים בין השאר עוה"ד רצון דרחי, ארז אבוהב, שחר חצרוני, יקי קהן, בנצי קבלר, תמיר סננס, גלעד מנשה, אליקה לוין, ניר זנו וזהבה קרן. הם טוענים שעדי המדינה משקרים במטרה להציל את עורם מעבירות חמורות ביותר שביצעו, ולכן מפלילים את הנאשמים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
מוטי חסין
צילום: יאיר שגיא
מומלצים