שתף קטע נבחר

הפלגים בעזה מאיימים על ישראל: "יום שישי יהיה יום מבחן"

בתגובה למותם של ארבעת המפגינים בעימותים על גדר המערכת ביום שישי, הודיעו הזרועות הצבאיות כי שישי הבא יהיה יום המבחן של ישראל בכל הנוגע להתנהגותה ודרך טיפולה במפגינים הפלסטינים. "הפשעים נגד עמנו חצו את הקווים האדומים וההתנגדות לא תתפשר מול האויב ולא תעמוד מנגד"

 

 

 

הזרועות הצבאיות של ארגוני הטרור הפלסטיניים ברצועת עזה פרסמו היום (יום ראשון) את תגובתן למות ארבעת המפגינים בהתפרעויות ביום שישי האחרון במהלך העימותים על גדר המערכת. בהודעתם נאמר כי "יום שישי הבא יהיה יום מכריע ונבחן את ההתנהגות והכוונות של האויב (ישראל, א"ל) נגד עמנו בצעדות השיבה". עוד נאמר כי "הפשעים נגד עמנו חצו את הקווים האדומים וההתנגדות לא תתפשר מול האויב ולא תעמוד מנגד".

 

עוד אמרו הפלגים הפלסטיניים כי "כשמדובר בדם של העם שלנו ובסבלו, לא הכסף, לא החשמל, לא המים ואפילו ניתוק האוויר לא יכול לעצור אותנו מלעשות את המוטל עלינו. נראה שהאויב התגעגע לסבבי הלחימה ולתגובות הקשות של ההתנגדות - שיחנכו אותו ויעצרו אותו במקומו". הם הוסיפו כי יש להם "תגובות מוכנות וקשות שהתנהגות של האויב תכתיב את צורתן ואת העיתוי שלה"

התפרעויות בגבול רצועת עזה (צילום: EPA)
ההתפרעויות בגבול רצועת עזה(צילום: EPA)

התפרעויות בגבול רצועת עזה (צילום: EPA)
פינוי אחד הפצועים(צילום: EPA)
 

התפרעויות בגבול רצועת עזה (צילום: AFP)
יום של הלוויות בעזה(צילום: AFP)

התפרעויות בגבול רצועת עזה (צילום: EPA)
אחד המתפרעים בהפגנות בעזה(צילום: EPA)

התפרעויות בגבול רצועת עזה (צילום: EPA)
אלפים הפגינו בגבול רצועת עזה(צילום: EPA)

התפרעויות בגבול רצועת עזה (צילום: AFP)
בחמאס מאיימים להמשיך בהפגנות(צילום: AFP)

כבר אמש שיגרו הזרועות הצבאיות איום מרומז לתגובה אפשרית שלהם על ההרוגים בעימותים על הגדר - מניין הרוגים גבוה מכפי שהיה בשבועות האחרונים.  

 

בהודעת חמ"ל הזרועות הצבאיות בעזה נאמר כי "בעקבות פשעי ישראל אמש נגד מפגינים לא-אלימים בצעדות השיבה שהובילו למותם של ארבעה מפגינים ולפציעתם של עשרות - החמ"ל המשותף נמצא בהתייעצויות מתמשכות. לחמ"ל תהיה עמדה ברורה בנושא מחר בנוגע להגדרת מדיניותו וכללי הפעולה שלו באשר לטיפשות הישראלית ולפשעיה נגד בני עמנו".

 

אתמול בצהריים התקיימו בעזה הלוויותיהם של ארבעת ההרוגים. באחת ההלוויות השתתף מנהיג חמאס איסמאעיל הנייה שאמר כי חמאס פנה למתווכים בנושא ההסדרה בנוגע לצעדים התוקפניים של ישראל כדי שהם יטפלו בכך. הוא הבטיח שצעדות השיבה יימשכו עד להשגת כל מטרותיהן.

 

מצה"ל נמסר ביום שישי כי "כ-8,000 פלסטינים התקהלו במספר מוקדים לאורך גבול הרצועה, רובם במרחק מגדר המערכת. חלקם יידו אבנים, הבעירו צמיגים והשליכו מספר מטעני חבלה שלא חצו לצד הישראלי. כוחות צה"ל השיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי חי בהתאם להוראות הפתיחה באש".

 

בשבוע שעבר השתתפו כעשרת אלפים פלסטינים בהפרות סדר בכמה מוקדים בגבול רצועת עזה. מצה"ל נמסר כי המפגינים יידו אבנים, בקבוקי תבערה ורימונים - שלא נפלו בשטח ישראל. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים