שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חדש: שעון היד הראשון בעולם שמודד לחץ דם

  מינהל המזון והתרופות האמריקני אישר את שיווקו של השעון הראשון בעולם המודד לחץ דם, ונמצא תואם למדי לחץ דם דיגיטליים רגילים. על פי ההערכות אחד מכל שני ישראלים מעל גיל 65 לוקה ביתר לחץ דם

  ניטור צמוד אחר "הרוצח השקט": חברת "אומרון", יצרנית מדי לחץ דם הגדולה בעולם, הודיעה כי קיבלה את אישור ה-FDA, מינהל המזון והתרופות האמריקני, לשיווק הסמארטווצ' הראשון בעולם שמודד לחץ דם.

   

  צפו: שעון לחץ הדם החדש

    

     

  מדובר בשעון חכם בעל רצועה מתנפחת, המאפשרת למדוד את לחץ הדם לאורך כל שעות היממה, במקביל למדידות נוספות כמו דופק וצעדים. החברה רשמה מעל 80 פטנטים על הפיתוח שארך שנים רבות. החברה תתחיל בחודש הקרוב במכירת השעון החכם, שעלותו נאמדת בכ-500 דולרים.

   

  לדברי החברה, הפיתוח החל כאשר נתקבלו ב"אומרון" בקשות רבות של מטופלים למד לחץ דם שיאפשר ניטור צמוד לאורך שעות היממה, שייתן תמונה מהימנה יותר של ערכי לחץ הדם, בדומה לבדיקת ה"הולטר", מכשיר המודד את לחץ הדם במשך 24 שעות.

   

  שעון ( )
  ניטור של המדדים לאורך כל שעות היממה

   

  הרוצח השקט

  לחץ דם גבוה מכונה "הרוצח השקט", משום שהוא עשוי שלא לגרום להופעת תסמינים כלשהם, עד שכבר חלה פגיעה משמעותית בגוף. והמספרים מבהילים: על פי הנתונים בישראל, שיעור יתר לחץ הדם בקרב גילאי 34-21 עומד על 3.4% בגברים ו־3.5% בנשים, ומעל גיל 65 מגיע שיעור יתר לחץ הדם באוכלוסייה ל־51.6% בגברים ו־60.2% בנשים.

   

  לחץ דם סיסטולי הוא לחץ של זרם הדם על כלי הדם בזמן התכווצות הלב. לחץ דם דיאסטולי הוא לחץ דם של זרם הדם על כלי הדם בזמן התרפות הלב.

   

  לחץ דם מורגש גם באיברים שונים בגוף כמו המוח, הכליה ואף הלב עצמו. על מנת לשמור על מבנה ותפקוד תקין של איברים חיוניים אלו, לחץ הדם צריך להיות בגבולות תקינים.

   

  ב-90% מהמקרים, הסיבה ליתר לחץ דם אינה ידועה ומכונה "יתר לחץ דם ראשוני", שעל פי ההשערות נגרם בשל נטייה גנטית.

   

  סיבות נוספות הגורמות ליתר לחץ דם כוללות השמנה, צריכת מזון עם כמויות גדולות של נתרן והיעדר פעילות גופנית. בכעשירית מהמקרים מדובר ביתר לחץ שניוני, הנגרם מבעיות רפואיות אחרות כמו מחלות כליה, לב והפרעות הורמונליות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים