שתף קטע נבחר

הדרמה מאחורי הקלעים שהובילה לפרישת ניצב הלוי: "אני לא גלגל ספייר"

מפקד מחוז ירושלים הביע אכזבה מההכרזה על אדרי כמועמד למפכ"לות וזכה להבטחה כי ימונה לנציב שב"ס. אחרי נפילת המינוי הוא ציפה כי מועמדותו תעלה לוועדת גולדברג - אך זה לא קרה. הוא גם נפגש עם היועמ"ש והבהיר את הטענות נגדו במסמך אלשיך. כשראה שהחיפוש נמשך - החליט להתפטר

 

גלעד ארדן יורם הלוי (צילום: דוברות המשרד לבטחון הפנים, אוהד צויגנברג)
נמאס לו לחכות - אז הוא התפטר. ניצב הלוי והשר ארדן(צילום: דוברות המשרד לבטחון הפנים, אוהד צויגנברג)

הדרמה שהובילה להתפטרות: זמן קצר אחרי שהשר לביטחון פנים גלעד ארדן הכריז על ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי כמועמד מטעמו לתפקיד המפכ"ל, הוא נפגש עם מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, בלשכתו בכנסת.

 

ארדן, שהבין כי הלוי מאוכזב הציע לו את תפקיד נציב שירות בתי הסוהר. הלוי הסכים, אבל ארדן ביקש ממנו: "תמתין". לא ברור אם חשש שמינויו של אדרי לא יעבור את ועדת גולדברג או כדי לחשוב עוד קצת על ההצעה.

 

הימים חלפו, ואז הגיע הפיצוץ הגדול בוועדת גולדברג שהסתיים בפסילת מועמדותו של אדרי למפכ"לות. הלוי היה בטוח שארדן יקרא לו ויגיש אותו כמועמד לתפקיד המפכ"ל. אבל זה לא קרה. מקורבי הלוי מספרים כי בלשכתו ניסו לתאם פגישה או שיחה עם לשכת השר אבל לא הצליחו לעשות זאת.

 

בסופו של דבר היה זה הלוי ששלח הודעה לארדן ביום חמישי לפני כשבועיים שבה כתב: "אני מתפטר". ארדן ביקש מהלוי לא לעשות שום דבר ולא למהר. בסביבתו של הלוי אמרו כי הוא כבר היה פגוע ומאוכזב והחליט להילחם על שמו. "לא אתן להם לפגוע בשמי ולצאת ככה מהמשטרה אחרי כל כך הרבה שנים", אמר.

משה צ'יקו אדרי (צילום: חורחה נובומינסקי )
מינויו נפסל, אך הלוי לא הועלה לוועדת גולברג. ניצב בדימוס אדרי(צילום: חורחה נובומינסקי )

הוא התקשר ללשכת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בשבוע שעבר ונפגש איתו בלשכתו. הוא העלה את כל טענותיו וניסה להסביר כי המסמך שהשאיר המפכ"ל הקודם, רב-ניצב בדימוס רוני אלשיך, לגביו לא נכון וכי הוא יכול לעבור את ועדת גולדברג. בתום הפגישה הזאת, החליטו על פגישה נוספת שבה הציע מנדלבליט כי גם השר ארדן יהיה נוכח.

 

ואכן, ביום שלישי שעבר התקיימה פגישה כזאת - הפעם במגדלי צ'מפיון ברמת גן בלשכתו של ארדן. בסביבת הלוי אמרו כי בסיום הפגישה הוא יצא עם חיוך, והרגיש כי נפתחה הדרך להגשתו לוועדת גולדברג וכי החלטה על כך תתקבל תוך יום יומיים.

 

סוף השבוע חלף וסבלנותו של הלוי נגמרה. הוא ראה איך נזרקים לאוויר שמות של אלופים, והחיפוש עדיין נמשך.

 

אתמול בשעות הצהריים הוא כבר היה נסער והודיע לשר כי הוא מתפטר וכי יודיע על כך בבוקר לממלא מקום המפכ"ל, ניצב מוטי כהן. למקורביו אמר: "נמאס לי לחכות. אני לא רוצה להיות גלגל ספייר שלהם". אחרי זה התקשר עוד בערב למ"מ המפכ"ל והודיע לו: "אני מסיים במיידי את תפקידי במשטרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
ניצב יורם הלוי
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים