שתף קטע נבחר

"כמו שתי אחיות": החברות מהתיכון שסיימו קורס טיס זו אחרי זו

סגן א' שתקבל את כנפי הטיסה שלה מצטרפת לסגן י', חברתה הטובה מהתיכון שסיימה את הקורס רק לפני חצי שנה: "זה מחזק כשיש עם מי להתייעץ"

"ההסתברות ששתי החברות הכי קרובות יעברו אותו המסלול מאוד-מאוד קטנה, אני חושבת שהתכונות שלנו חיברו בינינו כבר בתיכון". כך מתארת סגן א', שמקבלת היום (ד') את כנפי הטיסה שלה, את מערכת היחסים שלה עם חברתה סגן י', שסיימה את קורס הטיס רק לפני חצי שנה. טקס "מסדר כנפיים" של בוגרי קורס טיס מחזור 177 מתקיים בבסיס חיל האוויר בחצרים.

 

סגן א' וסגן י' שתי חברות מהתיכון שסיימו קורס טייס ()
סגן א' וסגן י'. צילום: באדיבות המשפחה

"לא תכננתי להיות טייסת" מספרת סגן א'. "זה לא היה חלום ילדות שלי למרות שגדלתי בקיבוץ מדהים עם שגדלו בו עשרה טייסים, עברתי שנת שירות מדהימה בכפר רפאל שמטפל בבוגרים עם צרכים מיוחדים, ואחרי המיונים שמחתי לקבל את הזימון לקורס. היינו ארבע בנות מאותו שנתון שהלכו יחד לגיבוש ושלוש מאיתנו התחילו יחד את הקורס".

 

סגן י', נכדתו של אחד הטייסים המהוללים בחיל האוויר וביתו של טייס, גדלה באחד המושבים בעמק יזרעאל. היא למדה בביה"ס הרב תחומי עמק חרוד ששייך למועצה האזורית הגלבוע, שם הכירה את א', קיבוצניקית מהגלבוע וביניהן התפתחה חברות שנשמרה והתחזקה לכל אורך תקופת התיכון, לאחר מכן בשנת שירות בכפר רפאל ובמהלך קורס הטייס.

 

בוגרי קורס טיס, מחזור 177 (צילום: דובר צה
בוגרי קורס טיס, מחזור 177(צילום: דובר צה"ל)

"היכרתי את י' בתיכון והפכנו לחברות מאוד קרובות" אומרת סגן א'. "זה מאוד עוזר ומחזק שיש עם מי לשתף ועם מי להתייעץ, היא היתה כל הזמן לצידי, הרבה פעמים חזרנו הביתה יחד, התחושה היא שאנחנו קרובות ממש כמו 2 אחיות. ההסתברות ששתי החברות הכי קרובות מהתיכון ימויינו יחד לטייס, ויעברו את אותו המסלול מאוד מאוד קטן, אני חושבת שהתכונות שלנו חיברו בינינו כבר בתיכון" הסבירה סגן א' והוסיפה כי "העובדה ש-4 בנות מאותו מחזור התגייסו יחד לטייס מלמדת על השוויון בביה"ס והחינוך לשירות משמעותי בצבא. המחנכות שהכי השפיעו עלי הן אינה שוורץ וטלי גדיש, אני מאחלת לילדים שלי כאלה מחנכות משפיעות".

 

"חתרו למצויינות בצניעות ובשקט נפשי"

אודי מערבי, מדריך הנעורים של סגן א' בקיבוץ, סיפר: "אני המדריך שלה מכתה ד ועד לי"ב, היא בחורה מאוד רצינית ויסודית, כל חייה עבדה באורווה של הקיבוץ, מאוד אוהבת סוסים, היא הזמינה אותי במהלך קורס הטייס ליום המחנך, כמחנך שהשפיע עליה, דיברתי בתחילת הקורס עם מדריכה נוספת ואמרתי לה שלדעתי היא לא תהיה טייסת. המדריכה השניה, חברה קרובה של י', אמרה שהיא כן תצליח והיא ניצחה".

 

לילך שטיין, מנהלת ביה"ס התיכון הרב תחומי עמק חרוד, הוסיפה: "אני גאה בשתי הבוגרות שלי שלמדו יחד מכתה ז' ועד לי"ב. על ספסלי ביה"ס בעמק חרוד נוצרה בינהין החברות הקרובה. שתיהן חתרו למצויינות בצניעות ובשקט הנפשי שלהן, הן גילו נחישות להשלמת המשימה. א' היא נערה ייחודית באופן שהיא מציבה לעצמה מטרות ומגיעה אליהן".

 

לילך שטיין מנהלת בית הספר התיכון הרב תחומי עמק חרוד ()
לילך שטיין, מנהלת בית הספר התיכון עמק חרוד

 

"סגל ביה"ס שמר על קשר עם 2 הבוגרות במהלך הקורס וישתתף בטקס השבוע, שתיהן מצטרפות לטייסת שלישית שסיימה את ביה"ס לפני כמה שנים, וזו בהחלט מגמה של השנים האחרונות לגדל טייסות אצלנו". אמרה.

  

ניר מאיר, מזכ"ל התנועה הקיבוצית, הוסיף: "אני מצדיע לא', שהיא אחת מבני ובנות הקיבוצים, שיצטרפו השבוע רשמית למשפחת אנשי צוות האוויר. התנועה הקיבוצית השקיעה זמן ומרץ בפעילות אגף החינוך בשיח על שירות משמעותי בצה"ל ותרומה לחברה הישראלית, אני גאה שבנות ובני הנוער שלנו מובילים שנה אחר שנה את אחוזי הגיוס לשירות בצה"ל, הרבה מעבר לחלקנו באוכלוסיה".

 

 

טקס הענקת כנפי טיסה לבוגרי קורס טיס במחזור 177 מתקיים היום בסימן 70 שנים ל"מבצע חורב" ובמעמד ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו, ראש המטה הכללי רב-אלוף גדי איזנקוט, ומפקד חיל האוויר אלוף עמיקם נורקין.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים