שתף קטע נבחר

3 חודשים נוספים של נסיעה חינם ברכבת בקו ירושלים-נתב"ג

השרים כץ וכחלון יחתמו השבוע על הצו המאריך את הסדר הנסיעה ללא תשלום עד סיום תקופת ההרצה של הקו. לאחר מכן, למשך תשעה חודשים יזכו הנוסעים להנחה של 50% וכרטיס יעלה 8.5 שקל בלבד

 

רכבת קן תל אביב ירושלים (צילום: AFP)
הרכבת בקו לירושלים(צילום: AFP)

בשורה לנוסעים לירושלים וממנה: שר האוצר משה כחלון ושר התחבורה ישראל כץ החליטו היום (ב') להאריך בשלושה חודשים את הסדר נסיעות החינם בקו הרכבת המהיר לבירה. עד לחתימת הצו, הצפויה במהלך בימים הקרובים, יזכו הנוסעים בקו להנחה של 50%, כך שהנסיעה מתחנת נבון לנתב"ג תעמוד על 8.5 שקלים בלבד. עם חתימת הצו, הנסיעה בקו הרכבת לירושלים תחזור להיות ללא תשלום במשך שלושה חודשים נוספים, עד לסיום תקופת ההרצה.

 

בסך הכול, מחנוכת הקו ועד סיום תקופת ההרצה צפויים להיות שישה חודשים של נסיעה חינם. בתשעת החודשים שלאחר מכן צפויה להישאר ההנחה של 50%, והנסיעה תעלה 8.5 שקלים.

 

בשלושת חודשי ההרצה הראשונים של הרכבת, שהחלו ב-25 בספטמבר, ניתן היה לנסוע ללא תשלום מתחנת נבון בירושלים לכל תחנות הרכבת בארץ ובחזרה. בהמשך התאפשר לנוסעים לנסוע גם מתחנת נתב"ג לירושלים בחינם. בחודשים אלה נסעו ברכבת יותר מ-420 אלף איש.

 

שרי התחבורה והאוצר צפויים לחתום על הצו שיאפשר את המשך הנסיעה בחינם לאחר שוועדת המחירים המשותפת לשני המשרדים אישרה את המהלך.

 

הערב יסתיימו רשמית שלושת חודשי ההרצה הראשונים של הרכבת. במקביל לתקלות רבות, הקו לירושלים פועל בתדירות של שתי רכבות בשעה לכל כיוון, בימים ראשון עד חמישי, מ-6:30 בבוקר ועד 20:00 בערב. בשלבי ההרצה הראשונים יכולה הרכבת להסיע עד 400 נוסעים בכל נסיעה.

 

משרד התחבורה ורכבת ישראל ביטלו בחודש שעבר את הצורך ברישום מוקדם לנסיעות בקו הרכבת המהיר לירושלים, כך שניתן לנסוע בקו הרכבת לירושלים וממנה באמצעות כרטיס רב קו בלבד והנוסעים אינם נדרשים עוד להנפיק שובר מיוחד עבור הנסיעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
קו הרכבת מנתב"ג לירושלים
צילום: AFP
מומלצים