שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שרון אס היא הזוכה בפרס עמיחי לשירה

  זוכת פרס יהודה עמיחי לשירה עברית בשווי 60 אלף שקלים היא המשוררת שרון אס. מנימוקי השופטים: "שירתה לוכדת את תשומת ליבו של הקורא מיד בקולה המיוחד ומובילה אותו למסע מרתק רצוף טלטלות רגש ומחשבה"

  משרד התרבות והספורט הכריז על המשוררת שרון אס כזוכה בפרס על שם יהודה עמיחי לשירה עברית לשנת תשע"ח. הפרס, בגובה 60 אלף שקלים, מוענק לה על ספרה "מוזיקת הנתיב הרחב" (הוצאת אפיק והליקון, 2015).

   

  מנימוקי השופטים: "שירתה של שרון אס לוכדת את תשומת ליבו של הקורא מיד בקולה המיוחד והברור ומובילה אותו למסע מרתק רצוף טלטלות רגש ומחשבה. בשיריה נפרשים מצבים מעניינים ביותר של מציאות ומציאות מדומיינת, מעורבות זאת בזאת לבלתי הפרד. השירים רוחשים רמיזות מסקרנות למיתוסים מתרבויות שונות, רסיסי חיים והגות. לאורכו של המסע השירי המורכב הזה תוהה שרון אס תהיה מעמיקה על דבר המעשה השירי, ההשראה והמענה שיש בידה של השירה להציע לחיים ולכליה. שיריה של שרון אס כתובים בשפה מדויקת ורבת עוצמה הנזהרת מסלסולים מיותרים. על הישגיה האמנותיים בשירה שהרגש והמחשבה מגיעים בה לעמקות ולשיא בלתי שגרתיים ראה חבר השופטים להעניק לה את פרס עמיחי לשירה לשנה זאת".

   

  שרון אס (צילום מסך מתוך עמוד היוטיוב של בית אבי חי)
  "אס" מנצח בשירה העברית החדשה. שרון אס(צילום מסך מתוך עמוד היוטיוב של בית אבי חי)
  שרת התרבות והספורט, חברת הכנסת מירי רגב: "אני גאה להצדיע לפועלו הנצחי של המשורר המופלא, איש הרוח הישראלית, יהודה עמיחי, גם השנה בפרס המשותף לנו ולעיריית ירושלים. המשוררת שרון אס, זוכה בפרס השנה על ספרה 'מוזיקת הנתיב הרחב', על משעולים רחבים של שאר רוח, המוטמעים בשירתה. הפרס ינתן לזוכה בטקס שיבטא את הערכתנו לפועלה של אס, 'אס' מנצח בשירה העברית החדשה. 'באהבתנו', הטיב לכתוב עמיחי, 'יזכרו בשקט בית ומדבר..".

   

  הפרס על שם יהודה עמיחי מוענק זו השנה ה-17 ברציפות על ידי משרד התרבות והספורט בשיתוף עם עיריית ירושלים, כאות הוקרה למשוררים ישראלים על ספר שירה בשפה העברית שיצא לאור בשלוש השנים האחרונות, או לחילופין, על מפעל חיים.

   


  עטיפת הספר ()
  עטיפת הספר

  עם הזוכים בפרס עמיחי לאורך השנים נמנים ארז ביטון, נורית זרחי, אגי משעול, חדוה הרכבי, צבי עצמון, נתן וסרמן, רוני סומק, מואיז בן הרוש, חביבה פדיה, מאיה בז'רנו, אפרת מישורי ואחרים.

   

  טקס הענקת הפרס יתקיים במשכנות שאננים בירושלים, ביום חמישי, י"ט בטבת, ה-27 בדצמבר, בשעה 19:00.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום מסך מתוך עמוד היוטיוב של בית אבי חי
  הזוכה בפרס יהודה עמיחי
  צילום מסך מתוך עמוד היוטיוב של בית אבי חי
  לאתר ההטבות
  מומלצים