שתף קטע נבחר

ניסיון דריסה בטרמפיאדה: "המחבל ברכב טס לעברנו, החייל ירה צרור והציל אותנו"

מחבל שהגיע משכם ניסה לדרוס חיילים ואזרחים בכיכר החטיבה המרחבית שומרון. 3 לקו בחרדה, המחבל נורה בידו ונפצע בינוני. אמונה שהייתה עדה לניסיון הפיגוע: "המחבל נסע לאט ופתאום נכנס בנו. החייל ירה, אנחנו רצנו מאחורי הבטונדה"

 

 

ניסון פיגוע דריסה בשומרון, במקום שבו היו כמה וכמה פיגועים בעבר: מחבל שהגיע מכיוון העיר שכם ניסה לפני הצהריים (יום ד') לדרוס חיילים שאבטחו טרמפיאדה סמוך לכיכר החטיבה המרחבית שומרון. שלושה בני אדם שהיו בטרמפיאדה לקו בחרדה - שתי נשים שמתגוררות בשומרון וגבר מאזור בנימין. הלוחמים הגיבו בירי והמחבל נפצע באורח בינוני.

 

בתיעוד השניות הראשונות שלאחר הפיגוע נשמע האזרח שצילם קורא לחיילים לירות במחבל. "תן בו, תן בו ברשע", הוא נשמע צועק. בטרמפיאדה שבה אירע ניסיון הדריסה מוצבים חיילי חטיבת "כפיר". הנהג החשוד נורה בידו ופונה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

 

אמונה מבורך, בת 23 מהשומרון שהייתה עדה לניסיון פיגוע הדריסה, אמרה: "היינו שלושה אנשים בתחנה. הרכב בטיסה ניסה להיכנס בין העמודים. נסע לאט ופתאום נכנס בנו. החייל ירה צרור ורצנו מאחורי הבטונדה. התגובה של החייל הצילה אותנו".

ניסיון פיגוע דריסה בשומרון ()
זירת ניסיון הדריסה

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם ראשי רשויות יש
פגישת נתניהו וראשי מועצת יש"ע(צילום: חיים צח, לע"מ)

 

 

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, אמר בתגובה לניסיון הדריסה בטרמפיאדה: "אובדן ההרתעה הבטחונית על ידי ממשלת ישראל, והיעדר התקצוב המינימלי הנדרש על ידי צה"ל לאבטחת היישובים ומרכיבי הביטחון, מזמינים פיגועים. ניצלנו היום בנס מעוד פיגוע רצחני שהיה יכול להיגמר אחרת. יש לנו שלושה נפגעי חרדה שמטופלים, וחיילים גיבורים שהגיבו כמו שצריך ומנעו פיגוע רצחני".

 

"אבל אנחנו לא יכולים לסמוך על הנס", הוסיף דגן. "אנחנו נילחם בכל הכח על ביטחון התושבים שלנו, גם במלחמה עיקשת בטרור וגם בהבאת מרכיבי ביטחון כמו שצריך. לא נוותר לאף אחד, כולל לא לממשלה הלאומית שלנו, כי האהבה והכבוד שיש לנו לממשלה הזו לא יסיחו את דעתנו מאחריותנו הראשונית לדאוג לביטחון הבסיסי של חצי מיליון תושבים ביהודה ושומרון".

 

דגן היה בין ראשי הרשויות שהחרימו את הפגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וראשי לשכתו. במועצת יש"ע, שראשיה נפגשו עם נתניהו, אמרו כי הודו לראש הממשלה "על העשייה לקידום ופיתוח ההתיישבות בשנים האחרונות. העלינו את הצרכים הדחופים העומדים היום על הפרק, בדגש על הסדרת ההתיישבות והחזרת הביטחון. ראש הממשלה הנחה את צוות המשרד לקדם את הנושאים שהועלו בתחום הבטחוני וההתיישבותי, ולקיים בזמן הקרוב מפגש עבודה נוסף למעקב וביצוע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים