שתף קטע נבחר

הנייר שיגלה אם סוממת: 20 אלף ערכות סם אונס יחולקו בסילבסטר

המשטרה נערכת למנוע מנשים טראומה בליל מסיבות הסילבסטר ותחלק 20 אלף ערכות במרכזי הבילוי הגדולים. חתיכת נייר שעליה תטפטפו מעט מהמשקה שלכם תגלה אם מישהו החדיר לתוכו סם אונס בלי שהרגשתם

  

 

 

בלילה שבין יום שני ליום שלישי בשבוע הבא תיכנס שנת 2019, ובמהלכו יציינו המונים את הסילבסטר. חלק ילכו למסעדה, אחרים יחגגו בבית והמונים ייצאו לשתות ולרקוד במועדונים, בברים ובפאבים. לקראת האירוע, שוטרים יתפרסו באתרי בילוי ברחבי הארץ ויחלקו ערכות לגילוי סם אונס שיסייעו לבליינים לגלות האם מישהו החדיר להם למשקה את החומר המסוכן, מבלי שהבחינו בכך.

לפתוח לבד את המשקה שלכם. אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
לפתוח לבד את המשקה שלכם. אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

בשנים האחרונות נקלעו נשים רבות, וגם גברים, למלכודת מסוכנת: מישהו החדיר למשקה שלהם סם אונס במהלך הבילוי, מבלי שהבחינו בכך. הסם גורם לטשטוש, לאובדן הכרה זמני ולשכחה, והאלמוני שהחדיר את הסם ניצל זאת: הוא לקח את האישה המטושטשת וקיים איתה יחסי מין מבלי שהיא בכלל הייתה מודעת לכך. הנאנסות בדרך כלל לא זוכרות דבר, מה שמקשה לאתר את התוקף.

 

כללי זהירות בר ()
כללי זהירות בבר

המשטרה נערכת למנוע שימוש בסם אונס מבסיבות הסילבסטר (צילום: דוברות המשטרה)
הערכה לגילוי סם האונס(צילום: דוברות המשטרה)

במשטרה מעריכים שבמהלך מסיבות הסילבסטר ייעשו ניסיונות להשתמש בסם האונס, ולקראת האפשרות הזו הוחלט, בשיתוף עם הרשות למאבק בסמים ובאלכוהול, לחלק לבליינים ערכה שבאמצעותה ניתן יהיה לגלות אם מישהו החדיר למשקה שלכם סם אונס.

  

בסך הכל יחולקו 20 אלף ערכות (כל ערכה מאפשרת שימוש דו־פעמי). נקודות החלוקה המרכזיות: עמק האלכוהול, שבו מבלים תושבי חיפה והקריות; נמל תל־אביב ומועדון האומן בעיר; מועדון ג'סטיס, מתחם שוק מחנה יהודה וכיכר ציון בירושלים; מתחם פארק המדע ברחובות; מתחם הפורום בבאר־שבע; המרינה וחוף דלילה באשקלון.

 

איך משתמשים בערכה? אם אתם חושדים שמישהו החדיר לכם סם טפטפו טיפה מהמשקה שלכם על המקום שבו כתוב A ועל המקום שבו כתוב B. חכו עד שהנוזל יתייבש. אם לאחר מכן הצבע בנקודה A הופך לכחול כהה – אתם בסכנה. אותו הדבר אם הצבע בנקודה B הופך לוורוד. שתי הנקודות בודקות למעשה סוגים שונים של סם אונס, כך שיש לטפטף על שתי הנקודות. במשטרה מדגישים עם זאת כי הערכה איננה נותנת ביטחון של 100%, וכי ייתכן מצב שבו היא לא תזהה סם מסוים. כלומר, אין מדובר בתעודת ביטוח מוחלטת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים