שתף קטע נבחר

430 אלף שקל לנהגת שהחליקה על כתם סולר ב"דור אלון"

אישה שהגיעה לתחנת דלק של החברה נפצעה ונגרמו לה נזקים פיזיים ונפשיים. בית המשפט קבע כי היה על דור אלון לדאוג לסילוק המפגע

בית משפט השלום בנתניה קבע לאחרונה ש"דור אלון" תפצה ב-430 אלף שקל נהגת שנפצעה כשהחליקה על כתם סולר בתחנת דלק של החברה. התובעת נותרה עם נכות נפשית משמעותית בגין האירוע, והשופטת חנה שניצר-זאגא קבעה כי היה על החברה לדאוג לסילוק המפגע.

 

בתביעה שהגישה האישה נגד דור אלון והמבטחת שלה "כלל" היא סיפרה שביום התאונה הגיעה לתחנת הדלק במכוניתה. היא הלכה לצדו השני של כלי הרכב כדי לפתוח את מכל הדלק והחליקה בשלולית סולר שמנונית. לדבריה אי אפשר היה לראות את הכתם מאחר שהמכונית הסתירה אותו. היא הגישה סרטון אבטחה של התחנה שבו ניתן לראות כי השלולית לא נוקתה במשך יותר משעה וחצי.

 

לטענתה, החברה לא פיקחה באופן שוטף על האזור וניקיונו ולא תלתה שלטי אזהרה. לאחר הפגיעה, ציינה, היא ניסתה לשוב לעבודתה כמרפאה בעיסוק אך מגבלותיה שיבשו את מהלך עבודתה התקין והיא יצאה לפנסיה מוקדמת.

 

מומחה מטעם בית המשפט בתחום האורתופדי קבע לתובעת נכות של 7.5% בגין הגבלה בתנועות הגב התחתון. מומחית בתחום הפסיכיאטרי ציינה בחוות דעתה כי בעקבות התאונה החלה התובעת לסבול מבעיות גופניות ומהפרעה נפשית. היא אושפזה במחלקה פסיכיאטרית בשל תסמינים דיכאוניים המלווים במחשבות אובדניות. המומחית העריכה את נכותה הנפשית ב-20%.

 

דור אלון הודתה שהיה כתם סולר במקום ושהתובעת נפלה כתוצאה מהחלקה, אך ביקשה להטיל עליה אשם תורם. לטענתה, הנהגת לא נזהרה בדרכה ואין לה אלא להלין על עצמה.

 

מפגע של ממש

אבל השופטת חנה שניצר-זאגא קיבלה את גרסת הנהגת וקבעה שדור אלון התרשלה. בפסק הדין צוין שלא הובאו ראיות בקשר לתחזוקת התחנה ונוהל הניקיון והאחזקה שיכלו לשפוך אור על התנהלות החברה בכל הקשור בדאגה לסביבה נטולת סיכונים למבקרים. נקבע כי הוכח שמדובר במפגע של ממש ובמכשול היוצר סיכון בלתי סביר. זאת ועוד, הנתבעת לא הוכיחה שנקטה אמצעים דרושים לניקיון והסרת מכשולים בשטח התחנה.

 

השופטת דחתה את טענת דור אלון שלפיה יש לייחס אשם תורם לתובעת. היא הדגישה כי הנהגת יצאה מהרכב לשם תדלוקו והתנהלה כמו יתר הנהגים הבאים לתדלק בתחנה. "לא התרשמתי כלל ועיקר כי התובעת פעלה בניגוד לכללי השכל הישר והסתכנה מרצון", כתבה.

 

באשר לנזק צוין כי מהעדויות עלה ההבדל הרב שבין חיי התובעת קודם לתאונה לבין אלו שלאחריה, ובכלל זה העדר שמחת החיים שאפיינה אותה, הפסקת עבודתה, חששות יומיומיים והתנהלות שונה בשלל תחומי החיים. בנסיבות אלה קבעה השופטת כי נכותה התפקודית עולה במקצת על הנכות הרפואית ועומדת על 30%.

 

בגין הפסד הכנסה לעבר ולעתיד, הוצאות ועזרת צד ג', וכן עבור כאב וסבל, חויבו דור אלון והמבטחת לפצות אותה ב-430 אלף שקל בתוספת הוצאות ושכר טרחת עו"ד בסך 17%.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובעת: עו"ד מיכל אורן-יוספברג
  • ב"כ הנתבעת: עו"ד חיות-זילברברג ואח'
  • עו"ד זאב פרל עוסק בנזיקין
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שעל
דור אלון
צילום: עמית שעל
צילום: מאור - סטודיו לצילום
עו"ד זאב פרל
צילום: מאור - סטודיו לצילום
מומלצים