שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מטרופולין מציגה: האוטובוס שכן יחזיר לכם עודף
  נוסעים רבים בגוש דן מתלוננים כי מאז רפורמת ביטול התשלום אצל הנהג, קשה למצוא מכונות לטעינת רב-קו. מטרופולין, המפעילה החדשה של אשכול שרון-חולון, תציב בשבוע הבא מכונות להטענה בכ-40 אוטובוסים

  מאז הרפורמה בשבוע שעבר, שביטלה בגוש דן את אפשרות התשלום על נסיעה באוטובוס אצל הנהג, מתלוננים נוסעים רבים על קושי באיתור מכונות לטעינת כרטיסי רב-קו, בעיקר כאלה המאפשרות תשלום במזומן. לאחר שהמהלך נכנס כבר לתוקף בבאר-שבע ובירושלים, הוא נכנס לתוקף החודש באוטובוסי דן ובחודש הבא יורחב לשאר חברות התחבורה הציבורית באזור.

   

  מכונות תשלום אוטובוסים (מטרופולין)
  (מטרופולין)
   

  ל"ממון" נודע כי מטרופולין תהיה החברה הראשונה שתציב באוטובוסים שלה בגוש דן מכונות שיאפשרו לשלם על נסיעה ולטעון כרטיסי רב-קו, ואף לקבל עודף במזומן למי שישלם במזומן על הנסיעה. התשלום במזומן יתאפשר במטבעות בלבד, ועד לסכום של 15 שקל. התשלום במזומן חיוני למי שאינם מחזיקים בכרטיסי אשראי, לנוסעים מזדמנים שלא מחזיקים בכרטיס רב-קו ולתיירים המגיעים לארץ, שיוכלו לרכוש באוטובוס עצמו כרטיס לנסיעה בודדת או כרטיס יומי.

   

  החברה, שתתחיל ב-4 בינואר להפעיל את אשכול שרון-חולון, תציב את המכונות שפותחו ויוצרו בידי חברת שימקוטק הישראלית, בכ-40 אוטובוסים שיפעלו

  בגוש דן ובאזור עבר הירקון. המכונות ממוקמות בכניסה לאוטובוס, מעט מאחורי תא הנהג, בגובה שיאפשר גם לבני נוער או למי שמתנייד בכיסא גלגלים להשתמש בהן.

   

  התקנת מכונות התשלום באוטובוסים הייתה חלק מדרישות המכרז שקבע משרד התחבורה, אולם מטרופולין שידרגה את השירות עם אפשרות להחזרת עודף. חברות אחרות שממשיכות לפעול בגוש דן בהתאם למכרזים קודמים וכן חברת דן, לא נדרשות להציב מכונות תשלום באוטובוסים שלהן.

   

  באוטובוסים של דן באר שבע הפועלים בבירת הנגב מוצבים גם כן מכונות תשלום, אך הן אינו מחזירות עודף במטבעות, אלא רק בקבלות זיכוי, ולא ניתן להשתמש בהן במכונות אחרות, רק לפדות אותן בעמדות ה"על קו" של החברה בעיר הדרומית.

   

  כך למשל, נוסע הרוכש כרטיס באוטובוס מטרופולין נסיעה בודד בעלות של 5.9 שקלים ומשלם עבורו 10 שקלים, יוכל לקבל עודף מהמכונה בסך 4.10 שקלים במעמד הרכישה. במקרה שבו אין במכונה את העודף המדויק, תונפק לנוסע קבלת זיכוי עימה ניתן לבצע רכישה עתידית בנסיעה הבאה, במכשיר תואם בקו אחר, או לחלופין, ניתן להמיר את הקבלה לכסף באחת מעמדות "על הקו" של מטרופולין. בעתיד בוחנים בחברה אפשרות לשלב החזרת כסף על הזיכויים גם דרך אתר האינטרנט, דבר שיהיה שימושי בעיקר לתיירים.

   

  לדברי דניאל איטח, סמנכ"ל טכנולוגיות במטרופולין, "הצורך למקד את הנהג בנהיגה בטוחה וללא הסחות דעת, תוך מתן מענה עבור תשלום על נסיעה מצד נוסעים מזדמנים וקבועים, דרש מאיתנו לחתור לפתרון ייחודי ואוטומטי. העמדות שלנו ידידותיות למשתמש ונותנות מענה כמעט לכל צורך בזמן הנסיעה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מטרופולין
  מחזירה עודף - המכונה של מטרופולין
  מטרופולין
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים