שתף קטע נבחר

נכנס לפוליטיקה: בני גנץ רשם את מפלגתו החדשה

הרמטכ"ל לשעבר מצטרף למרוץ, 102 יום לפני שהולכים לקלפי בבחירות 2019: גנץ רשם את מפלגתו החדשה שתכונה "חוסן לישראל", לאחר שקיים מפגשים עם שותפים פוטנציאליים לרשימות וראשי מפלגות. מנהלי הקמפיין שלו - איתי בן חורין וטל אלכסנדרוביץ'

 

 

ציון דרך מרכזי במערכת הבחירות, 102 ימים לפני שהולכים לקלפי: הרמטכ"ל לשעבר, רב אלוף במיל' בני גנץ , מצטרף רשמית למערכת הפוליטית, אחרי תקופה ארוכה של חוסר ודאות. גנץ רשם היום (ה') את מפלגתו החדשה, שתכונה "חוסן לישראל".

 

אחרי חודשים ארוכים של התלבטות ופגישות רבות שקיים עם גורמים פוליטיים, הודיע גנץ רשמית כי הקים מפלגה חדשה ורשם אותה ביחידה שעוסקת ברישום המפלגות במשרד המשפטים. בימים האחרונים בוחן גנץ שותפים פוטנציאליים לרשימתו לכנסת ומקיים מפגשים עם ראשי מפלגות ועם דמויות פוליטיות בכירות. חילי טרופר, איש חינוך מוכר שעבד בעבר במשרד החינוך, הוא שמקים עבורו את המערך המורכב הכרוך בהקמת מפלגה.

בני גנץ מביא קפה לצלמת ynet מחוץ לביתו (צילום: ליהי קרופניק)
גנץ, אתמול(צילום: ליהי קרופניק)

חילי טרופר (צילום: אריאל אילון)
חילי טרופר. מקים את המערך הכרוך בהקמת המפלגה(צילום: אריאל אילון)

מנהלי הקמפיין של גנץ הם איתי בן חורין וטל אלכסנדרוביץ, שהובילו את הקמפיין של שלי יחימוביץ' ומפלגת העבודה בבחירות 2013 וגם של הקמפיין של יו"ר ההסתדרות הנוכחי אבי ניסנקורן, שהתמודד מול יחימוביץ'. בצוות התקשורת גם גילי אלקבץ.

 

מיכאל ביטון, לשעבר ראש העיר ירוחם, הוא אחד מאלו שעשוי להצטרף לאותה מפלגה. על רקע ההתמודדות האפשרית של גנץ אמר ביטון השבוע כי "הציבור רוצה 'דם חדש' ומחפש מנהיגים שהם אנשים טובים, אנשים שמשתייכים לצד המתון ומבקשים לאחד במקום לשסע ולפלג. אנשים אחראיים, לא קיצוניים, לא ימין קיצוני ולא שמאל קיצוני, שיודעים לראות את המורכבות והמכנה המשותף הרחב, בעלי רקורד מקצועי עשיר, ושמנגד אינם מושחתים".

 

לדברי ביטון, "בסקרים הציבור מצביע ברגליים בעד גנץ, נראה שהעם רואה בו בשורה מנהיגותית בכל ההיבטים. כראש העיר ירוחם פגשתי אותו לפחות חמש פעמים, שבהן הוא תרם מזמנו למען התושבים והוכיח שהוא מבין את האיזון בין ביטחון לבין שמירה על יציבות הכלכלה והחברה. הוא מספיק מאופק לא להתלהם ולא לומר אמירות חסרות אחריות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים