שתף קטע נבחר

איגוד הג'ודו: "מנענו כניסה של 22 עובדים זרים מניגריה"

מייל עם בקשה לאשר הגעתם לארץ של שני ג'ודוקות ו-20 מלווים ניגרים לגראנד פרי בת"א התקבל במשרדי האיגוד, המנכ"ל שגיא גור בדק ומצא כי הם כלל לא רשומים באיגוד העולמי. משה פונטי: "תרמית שעלינו עליה מהר"

איגוד הג'ודו מנע לטענתו את הגעתם לישראל של 22 עובדים זרים מניגריה, שניסו להיכנס לארץ בחסות הגראנד פרי שיתקיים בתל אביב בעוד פחות מחודש. הסיפור המוזר התרחש בשבוע שעבר כאשר במשרדי האיגוד התקבל מייל עם בקשה לרשום שני ג'ודוקות ניגרים ולא פחות מ-20 מלווים לתחרות שתיערך בהיכל שלמה. לבקשה צורפו גם הדרכונים של 22 האנשים.

 

החשד הראשוני התעורר אצל מנכ"ל האיגוד שגיא גור, מאחר ובמייל צוין שם של מועדון מקומי קטן והוא לא נשלח על ידי איגוד הג'ודו הניגרי כמקובל באירועים מסוג זה. מבדיקה שערך גור התגלה כי אף אחד מהג'ודוקות אינו חבר באיגוד העולמי. גם משרד הפנים והאיגוד העולמי ביצעו בדיקות והגיעו לאותן מסקנות.

 

פונטי. "אם הניגרים יירשמו באיגוד העולמי - נקבל אותם בידיים פתוחות" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
פונטי. "אם הניגרים יירשמו באיגוד העולמי - נקבל אותם בידיים פתוחות"(צילום: אורן אהרוני)

 

במקביל, בימים האחרונים הגיעו מספר חברים באיגוד העולמי כדי לראות את קצב התקדמות ההכנות לקראת הגראנד פרי, וכשהישראלים עדכנו אותם במקרה הם סיפרו להם כי מדובר באירוע די שכיח ולא פעם עובדים זרים מנסים לנצל את הפירצה דרך התחרויות הבינלאומיות ולהיכנס למדינה אחרת על מנת לעבוד.

 

יו"ר איגוד הג'ודו משה פונטי התייחס למקרה: "אנחנו נשמח שכמה שיותר ספורטאים מכמה שיותר מדינות יגיעו לגראנד פרי בתל אביב. במקרה הזה מדובר ככל הנראה בתרמית שעלינו עליה מהר מאוד. במידה והם יירשמו באיגוד העולמי – נקבל אותם בזרועות פתוחות".

 

היכל שלמה. יארח את הגראנד פרי (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
היכל שלמה. יארח את הגראנד פרי(צילום: עוז מועלם)

 

גם בלי שני הניגרים, רשימת הג'ודוקות שיגיעו לישראל הולכת וגדלה מיום ליום. נכון לעכשיו נרשמו 318 ספורטאים מ-40 מדינות. הציפייה באיגוד הישראלי היא שהכמות תוכפל מכיוון שרוב האיגודים בעולם נמצאים בימים האלה בחופשת הכריסמס. יש לציין כי 20 מדינות אירופיות שצפויות לשלוח ספורטאים לתחרות עדיין לא נרשמו. מועד סיום ההרשמה נקבע ל-3 בינואר.

 

בין השמות שכבר הבטיחו את מקומם אפשר למצוא אלופים ומדליסטים אולימפים, אלופי עולם ואלופי אירופה, כמו למשל מאילינדה קלמנדי הקוסוברית (זהב בריו 2016), שחוזרת להתחרות לראשונה אחרי תקופת החלמה מפציעה, אלופי העולם ניקולוז שרזדישווילי הספרדי וגוראם טושישווילי הגיאורגי, ואלופי אירופה פרדיננד קראפטיאן הארמני וקים פלוינג ההולנדית.

 

לישראל, כמובן, תהיה את המשלחת הגדולה ביותר בתחרות עם לא פחות מ-46 ג'ודוקות, כולל כל הבכירים. בתוך כך, עד עכשיו נמכרו מחצית מהכרטיסים לימי התחרות. בעקבות פניית שרת הספורט מירי רגב, הוחלט להציע גם חבילות כרטיסים למשפחות לכל ימי התחרות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים